Komunitet

Arrestimi i Dardan Molliqaj
0:14
Gazeta Si
1 Shikime · 2 days më parë

⁣Partia Socialdemokrate (PSD) protestoi kundër kryetares së Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova, duke hedhur flakadanë që krijuan tym të madh pranë një hoteli në Prishtinë, ku ajo po mbante takim me shoqërinë civile. ⁣Më pas aktivistët kanë hedhur gaz lotsjellës në drejtim të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës. Policia arrestoi disa prej anëtarëve të kësaj partie, e cila nuk përfaqësohet në Kuvendin e Kosovës, mes tyre edhe kryetarin Dardan Molliqaj.

79-vjetori i çlirimit të Tiranës, komunistët përkujtojnë Enver Hoxhën
0:36
Gazeta Si
2 Shikime · 14 days më parë

⁣17 nëntor shënon
79-vjetorin e çlirimit të Tiranës nga ushtria gjermane në vitin 1944. Në këtë
ditë, komunistët kanë përkujtuar diktatorin Enver Hoxha, duke vendosur lule
pranë pankartave me fotografitë e tij dhe të tjerave që shkruajnë “Lavdi
shqiptarit të madh”.

Dhuna ndaj 3-vjeçares/ Qytetarë të shumtë protestë para Ministrisë së Arsimit
0:29
Gazeta Si
1 Shikime · 22 days më parë

⁣Qytetarët janë mbledhur sot në protestë para Ministrisë së Arsimit për dhunën e ushtruar ndaj 3-vjeçares në kopshtin privat “Stinët”.

Në Tiranë vijojnë reshjet dhe përmbytjet
0:29
Gazeta Si
1 Shikime · 27 days më parë

⁣Edhe pse me
intensitet më të ulët, në Tiranë vazhdojnë reshjet e shiut, duke shkaktuar vështirësi
për të kaluar në disa rrugë.

GJKKO lë në burg Jamarbër Malltezin.
0:04
Gazeta Si
5 Shikime · 1 muaj më parë

⁣Pas një seance maratonë, Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Jamarbër Malltezin, i arrestuar për korrupsion dhe pastrim parash, për dosjen hetimore të privatizimin e ish-kompleksit sportiv të klubit Partizani.

Marshim sensibilizues kundër kancerit të gjirit
0:33
Gazeta Si
5 Shikime · 1 muaj më parë


Marshojmë sot për një kauzë të fortë, marshojmë për luftën kundër kancerit të gjirit.”
Me këtë slogan marshuan sot qytetarët në Sheshin “Nënë Tereza”, duke dhënë një mesazh të fortë për rëndësinë që ka kontrolli për të parandaluar kancerin e gjirit.

Oficerët e policisë gjyqësore  në shtëpinë e Berishës
0:06
Gazeta Si
9 Shikime · 1 muaj më parë

⁣Oficerët e policisë gjyqësore kanë shkuar sërish në shtëpinë e Berishës, për t'i kominikuar paraqitjen në seancën gjyqësore. Mësohet se ato kanë qëndruar disa minuta dhe janë larguar nga banesa.
Berisha akuzohet për korrupsion pasiv për çështjen e privatizimit tw ish-kompleksit “Partizani”.

Takimi mes Albin Kurtit dhe Aleksander Vuçiç
0:09
Gazeta Si
7 Shikime · 3 muaj më parë

⁣-Për herë të parë pas më shumë se katër muajsh, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç u takuan sot (14 shtator) në Bruksel, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve.

Rita Ora merr në skenë flamurin e Serbisë
0:36
Gazeta Si
8 Shikime · 3 muaj më parë

⁣Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka shkaktuar zemërim tek fansat e saj në trojet shqiptare, pasi performoi me flamurin serb të hedhur krahëve në Festivalin e të Rinjve në Szeged, në Hungari.

Momente nga koncerti i Ricky Martin në Tiranë
0:25
Gazeta Si
9 Shikime · 4 muaj më parë

⁣Këngëtari Ricky Martin:⁣ Do të flas në të gjithë botën për Shqipërinë, ua premtoj.

Momente nga performanca e Ricky Martin në Tiranë
0:39
Gazeta Si
15 Shikime · 4 muaj më parë

⁣Këngëtari Ricky Martin ka zhvilluar një
koncert në Sheshin ‘Skënderbej’ mbrëmjen e të enjtes, duke dhënë një mesazh për
vendin dhe duke premtuar se do të rikthehet.

Përleshje dhe grushta në Kuvendin e Kosovës mes deputetëve të PDK-së dhe LVV-së
0:19
Gazeta Si
14 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Gjatë kohës sa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po mbante fjalim në foltoren e Kuvendit të Kosovës, është sulmuar fizikisht nga deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku dha Hajdar Beqa.

Kryeministri Rama takohet me presidetin serb  Aleksandër Vuçiç
0:44
Gazeta Si
14 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Rama ka mbërritur në Beograd ku po takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç.
Më pas dy liderët politikë do të mbajnë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp.

Kurti: I kërkova Ramës të mbajmë mbledhjen e 2 qeverive, jo takim bilateral
2:05
Gazeta Si
14 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi se i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të zhvillojnë mbledhjen e përbashkët të dy qeverive më 6 Korrik, kur Rama do të jetë në Prishtinë në kuadër të turit që do të zhvillojë në Ballkan.
Në një konferencë shtypi me gazetarët, Kurti bëri të ditur se me rëndësi konsideron mbledhjen e përbashkët për firmosjen e marrëveshje të lënë përgjysmë pas anulimit të mbledhjes, dhe jo takime të tjera.

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin
0:43
Gazeta Si
15 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Mijëra besimtarë myslimanë u mblodhën këtë të
mërkurë në mëngjes në sheshin ‘Skënderbej’ për faljen e namazit të Kurban
Bajramit. Falja nisi në orën 06:00.

Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar Bujar
Spahiu, iu drejtua mbarë shqiptarëve, duke theksuar se Kurban Bajrami është
festë e sakrificës.

Nga Otranto në Vlorë me not, atletja shqiptare Eva Buzo në misionin historik
2:54
Gazeta Si
36 Shikime · 5 muaj më parë

Atletja shqiptare ka nisur ditën e enjte të shkruajë historinë duke u bërë atletja e parë që kalon Otranton me not për të mbërritur në Vlorë. Udhëtimi mendohet se zgjat 35 deri në 40 orë.

Pritje nga ambasada e Mbretërisë së Bashkuar për ditëlindjen e Mbretit Charles III
0:27
Gazeta Si
7 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar ka organizuar një pritje për ditëlindjen e Mbretit Charles III

Policia publikon pamjet e operacionit brenda kampit MEK
3:21
Gazeta Si
8 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Policia ka publikuar pamjet e operacionit të zhvilluar këtë të martë në kampin e muxhahedinëve në zonën e Manzës.

Samiti në Sllovaki, Rama takon Macron
0:56
Gazeta Si
16 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Kryeministri Edi Rama ka takuar në Bratislavë të Sllovakisë, Presidentin e Francës, Emmanuel Macron me të cilin kanë diskutuar për disa tema kryesore.

“Ngjarja ishte e turpshme” Isai: Nervozizmi tregon panik
3:45
Gazeta Si
15 Shikime · 7 muaj më parë

⁣Kryebashkiaku njëkohësisht kandidati i PS-së në një prononcim për mediat është shprehur se ngjarja e ndodhur mbrëmë ishte e shëmtuar dhe se i vjen turp që në një kohë të tillë akoma ndodhin situate të tilla absurde.
Showing 1 out of 8