Videot kryesore

Pa Koment - Pamje nga grabitja e parave ne Rinas
1:33
Gazeta Si
810 Shikime · 5 years më parë

Një makinë e transportit të vlerave monetare ka rënë pre e grabitjes brenda Aeroportit të Rinasit. Mësohet se autorët e grabitjes kanë qenë me një makinë pa targa dhe me mbishkrimin “Hetimi Tatimor”. Pas grabitjes raportohet se ka pasur shkëmbim zjarri dhe dyshohet për një të vdekur dhe të plagosur. Firma private që transportonte lekët është kompania private e sigurisë “Nazeri”. Ndërkohë nuk dihet ende sasia e parave që janë grabitur, por shuma përflitet se është rreth 1,5 milionë euro.

Mirdita shtegtim në tokën e Pirustëve
7:23
Gazeta Si
736 Shikime · 5 years më parë

Po aq e egër e njëherazi e magjishme me luginat dhe shpatet e thyera, kjo krahinë e ndodhur jo shumë larg Tiranës, fsheh thesare të paçmuara, teksa shtegton drejt kësaj toke, të mbushur me mite e legjenda. Në këtë udhëtim tonin të fundjavës për “Gazetën Si”, do të flasim për këtë tokë; tokën e Pirustëve.

Përgjaken Pashkët, 140 të vrarë në Sri Lanka nga sulmet terroriste
0:23
Gazeta Si
676 Shikime · 5 years më parë

Të paktën 140 vetë raportohen të kenë humbur jetën nga 7 sulme terroriste të njëpasnjëshme në Sri Lanka. Mediet ndërkombëtare shkruajnë se janë 7 sulme me bombë në 7 pika të ndryshme ne kryeqytetin Kolombo dhe në qytezën Batikola.

Këngëtarja ukrainase elektrizon skenën e “The Voice of Greece” me këngë shqiptare
2:14
Gazeta Si
399 Shikime · 4 years më parë

Ukrainasja Angelina Statyeva zgjodhi që në “The Voice Greece” të konkurrojë me këngën e bukur shqiptare, “Lule Lule”.

Cula Dyjare
0:41
Gazeta Si
256 Shikime · 5 years më parë

Selman Pazaj qe i bie Cules Dyjare qe krijon vete

Vladimir Kamberi, artizani nga Vlora ne panairin e Ulqinit
5:37
Gazeta Si
222 Shikime · 5 years më parë

Artizanet e Ulqinit kane nevoje per nje treg sepse levizin shpesh ne vendndodhje te ndryshme per shkak se nuk i ljeon policia

Një milion gjallesa shtazore dhe bimore, kërcënohen të zhduken
1:07
Gazeta Si
204 Shikime · 5 years më parë

Një milion speciesh në planet janë të kërcënuar të zhduken nga njerëzit. Në një studim të publikuar të hënën nga Platforma Ndërqeveritare e Politikës së Shkencës mbi Biodiversitetin dhe Shërbimet e Ekosistemit (IPBES), thuhet se këtë vit janë vlerësuar humbjet më të mëdha të gjallesave që janë parë ndonjëherë.

Si do dukeshin sot 7 mrekullitë e botës antike
0:49
Gazeta Si
191 Shikime · 5 years më parë

Shtatë mrekullitë e lashta të botës janë rindërtuar kompjuterikisht dhe zbulohet se si do të kishin qenë ato nëse rrjedha e kohës nuk do i kishte rrënuar.

Fiskalizimi, intervistë me Drejtoreshën e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj
9:20
Gazeta Si
190 Shikime · 3 years më parë

⁣Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, në një intervistë për gazetën “SI” tregoi me hollësi se si do të ndodhë procesi i fiskalizimit; si do të kryhet aplikimi; çfarë duhet të bëjnë dhe të dinë konkretisht bizneset, si do të kryhet procesi për shitjet online etj

perplasje lleshaj spahia ne spital.mp4
1:47
Gazeta Si
183 Shikime · 4 years më parë

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj debaton me ish-deputetin e PD, Bardh Spahia ne ambientet e Spitalit te Traumes ne Tirane. Debati ndodhi gjate kohes se vizites se Lleshajt te policet e plagosur

Daniel Godelli
0:32
Gazeta Si
169 Shikime · 5 years më parë

Daniel Godelli duke u stervitur

Olghe Balliu, 13-vjeçari shqiptar me tekniken e Mesit qe mahnit Realin
0:57
Gazeta Si
157 Shikime · 5 years më parë

Olghe Balliu, 13-vjeçari shqiptar me tekniken e Mesit qe mahnit Realin

Rama: 30 qershori, betejë për të lënë pas fantazmat e së shkuarës
0:45
Gazeta Si
154 Shikime · 5 years më parë

Kryeministri u zotua për një fushatë intensive ku objektiv nuk do të jetë vetëm fitorja. “Sepse puna e solli që këtë herë, përveçse një betejë zgjedhore për mandatin e ri të qeverisjes vendore, kjo të jetë një betejë për të fituar zemrat dhe mendjet e shqiptarëve në luftë me fantazmën e së shkuarës”, vijoi ai.

Del video, shqiptari masakrohet në burgjet e Greqisë
0:38
Gazeta Si
153 Shikime · 5 years më parë

Sulmi në burgun e Koridhallos në Greqi ku ka humbur jetën gjatë një përleshje shqiptari

Ne Belsh, aty ku ndodhet perla karstike e Mesdheut
6:21
Gazeta Si
144 Shikime · 4 years më parë

Ne Belsh, aty ku ndodhet perla karstike e Mesdheut

Brenda shpellave nënujore në Islandë aty ku takohen pllakat tektonike
3:08
Gazeta Si
140 Shikime · 4 years më parë

Brenda shpellave nënujore në Islandë aty ku takohen pllakat tektonike

jeta e nates ne Tirane
0:09
Gazeta Si
135 Shikime · 3 years më parë

⁣jeta e nates ne Tirane

Përplasje në Burrel, tensione në KZAZ
0:28
Gazeta Si
132 Shikime · 4 years më parë

Përplasje në Burrel, tensione në KZAZ

Trafik i rënduar në rrugën Shkodër-Tiranë
0:42
Gazeta Si
131 Shikime · 4 years më parë

Reshjet e shiut gjatë natës dhe shtimi i lëvizjeve në drejtim të bregdetit ka shkaktuar anomali përgjatë orëve të paradites së të hënës në akset kryesore rrugore në veri të vendit. Karvani me makina të bllokuara në trafik u zgjat nga mbikalimi i Fushë-Krujës deri pranë Urës së Milotit.
Showing 1 out of 121