Videot kryesore

Gazeta Si
817 Shikime · 5 years më parë

Një makinë e transportit të vlerave monetare ka rënë pre e grabitjes brenda Aeroportit të Rinasit. Mësohet se autorët e grabitjes kanë qenë me një makinë pa targa dhe me mbishkrimin “Hetimi Tatimor”. Pas grabitjes raportohet se ka pasur shkëmbim zjarri dhe dyshohet për një të vdekur dhe të plagosur. Firma private që transportonte lekët është kompania private e sigurisë “Nazeri”. Ndërkohë nuk dihet ende sasia e parave që janë grabitur, por shuma përflitet se është rreth 1,5 milionë euro.

Gazeta Si
769 Shikime · 5 years më parë

Po aq e egër e njëherazi e magjishme me luginat dhe shpatet e thyera, kjo krahinë e ndodhur jo shumë larg Tiranës, fsheh thesare të paçmuara, teksa shtegton drejt kësaj toke, të mbushur me mite e legjenda. Në këtë udhëtim tonin të fundjavës për “Gazetën Si”, do të flasim për këtë tokë; tokën e Pirustëve.

Gazeta Si
741 Shikime · 5 years më parë

Ne Belsh, aty ku ndodhet perla karstike e Mesdheut

Gazeta Si
678 Shikime · 5 years më parë

Të paktën 140 vetë raportohen të kenë humbur jetën nga 7 sulme terroriste të njëpasnjëshme në Sri Lanka. Mediet ndërkombëtare shkruajnë se janë 7 sulme me bombë në 7 pika të ndryshme ne kryeqytetin Kolombo dhe në qytezën Batikola.

Gazeta Si
494 Shikime · 5 years më parë

kruja dhe sarisalltiku

Gazeta Si
429 Shikime · 5 years më parë

Më 11 prill të 1985 vdiq Enver Hoxha. Vdekja e diktatorit pasoi disa ditë zie kombëtare dhe vajtimet kolektive publike me hir dhe pahir zgjatën deri më 15 prill, ditë kur u varros. Sot, 34 vite më vonë ato ngjarje shihen si një ndër aktet e fundit të tragji-komedisë komuniste shqiptare.

Gazeta Si
402 Shikime · 5 years më parë

Ukrainasja Angelina Statyeva zgjodhi që në “The Voice Greece” të konkurrojë me këngën e bukur shqiptare, “Lule Lule”.

Gazeta Si
397 Shikime · 5 years më parë

Shpëtoni Gurin e fshatit Xhuxha, shenjat e historisë së lashtë shqiptare

Gazeta Si
272 Shikime · 5 years më parë

Selman Pazaj qe i bie Cules Dyjare qe krijon vete

Gazeta Si
229 Shikime · 5 years më parë

Artizanet e Ulqinit kane nevoje per nje treg sepse levizin shpesh ne vendndodhje te ndryshme per shkak se nuk i ljeon policia

Gazeta Si
225 Shikime · 5 years më parë

Shtatë mrekullitë e lashta të botës janë rindërtuar kompjuterikisht dhe zbulohet se si do të kishin qenë ato nëse rrjedha e kohës nuk do i kishte rrënuar.

Gazeta Si
216 Shikime · 5 years më parë

Një milion speciesh në planet janë të kërcënuar të zhduken nga njerëzit. Në një studim të publikuar të hënën nga Platforma Ndërqeveritare e Politikës së Shkencës mbi Biodiversitetin dhe Shërbimet e Ekosistemit (IPBES), thuhet se këtë vit janë vlerësuar humbjet më të mëdha të gjallesave që janë parë ndonjëherë.

Gazeta Si
198 Shikime · 3 years më parë

⁣Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, në një intervistë për gazetën “SI” tregoi me hollësi se si do të ndodhë procesi i fiskalizimit; si do të kryhet aplikimi; çfarë duhet të bëjnë dhe të dinë konkretisht bizneset, si do të kryhet procesi për shitjet online etj

Gazeta Si
196 Shikime · 5 years më parë

Brenda shpellave nënujore në Islandë aty ku takohen pllakat tektonike

Gazeta Si
192 Shikime · 5 years më parë

Bovillë, aty ku e ka burimin jeta e Tiranës

Gazeta Si
186 Shikime · 5 years më parë

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj debaton me ish-deputetin e PD, Bardh Spahia ne ambientet e Spitalit te Traumes ne Tirane. Debati ndodhi gjate kohes se vizites se Lleshajt te policet e plagosur

Gazeta Si
174 Shikime · 5 years më parë

Daniel Godelli duke u stervitur

Gazeta Si
173 Shikime · 5 years më parë

Demonstrim i Njësisë Speciale e Kërkimit të personave që i janë shmangur drejtësisë. Në këtë aksion të improvizuar ku ndalohen disa të kërkuar i pranishëm ka qenë edhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj

Gazeta Si
173 Shikime · 5 years më parë

Nga Shpella e Pëllumbasit në Syrin e Kaltër të Erzenit

Gazeta Si
165 Shikime · 5 years më parë

Kërpudhat magjike e kanë origjinën që prej Egjiptit dhe është i vetmi vend ku gjenden në sasi të mëdha. Gojëdhëna të ndryshme tregojnë se edhe në kohë të lashta këto kërpudha janë përdorur për depresioni dhe paqëndrueshmërinë fizike. Kërpudhat magjike kanë aftësi për lënien e duhanit dhe një nivel më të lartë të vetëdijes.
Showing 1 out of 2