Videot kryesore

protesta video e pd.mp4
0:38
Gazeta Si
78 Shikime · 3 years më parë

Spoti i PD per protesten e 13 majit

Luanët e dëmtuar të “Safari Park” pengohen për t’u larguar nga Shqipëria
5:20
Gazeta Si
77 Shikime · 3 years më parë

Rikthehet vëmendja tek kafshët e dëmtuara të "Safari Park". Që prej skandalit të publikuar kafshët u zhvendosën në kopshtin zoologjik të Tiranës. Ndërkohë që kafshët e tjera i’u gjetën vende strehimi, për luanët ende nuk është zgjidhur kjo çështje. Sipas gazetës "Daily Mail" luanët jetojnë ende në kushte jo të mira në kopshtin zoologjik në Tiranë. Ata janë të mbyllur në kafaze të vegjël, larg njëri-tjetrit dhe në gjendje të rënduar psikologjike.
Këtë denoncim të gazetës e mbështet edhe Ioana Dungler drejtoresha e “Four Paws” organizata ndërkombëtare e bamirësisë së kafshëve, që mori përsipër shpëtimin e kafshëve nga kopshti privat në Fier.

Stuhi në Itali
0:57
Gazeta Si
77 Shikime · 2 years më parë

Në Itali tetëmbëdhjetë persona kanë përfunduar në sallën e emergjencës për shkak të plagëve të shkaktuara nga stuhia e breshërit dhe madhësia e tij ishte përafërsisht sa një kokërr portokall. Breshëri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në makina dhe shtëpi.

Fermeret ne Lushnje protestojne kunder TVSH-se
2:03
Gazeta Si
76 Shikime · 3 years më parë

Ata thone se kane humbur besimin ndaj Qeverise per premtimet te pambajtura.

Kaosi para ndeshjes Ajaks-Juventus, përleshje mes tifozëve dhe policisë
0:45
Gazeta Si
76 Shikime · 3 years më parë

Mediet italiane se janë me dhjetëra tifozët e Ajaksit dhe të Juventusit që janë ndaluar nga policia holandeze për shkak të trazirave që ndodhën në stadium para se të fillonte çerekfinalja e Championsit. Nuk janë bërë ende të qarta rrethanat se si ka filluar ky kaos, pasi disa tifozëve të Ajaksit dhe Juventusit iu janë gjetur armë të ftohta dhe sende prerëse.

Si e përcollën shqiptarët diktatorit Enver Hoxha
2:18
Gazeta Si
76 Shikime · 3 years më parë

Më 11 prill të 1985 vdiq Enver Hoxha. Vdekja e diktatorit pasoi disa ditë zie kombëtare dhe vajtimet kolektive publike me hir dhe pahir zgjatën deri më 15 prill, ditë kur u varros. Sot, 34 vite më vonë ato ngjarje shihen si një ndër aktet e fundit të tragji-komedisë komuniste shqiptare.

protesta kunder rames ne elbasan
0:26
Gazeta Si
76 Shikime · 3 years më parë

protesta kunder rames ne elbasan

Rama: Reformën zgjedhore me opozitën e re
0:59
Gazeta Si
76 Shikime · 3 years më parë

Pjesë nga fjala e Kryeministrit në seancën plenare të 5 marsi

policia tensioni ambulanca shkodra.mp4
1:25
Gazeta Si
76 Shikime · 2 years më parë

Video e tensionit ne Shkoder, perplasja kur makina e autoambulances kerkonte te merrte nje te lenduar nga gazi lotsjelles, policia ka nderhyre duke i shpendare njerezit me gaz lotsjelles.

Sekuestrimi i armeve te personave per vrasjen e jurgen kurtit
0:18
Gazeta Si
75 Shikime · 3 years më parë

Sekuestrimi i armeve te personave per vrasjen e jurgen kurtit

Një mënyrë e veçantë që gjermanët kanë zgjedhur për të fituar energji
1:00
Gazeta Si
75 Shikime · 3 years më parë

Gjermanët po përdorin çatitë e shtëpive duke i’u vendosur panele diellore për të kursyer energji

“Salah bombarduesi”, koret raciste rrezikojnë seriozisht Çelsin
0:57
Gazeta Si
75 Shikime · 3 years më parë

Tifozët e Çelsit sulmojnë lojtari egjiptian të Liverpulit, duke kënduar kore raciste ndaj tij para transfertës me Sllavian e Pragës

5 Maji, Rama: Aspirata e integrimit po minohet nga forca të brendshme
2:38
Gazeta Si
75 Shikime · 3 years më parë

Edi Rama pretendon se Shqipëria është në rrugën e duhur dhe se aspiratën e integrimit po e minojnë forca të brendshme me agjendë politikën e tyre të ditës.

Princ Harry dhe Megan Markle prezantojnë për herë të parë foshnjën mbretërore
3:14
Gazeta Si
75 Shikime · 3 years më parë

Princi Harry dhe dukesha Merghan Markle u shfaqën për herë të parë në publik me djalin e tyre, gjatë ditës së sotme. Dukej qartë se çifti ishte shumë i lumtur, pasi shiheshin herë pas herë në sy teksa flisnin.

Fitore në stilin “Superman” e atletit amerikan (VIDEO)
0:39
Gazeta Si
75 Shikime · 3 years më parë

Kemi parë shumë akte nga sportistë të ndryshëm që bëjnë gjithë sakrificat e mundshme për të arritur suksesin aq shumë të dëshiruar. Por këtë herë atleti amerikan, Infinite Tucker i ka kaluar të gjitha limitet.

Eskorta e Kryeministrit Edi Rama ndryshon rrugë në Librazhd
1:28
Gazeta Si
75 Shikime · 2 years më parë

Protestues të Partisë Demokratike u përpoqën të ndalojnë eskortën e Kryeministrit Rama, që po udhëtonte për një takim elektoral në qytetin e Përrenjasit.

Fillon shembja e ndërtesës te stadiumi “Qemal Stafa”
0:16
Gazeta Si
75 Shikime · 2 years më parë

Fillon shembja e ndërtesës te stadiumi “Qemal Stafa”

Daniel Godelli
0:15
Gazeta Si
74 Shikime · 3 years më parë

Daniel Godelli ne kampionatin europian te peshengritjes

‘Çmenduri angleze’, Totenhami sfidon Liverpulin (VIDEO)
8:00
Gazeta Si
74 Shikime · 3 years më parë

Dy gjysmëfinale spektakolare dhe dy përmbysje të çmendura nga dy ekipe angleze. Pas Liverpulit edhe Totenham ka bërë mrekullinë, duke përmbysur humbjen e parë në shtëpi me Ajaksin dhe ka triumfuar në Amsterdam 2-3.

NASA paraqet një tjetër leksion për mbrojtën nga asteroidet
0:58
Gazeta Si
74 Shikime · 3 years më parë

Një asteroid i madh mund t shkatërrojë qytetin e Nju Jorkut. Kjo ishte fjalia e parë që nisi leksion nga NASA për studentët e astronomisë. Ideja e këtij leksioni përfshinte faktin se si do të reagonin ata dhe çfarë do të ndodhtë nëse një asteroid prej 300 milimetra do të përplasej me Tokën. Ky stimulim filloi qe kur shkencëtarët zbuluan se përreth planetit tonë ka rreth 25.000 asteroide. Ata janë shprehur se forca e tyre është e mjaftueshmë për të shfarosur pjesën më ë madhe të qytetit të Mahnatanit. Ndër të tjera NASA është shprehur se nevojiten më shumë para për t’i kryer kërkime të tjera të nevojshm
Showing 4 out of 79