Videot kryesore

Gazeta Si
741 Shikime · 5 years më parë

Ne Belsh, aty ku ndodhet perla karstike e Mesdheut

Gazeta Si
46 Shikime · 10 days më parë

⁣“Shota” quhet makina e parë makina e parë ushtarake e
blinduar ‘Made in Albania’. Ajo është planifikuar të prezantohet në Paris, në “Eurosatory
Paris 2024”, panairin ndërkombëtar për mjete për mbrojtje, në të cilin
Shqipëria do të marrë pjesë për herë të parë përfaqësuar nga një kompani 100%
shqiptare. Panairi zgjat nga data 17 deri në 21 qershor dhe marrin pjesë rreth
2 mijë kompani nga e gjithë bota, ku mes tyre do përfaqësohet edhe Shqipëria.

Gazeta Si
429 Shikime · 5 years më parë

Më 11 prill të 1985 vdiq Enver Hoxha. Vdekja e diktatorit pasoi disa ditë zie kombëtare dhe vajtimet kolektive publike me hir dhe pahir zgjatën deri më 15 prill, ditë kur u varros. Sot, 34 vite më vonë ato ngjarje shihen si një ndër aktet e fundit të tragji-komedisë komuniste shqiptare.

Gazeta Si
494 Shikime · 5 years më parë

kruja dhe sarisalltiku

Gazeta Si
34 Shikime · 2 days më parë

⁣lir Meta dhe Bes Kallaku

Gazeta Si
29 Shikime · 18 days më parë

⁣Qendra e pritjes së emigrantëve në kampin e Shëngjinit është gati

Gazeta Si
27 Shikime · 18 days më parë

⁣Vrau dy persona në 2011, momenti kur policia arreston të shumëkërkuarin Pjetër Paçani

Gazeta Si
26 Shikime · 2 days më parë

⁣Ilir Meta dhe Bes Kallaku në Lumin e Shalës

Gazeta Si
26 Shikime · 15 days më parë

⁣Korçë, babai ndez cigaren teksa furnizonte makinën me gaz në një pikë karburanti

Gazeta Si
148 Shikime · 5 years më parë

20 vite në liri, dita kur shqiptarët e Kosovës derdhën lot gëzimi

Gazeta Si
397 Shikime · 5 years më parë

Shpëtoni Gurin e fshatit Xhuxha, shenjat e historisë së lashtë shqiptare

Gazeta Si
76 Shikime · 24 days më parë

⁣Video nga subjektet turistike në jug të Shqipërisë me pullën e Task-Forcës "Ky subjekt nuk trajton ujërat e zeza"/Gazetasi.al

Gazeta Si
155 Shikime · 5 years më parë

Nga Golemi, në plazhin e Spillesë, ku turistët vijnë ditën e “zhduken” natën

Gazeta Si
165 Shikime · 5 years më parë

Kërpudhat magjike e kanë origjinën që prej Egjiptit dhe është i vetmi vend ku gjenden në sasi të mëdha. Gojëdhëna të ndryshme tregojnë se edhe në kohë të lashta këto kërpudha janë përdorur për depresioni dhe paqëndrueshmërinë fizike. Kërpudhat magjike kanë aftësi për lënien e duhanit dhe një nivel më të lartë të vetëdijes.

Gazeta Si
16 Shikime · 18 days më parë

⁣Pamje nga kampi i Shëngjinit brenda portit

Gazeta Si
16 Shikime · 19 days më parë

⁣Prefekti i Vlorës, Vangjel Tavo në SPAK

Gazeta Si
16 Shikime · 4 days më parë

⁣Ka nisur
festa shqiptare në Hamburg ku tifozët shqiptarë kanë kthyer edhe policët
gjermanë në shqiptarë.

Gazeta Si
43 Shikime · 1 year më parë

⁣Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar ka organizuar një pritje për ditëlindjen e Mbretit Charles III

Gazeta Si
14 Shikime · 17 days më parë

⁣Dhunonte gruan dhe kërcënonte se do ta vriste, arrestohet 50-vjeçari

Gazeta Si
102 Shikime · 4 years më parë

Bateritë e vogla të lodrave mund të vrasi fëmijët nëse i gëlltitin, paralajmërojnë mjekët në Shërbimin Kombëtar të Shëndetit në Londër.
Stephen Powis, një mjek bën thirrje prindërve që të jenë vigjilentë në prag festash dhe të shmangnin lodrat që kanë bateri të vogla. Ato gjenden kudo, në dritat e festave, lodrat e ndryshme, telekomandat e të tjerë. Këto bateri janë sa një monedhë dhe mund të kalojnë kollaj në fyt, e më pas të shkaktojnë hemorragji të brendshme dhe më pas vdekjen në më pak se dy orë.
Showing 1 out of 40