Videot kryesore

kwshilla bukurie
4:56
Gazeta Si
84 Shikime · 3 years më parë

sekretet e bukurise natyrale

Kryeministri Edi Rama gjatë samitit të Ballkanin Perëndimor në Berlin
0:33
Gazeta Si
84 Shikime · 3 years më parë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pritur në një takim kokë më kokë me kryeministrin, Edi Rama. I pranishëm në këtë takim është edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Mësohet se Rama dhe Merkel diskutuan mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë ne Bashkimin Europian. Gjithashtu Kryeministri Rama foli edhe për pritshmëritë e qeverise shqiptare për raportin e Komisionit Europian që pritet të publikohet ne fund te muajit maj.

Basha per djalin e olldashit.mp4
0:49
Gazeta Si
84 Shikime · 3 years më parë

Kryetarii PD, Lulzim Basha ne takimin me te rinjte europiane EDS, i zhvilluar ne Tirane. I pranishem ka qene edhe Glauk Olldashi, djali i ish-deputetit Sokol Olldashi, dikur rival i Bashes per kreun e PD.

Shterngim duarsh Rama - Meta ne Prishtine.mp4
0:26
Gazeta Si
83 Shikime · 2 years më parë

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama morën pjesë në ceremoninë e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Mes tyre pati një shtrëngim formal duarsh. Rama shtrëngoi duart edhe me zyrtarin e DASH, Palmer

disa ide si te krijoni qiri
4:36
Gazeta Si
82 Shikime · 3 years më parë

Nëse jeni të dhënë për të krijuar gjëra të bukura, sidomos kur bëhet fjalë për qirinjtë, kemi disa këshilla

Liqeni mbulohet nga merimangat
6:28
Gazeta Si
82 Shikime · 3 years më parë

Merimangat e kanë mbuluar një breg liqeni në Greqi

Rama për 5 Maj: S’i besoj historisë së shkruar nga fitimtarët
2:18
Gazeta Si
82 Shikime · 3 years më parë

Pak muaj më parë Rama u kritikua nga një pjesë e socialistëve për ceremoninë shtetërore dhe pjesëmarrjen me rastin e rikthimit në atdhe të eshtrave të Mithat Frashërit. Kryeministri mbrojti qëndrimin e tij.

Pamje me dron nga protesta
0:09
Gazeta Si
81 Shikime · 3 years më parë

Pamje me dron nga protesta

Alpet në Europë
5:06
Gazeta Si
81 Shikime · 3 years më parë

pamje spektakolare nga alpet ne Europe

Flet mbrojtësi, çfarë na tha Klop para sfidës me Barcelonën
2:09
Gazeta Si
81 Shikime · 3 years më parë

Triumfi 4-0 në Anfield tashmë është futur në histori si një ndeshjet më epike të Ligës së Kampionëve. Një ditë më pas në të gjitha mediet sportive në botë vijon të flitet për këtë sukses të madh të ekipit anglez. 4-0 ishte një rezultat i paimagjinueshëm për këdo, por jo për trajnerin e tyre, Jurgen Klopp, ndoshta arkitekti i vërtetë i kësaj mrekullie. Mbrojtësi kroat Dejan Lovren ka folur pas ndeshjes, duke treguar atë që Lovren iu kishte thënë lojtarëve para se të fillonte takimi në “Anfield”.

Përgjimi i Bild - Zgjedhjet e Dibrës
1:43
Gazeta Si
81 Shikime · 2 years më parë

Ymer Lala bisedon ne telefon me ministrin e Energjetikes, Damian Gjiknuri per zgjedhjet ne Diber. Ne telefonate flasin se kane arritur te realizojne nje "termet" te vertete" me punen qe kane bere.

Shpëtoni Gurin e fshatit Xhuxha, shenjat e historisë së lashtë shqiptare
4:36
Gazeta Si
81 Shikime · 2 years më parë

Shpëtoni Gurin e fshatit Xhuxha, shenjat e historisë së lashtë shqiptare

Video e mahnitshme, çfarë la pas zjarri në Notre Dame
1:21
Gazeta Si
80 Shikime · 3 years më parë

Video e mahnitshme, çfarë la pas zjarri në Notre Dame

Toka e Gardes do i kaloje Parkut te Liqenit
0:25
Gazeta Si
79 Shikime · 3 years më parë

Deklarata e kryebashkiakut Erion Veliaj

Kaosi para ndeshjes Ajaks-Juventus, përleshje mes tifozëve dhe policisë
2:20
Gazeta Si
79 Shikime · 3 years më parë

Brenda në stadiumin mitik, “Johan Krojf Arena” u zhvillua një nga ndeshjet më të bukura të Ligës së Kampionëve këtë sezon. Ajaksi i talenteve dhe Juventus me Ronaldon shënuan nga një gol dhe u mjaftuan me një barazim në fushën e blertë.

Infocom Albania, aktiviteti më i madh teknologjik në Shqipëri, për të rinjtë këtë vit
0:44
Gazeta Si
79 Shikime · 3 years më parë

Konferenca Infocom ka vendosur të ndryshojë qasjen dhe aktorët e aktivitetit duke e fokusuar tek të rinjtë; studentë dhe jo vetëm, por që janë të apasionuar pas teknologjisë. Këtë vit si partner mediatik i është bashkuar konferenecës Infocom edhe Gazeta “SI”.

Burg edhe kush bllokon rrugët! Rama i përgjigjet opozitës
1:07
Gazeta Si
79 Shikime · 3 years më parë

Pasi sqaroi se në Berlin nuk kishte vajtur me misionin për të marrë vendimin e Angela Merkel për hapjen, ose jo të negociatave dhe pasi foli për keqpërdorimet dhe keqinformimet politike e mediatike, që sipas tij pasuan samitin me Presidentin francez dhe Kancelaren gjermane, Kryeministri Edi Rama përçoi një mesazh të fortë në drejtim të opozitës.

Meta deklarata si kryeparlamentar.mp4
8:00
Gazeta Si
79 Shikime · 3 years më parë

Deklarata e Ilir Metes si kryetar i Kuvendit para votimit te paketes se reformes ne drejtesi, korrik 2016

Rruga Mamurras Fushe Kruje.mp4
0:36
Gazeta Si
79 Shikime · 2 years më parë

Në segmentin Mamurras Fushë-Krujë pranë restorant "Vllaznia" ka trafik dhe rruga është mbushur me ujë, si rezultat i resheve te dendura. Ky eshte segmenti i rruges nacionale Tiranë-Shkodër.

Rama kërcënon me burg kush prish zgjedhjet
0:46
Gazeta Si
78 Shikime · 3 years më parë

Në mbledhjen e grupit parlamentar socialist, Rama kujtoi Kodin Penal. Për parashikimet e ndëshkimeve që ky Kod jep për prishjen e procesit zgjedhor, mes të cilave edhe burgu, Kryeministri u shpreh i kënaqur dhe se nuk ka nevojë për ndërhyrje.
Showing 3 out of 79