Videot kryesore

‘Çmenduri angleze’, Totenhami sfidon Liverpulin (VIDEO)
8:00
Gazeta Si
74 Shikime · 3 years më parë

Dy gjysmëfinale spektakolare dhe dy përmbysje të çmendura nga dy ekipe angleze. Pas Liverpulit edhe Totenham ka bërë mrekullinë, duke përmbysur humbjen e parë në shtëpi me Ajaksin dhe ka triumfuar në Amsterdam 2-3.

NASA paraqet një tjetër leksion për mbrojtën nga asteroidet
0:58
Gazeta Si
74 Shikime · 3 years më parë

Një asteroid i madh mund t shkatërrojë qytetin e Nju Jorkut. Kjo ishte fjalia e parë që nisi leksion nga NASA për studentët e astronomisë. Ideja e këtij leksioni përfshinte faktin se si do të reagonin ata dhe çfarë do të ndodhtë nëse një asteroid prej 300 milimetra do të përplasej me Tokën. Ky stimulim filloi qe kur shkencëtarët zbuluan se përreth planetit tonë ka rreth 25.000 asteroide. Ata janë shprehur se forca e tyre është e mjaftueshmë për të shfarosur pjesën më ë madhe të qytetit të Mahnatanit. Ndër të tjera NASA është shprehur se nevojiten më shumë para për t’i kryer kërkime të tjera të nevojshm

Pergjimi 8 karta e identitetit.mp4
0:54
Gazeta Si
74 Shikime · 3 years më parë

Nje person flet me Ymer Lalen dhe bisedon nese duhet t'ja ktheje karten e identitetit votuesit Shefki Xhura ose jo.

Spa spektakolare
2:42
Gazeta Si
73 Shikime · 3 years më parë

Saturna është një ndër qendrat më të famshme të spa në Itali, që ka qenë e banuar që nga kohërat e lashta

Pamje nga Kolorado
3:36
Gazeta Si
73 Shikime · 3 years më parë

Kolorado në SHBA, mahnit me pamjet spektakolare

Konfrontimet e policisë me deputetët dhe njërin prej banorëve
0:15
Gazeta Si
73 Shikime · 3 years më parë

Banorët e zonës së quajtur Bregu i Lumit, prej ditësh protestojnë për të ndaluar prishjen e shtëpive të tyre. Edhe ditën e sotme, ata janë konfrontuar me forcat e policisë por në mbështetje të tyre kanë qenë edhe ish deputetët e Partisë Demokratike.

Basha paraqitet në prokurori: Akuza për të tërhequr vëmendjen nga publikimet e Bild
3:47
Gazeta Si
73 Shikime · 3 years më parë

Lulzim Basha nuk ka pritur 20 qershorin, datë e caktuar nga prokuroria për ta shoqëruar atë me forcë mbi akuzën e pastrimin të parave në lidhje me lobimin e Partisë Demokratike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por është paraqitur vetë 24 orë më parë.

Erkand Qerimaj duke u stervitur
0:16
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

Erkand Qerimaj duke u stervitur ne prag te kampionatin europian ne Gjeorgji.

Përplasja e tifozëve të Ajaksit me policinë
3:11
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

Kjo nuk është hera e parë që ndodhin akte të tilla vandale para ose pas ndeshjes gjatë një kompeticioni të Uefa dhe nga kjo e fundit ka nisur një proces për të identifikuar defektet në organizimin. Por gjithashtu edhe një plan masash për t’i thënë stop këtyre ngjarjeve.

Basha: S’ka rrugë të mesme, o me juntën, o me ne!
2:13
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

Për të arrestuarit, Basha tha se opozita nuk do të lejojë asnjë prej tyre që të mbahet i arrestuar, duke shtuar se tanimë nuk ka një rrugë të mesme për të zgjedhur.

“Kurrë nuk ka qenë më e qartë dhe e kthjellët zgjedhja! O me juntën, o me popullin e bashkuar për liri dhe demokraci”, shtoi ai.

Në gjurmët e legjendës së Ciklopit, apo Pellgut të Zi të Skuterrës
3:15
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

Në gjurmët e legjendës së Ciklopit, apo Pellgut të Zi të Skuterrës

Blerja e votave, gazeta gjermane Bild publikon audi-përgjimin e 14
1:02
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

Gazeta gjermane “Bild”, ka publikuar sot bombën e re të audio-përgjimeve, të cilat lidhin sipas medias së njohur qeverinë shqiptare me mashtrimi elektoral, blerjen e votave dhe shantazhimin e votuesve të opozitës.

Simbolika e opozitës: Edi Rama në shtatoren e Enver Hoxhës
0:18
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

Shtatorja ishte një shkrirje mes bustit të diktatorit me portretin e Edi Ramës i vendosur mbi një podium të quajtur “Rilindje” dhe në këmbët e të cilit qëndrojnë dy thasë, një me simbolin e euros dhe tjetri me shënimin “votat”, si simbol, sipas demokratëve i blerjes së votave nga ana e mazhorancës.

Pjesa e pare - Tuneli u prish por rruga dytesore e Arbrit i solli turizmin
3:55
Gazeta Si
72 Shikime · 2 years më parë

Pjesa e pare - Tuneli u prish por rruga dytesore e Arbrit i solli turizmin

tritoli ne fushe - kruje
0:06
Gazeta Si
71 Shikime · 3 years më parë

tritoli ne fushe - kruje

Kenge shqiptare nga nje ulqinake
0:42
Gazeta Si
71 Shikime · 3 years më parë

Gjyle Sadiku kendon per te pershendetur shqiptaret

policia-velipoje.mp4
0:32
Gazeta Si
71 Shikime · 3 years më parë

Gjatë operacionit, policia ka ushtruar kontrolle në disa banesa, ku kishte marrë informacion për një arsenal armësh që mund të ishin të fshehura në banesë në pronësi të shtetasit G.S., në të cilën nuk banonte njeri.

Basha publikon spotin per protesten
0:45
Gazeta Si
71 Shikime · 3 years më parë

Basha publikon spotin per protesten para kryeministrise

pergjimi 7 Ymer lala Basri Veseli.mp4
1:29
Gazeta Si
71 Shikime · 3 years më parë

Ymer Lala flet ne telefon me nje person ku i ben te ditur se nje shtetasBasri Veseli nese eshte paguar ose per voten

Policia arreston një shtetas në fshatin Sukth, hyri me armë në qendër votimi
0:16
Gazeta Si
71 Shikime · 3 years më parë

Policia arreston një shtetas në fshatin Sukth, hyri me armë në qendër votimi
Showing 5 out of 84