Videot kryesore

Gazeta Si
34 Shikime · 2 days më parë

⁣lir Meta dhe Bes Kallaku

Gazeta Si
26 Shikime · 2 days më parë

⁣Ilir Meta dhe Bes Kallaku në Lumin e Shalës

Gazeta Si
7 Shikime · 2 days më parë

⁣Enkileda Carja shpallet Kampione Europe në
Kampionatin Europian për të Rinj, në stilin e shkëputjes me 86 kg. Sportistja
15 vjeçare kuqezi rrëmbeu dhe medaljen e Argjentë në dy garësh.

Gazeta Si
155 Shikime · 5 years më parë

Nga Golemi, në plazhin e Spillesë, ku turistët vijnë ditën e “zhduken” natën

Gazeta Si
30 Shikime · 4 muaj më parë

⁣Momenti kur RENEA futet brenda bazës së armatimit në Vlorë

Gazeta Si
30 Shikime · 2 years më parë

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se as ministrja Olta Xhaçka, as bashkëshorti i saj dhe as kompania e tij që mori statusin e investitorit strategjik nuk kanë burimet e të ardhurave për të realizuar këtë projekt me kosto 5.5 mln euro.

“Investitori strategjik është bërë investitori strategjik që ka përfituar pagë lufte si shtresë në nevojë. Deklarata e pasurisë së bashkëshortit të ministrs, që deklaron se ka marrë pagë lufte 400 mijë lek në periudhën e Covid-it. Ky është investitori strategjik. Pra deklaron se është i papunë dhe si shtresë në nevojë ka marrë 400 mijë lek të vjetra në periudhën e Covid. Vetëm me firmën e Edi Ramës mund të ndodhë që sot të jesh shtresë në nevojë e të marrës pagë lufte dhe nesër të gdhihesh investitor strategjik që do të investosh 5.5 mln euro”, deklaroi Gazment Bardhi.

Gazeta Si
56 Shikime · 1 year më parë

⁣Momenti i shpërthimit me tritol të makinës në lëvizje e sipër në Shkozet

Gazeta Si
9 Shikime · 7 muaj më parë

⁣Ish-kryebashkiaku socialist i Fierit, BaftjarZeqo në SPAK

Gazeta Si
13 Shikime · 8 muaj më parë

⁣Goditen ‘Call Center-at e natës’ në Tiranë, 8 persona të arrestuar

Gazeta Si
17 Shikime · 11 muaj më parë

⁣Arrestohen shpërndarësit e drogës në Durrës

Gazeta Si
39 Shikime · 12 muaj më parë

⁣Zv-kryeministrja Belinda Balluku ne Presidence

Gazeta Si
37 Shikime · 12 muaj më parë

⁣Grupet artistike të qarkut të Fierit në
Festivalin Folklorik

Gazeta Si
19 Shikime · 12 muaj më parë

⁣Trafik droge nga vendet e Lindjes në Bashkimin Europian, SPAK jep detajet

Gazeta Si
429 Shikime · 5 years më parë

Më 11 prill të 1985 vdiq Enver Hoxha. Vdekja e diktatorit pasoi disa ditë zie kombëtare dhe vajtimet kolektive publike me hir dhe pahir zgjatën deri më 15 prill, ditë kur u varros. Sot, 34 vite më vonë ato ngjarje shihen si një ndër aktet e fundit të tragji-komedisë komuniste shqiptare.

Gazeta Si
143 Shikime · 2 years më parë

⁣Arrestimi i Ilir Pajës pas 5 vjetësh në arrati, i dënuar me 25 vite burg në Itali

Gazeta Si
19 Shikime · 2 years më parë

Kryeministri Edi Rama vuri në dyshim shifrat e INSTAT për numrin e bagëtive në vend, duke pretenduar se sot numri i tyre është më i lartë se në vitet e shkuara dhe këtë e argumentoi me faktin që, sipas tij, aktualisht prodhimi vendas mbulon 97 për qind të nevojave të tregut vendas.

“Nëse e shikojmë realitetin me shifrat e konsumit, atëherë ne na dalin pyetje të tjera. Si bëhen statistikat? Si janë regjistruar ato miliona lopë që më pas u zhdukën dhe kanë ikur dhe kanë ngordhur”, tha Rama.

Deklarata e Kryeministrit u referohet akuzave të hedhura në vitet e kaluara për fiktivitet në numrin e bagëtive që regjistroheshin nëpër drejtoritë rajonale të bujqësisë me qëllim përfitimin e subvencioneve që ndaheshin për krerë.

Veç kësaj, deri në 2018, TVSh për qumështin dhe nënproduktet e tij ishte 6 për qind. Në 2018-n u vendos rritja në 20 për qind dhe u prezantua rimbursimi i TVSh-së në bazë të litrit të qumështit. Njëri prej kundërshtarëve të kësaj skeme ishte deputeti socialist, Erion Braçe. Ndryshe nga Rama, ai nuk vë në dyshim shifrat e INSTAT, por fajëson pikërisht ndryshimet e 2018-s.

“Nga 31 dhjetori janë 65 mijë lopë më pak, 250 mijë dele më pak, 100 mijë dhi më pak, 131 mijë tonë qumësht më pak”, shkruan Braçe.

Gazeta Si
26 Shikime · 4 years më parë

Zbardhet ngjarja në Tushemisht, shkon në 7 numri i të arrestuarve

Gazeta Si
20 Shikime · 5 years më parë

Njerëzit vinin dhe më jepnin shpresë. Një futboll ndryshe

Gazeta Si
59 Shikime · 5 years më parë

Deti i Vdekur po vdes!

Gazeta Si
66 Shikime · 5 years më parë

Ukrainasi
Showing 1 out of 2