Komunitet

Xhamia e Namazgjasë
0:39
Gazeta Si
17 Shikime · 1 muaj më parë

Rikonstruktimi i Xhamisë së Namazgjasë është drejt përfundimit.

Monologu i Zelenskyt te "Shërbëtori i Popullit"
3:28
Gazeta Si
29 Shikime · 2 muaj më parë

⁣Qysh prej vitit 1999, prodhuar nga “Kvartal 95”, një grup që presidenti aktual i Ukrainës kishte themeluar, “Shërbëtori i Popullit” dhe aventurat e profesorit të gjimnazit Vasily Petrovych Goloborodko (interpretuar nga Volodymyr Zelensky asokohe komedian), magjepsën publikun ukrainas, aq sa më pas seriali u bë edhe film. Atje Zelensky interpreton një njeri të zakonshëm, i cili për shkak të një videoje të bërë virale në YouTube dhe të xhiruar nga nxënësit e vet, përfundon në karrigen që drejton vendin.

Ngordhja e pelikanëve në Prespë
0:12
Gazeta Si
10 Shikime · 2 muaj më parë

⁣3 ditë më parë, Administrata rajonale e Zonave
të Mbrojtura Korçë ka konstatuar rastet e para të 3 pelikanëve të ngordhur në
pjesën Shqiptare të Liqenit të Prespës së vogël.

⁣Festat pas heqjes së orarit policor
0:24
Gazeta Si
8 Shikime · 3 muaj më parë

⁣Festat pas heqjes së orarit policor

⁣Dreri Europian, për herë të parë filmohet brenda luginës së Valbonës, në Parkun Kombëtar të Alpeve
0:05
Gazeta Si
12 Shikime · 3 muaj më parë

⁣Dreri Europian, për herë të parë filmohet brenda luginës së Valbonës, në Parkun Kombëtar të Alpeve.

Bora mbulon Japonine
2:39
Gazeta Si
3 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Bora ka goditur veriun dhe perëndimin e
Japonisë, duke shkaktuar kaos udhëtimesh dhe paralajmërime për të qëndruar
brenda.

Reshjet e borës që kanë nisur ditën e
Krishtlindjeve parashikohet të vazhdojnë.

Go Taps, një produkt i vogël që do kryej një sërë shërbimesh
0:21
Gazeta Si
1 Shikime · 6 muaj më parë

⁣“GoTaps” një aplikacion(produkt) që nxit komunikimin dhe kryen shërbime të tjera të rëndësishme.

Rruga e Arbrit nen rreshjet e debores
0:10
Gazeta Si
22 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Rruga e Arbrit nen rreshjet e debores

Rruga e Arbrit e bllokuar naten e mbremshme
0:19
Gazeta Si
23 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Pa kaluar pak orë pasi u inagurua provizorisht Rruga e
Arbrit, me dhjetëra automjete mbetën të bllokuara në vendin e quajtur “Qafa e
Murrizit” mbrëmjen e kaluar, si pasojë e rreshjeve të borës dhe terrenit të vështirë
ku u vu re dhe mungesa e patrullës së policisë.

Rave party brenda tunelit ne Tirane
0:25
Gazeta Si
19 Shikime · 7 muaj më parë

Rave party brenda tunelit ne Tirane

Festa rave ne Tirane
0:07
Gazeta Si
25 Shikime · 7 muaj më parë

Festa rave ne tunel

Një fermer delesh i izoluar në New South Wales
1:06
Gazeta Si
3 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Një fermer delesh i izoluar në New South Wales i cili nuk
ishte në gjendje të merrte pjesë në funeralin e tezes së tij dhe e ka nderuar
kujtimin e saj me një zemër të bërë nga delet.

Ben Jackson nuk mund të arrinte në Brisbane të ishte me
tezen e tij gjatë momenteve të saj të fundit pas një lufte dyvjeçare me
kancerin që filloi në fillimin e pandemisë kështu që mendoi të bënte dicka për
të nderuar kujtimin e saj. Ai krijoi një zemër të madhe me ushqim dhe pastaj
lëshoi delet që nxituar për të ngrënë, kështu dhe formuan një zemër të madhe.

Çadra kontrolli për shtetasit afganë pranë aeroportit
0:40
Gazeta Si
9 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Çadra kontrolli për shtetasit afganë pranë aeroportit

Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec Pjesa 2
0:30
Gazeta Si
17 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec
Pjesa 2

Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec
0:31
Gazeta Si
8 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec

Përgatitja e godinave për afganët!
0:11
Gazeta Si
8 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Përgatitja e godinave për afganët!

Kaos në aeroportin e Kabulit kur talebanët marrin kontrollin e kryeqytetit afgan
1:10
Gazeta Si
4 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Turmate njerëzve kanë mbushur asfaltin në aeroportin e Kabulit në një përpjekje për të ikur nga kryeqyteti afgan, ndërsa kryengritësit talebanë filluan të pushtojnë qytetin. Kryengritësit morën kontrollin e pallatit presidencial./The Guardian/

Cristiano Ronaldo “injoron” Coca-cola”, preferon ujin
0:19
Gazeta Si
39 Shikime · 11 muaj më parë

⁣Gjatë një konference për shtyp, ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka mënjanuar dy shishe Coca-Cola që i kishte në tavolinë duke marrë një shishe ujë ndërkohë që thotë “drink water”.

Video e OBSH: Çfarë përmbajnë vaksinat?
0:35
Gazeta Si
16 Shikime · 12 muaj më parë

⁣Vaksina është
një suspenzion i një agjenti infektiv (për shembull virus) ose i pjesëve të
tija. Suspenzioni jepet (zakonisht me injeksion) në mënyrë që të japë
rezistencë ose imunitet ndaj agjentit infektiv. Vaksinat e mësojnë sistemin
tonë imunitar të ndërtojë antitrupa specifikë kundër viruseve dhe baktereve që
i shkaktojnë sëmundjet ose toksinat e tyre. Në atë mënyrë
organizmi jonë armatoset për t’i luftuar këto, madje edhe pa
qenë i sëmurë paraprakisht. Pra, në të ardhmen kur trupi përballet
me viruset ose bakteret kundër të cilave bëhen vaksinat, ai
tashmë e di se si t’i mposhtë ato.

Vajzat shqiptare po marrin kurse vetëmbrojtje sepse nuk ndjehen të sigurta kur ikin jashtë vendit
0:07
Gazeta Si
36 Shikime · 1 year më parë

⁣Në një botë ku njerëzit dhe sidomos femrat po ndjehen
çdo herë e më të pasigurta, në Shqipëri femrat kanë filluar të kuptojnë rëndësinë
e nju kursi vetëmbrojtje.

Frederik Hoxha, instruktor vetëmbrojtje tregon
për Gazetasi.al se në ndryshim me para disa kohësh ku në kurse vetëmbrojtje kishte
vetëm djem që më shumë e bënin për të kaluar kohën apo dhe për të bërë diçka ndryshe,
kjo gjë ka ndryshuar tashmë dhe “është zgjuar interesi nga femrat për të bërë
kurse të ndryshme, veçanërisht ato të vetëmbrojtjes”. Një nga këto kurse është
Krav Maga, ku siç tregon Hoxha, është më e pëlqyera pasi shquhet për
efikasitetin, shumëllojshmërinë e teknikave të vetëmbrojtjes dhe është “dizajnuar”
për rrugën.
Showing 1 out of 7