Videot kryesore

Andrea Marko ne boten e kafsheve
4:46
Gazeta Si
55 Shikime · 2 years më parë

Andrea Marko ne boten e kafsheve

Skualifikohen 4 emra, vetëm një kandidat për të drejtuar Komisionin e tenderave
3:34
Gazeta Si
39 Shikime · 2 years më parë

Nga pesë kandidaturat e propozuara nga Qeveria për kryetarë të Komisionit të Prokurimit Publik, Komisioni i Ligjeve vendosi që të përcjellë për miratim në seancë plenare vetëm të një emri.

Jonaid Myzyri është kandidati i vetëm për të drejtuar KPP-në, organi më i lartë vendimmarrës dhe shqyrtues i ankesave në lidhje me tenderat, koncesionet apo lejet minerare, ndërsa katër kandidatët e tjerë u skualifikuan.

Myzyri drejton prej muajit nëntor prokurimet në Ministrinë e Infrastrukturës, ndërsa më herët ka ushtruar detyrën si inspektor i Komisionit të Prokurimit Publik, detyrë që e ka marrë në 2014-ën.

Ndërkohë, në vitin 2016, Partia Demokratike akuzonte Qeverinë se me emërimin si inspektor të Myzyrit në KPP, ky institucion ishte shndërruar në shtojcë të deputetit Sadri Abazi. Sipas akuzave të opozitës në atë kohë, Jonaid Myzyri kishte mbajtur më herët poste drejtuese në kompani, që PD i lidhte me deputetin socialist.

Del video, shqiptari masakrohet në burgjet e Greqisë
0:38
Gazeta Si
136 Shikime · 3 years më parë

Sulmi në burgun e Koridhallos në Greqi ku ka humbur jetën gjatë një përleshje shqiptari

Cula Dyjare
0:41
Gazeta Si
182 Shikime · 3 years më parë

Selman Pazaj qe i bie Cules Dyjare qe krijon vete

⁣Nis vaksinimi i 13 mijë punonjësve të Policisë e Gardës
3:43
Gazeta Si
10 Shikime · 10 muaj më parë

Këtë të shtunë ka nisur procesi i vaksinimit të punonjësve të Policisë së Shtetit dhe të Gardës së Republikës.

Qëndrat e vaksinimit janë hapur në Tiranë dhe rrethe. Në kryeqytet, efektivët e policisë po vaksinohen në stadiumin “Air Albania”.

Në ceremoninë e nisjes së këtij procesi mori pjesë edhe Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Në total janë 11,800 punonjës së Policisë së Shtetit dhe 1300 të Gardës së Republikës që do të vaksinohen.

Përleshje, dhoma me gjak dhe kasaforta e shqyer, brenda vilës së grabitur në Nikël
2:11
Gazeta Si
17 Shikime · 3 muaj më parë

⁣Përleshje, dhoma me gjak dhe kasaforta e shqyer, brenda vilës së grabitur në Nikël

Italia-World Stars 6-2
1:50
Gazeta Si
11 Shikime · 2 years më parë

Italia-World Stars 6-2

Filmi i ri "The new pope ""
1:07
Gazeta Si
23 Shikime · 2 years më parë

“The New Pope”, episodi i ri i serialit të Paolo Sorrentino. ‘Papa i ri’ i John Malkovich duhet të luftojë kundër një pjese të personalitetit të tij që nuk është saktësisht 'i shenjtë', ndërsa ai i vjetri i Jude Law zgjohet nga koma.

Promo - Babai Im, Gazeta Si
0:19
Gazeta Si
23 Shikime · 1 year më parë

⁣Promo - Babai Im, Gazeta Si

Hueyda El Sayed
4:39
Gazeta Si
14 Shikime · 2 muaj më parë

⁣Artistja Hueyda El Sayed

Formula 1 vajton Niki Laudan, kampionin që jetoi dy herë
5:57
Gazeta Si
60 Shikime · 3 years më parë

Një lajm i hidhur për të gjithë dashamirësit e automobilizmit: ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare ish-piloti austriak i Formula 1, Niki Lauda, i cili vuante nga një sëmundje në veshka. Lauda po kurohej në një klinikë në Zvicër, por nuk mundi ta mposhtte sëmundjen e rëndë.

Vodhën 200 milionë lekë, pranga 2 të rinjve
0:49
Gazeta Si
13 Shikime · 2 years më parë

Vodhën 200 milionë lekë, pranga 2 të rinjve

Ne Rilindje
1:42
Gazeta Si
9 Shikime · 2 years më parë

Dokumentari shperfaq rendesine e "Rilidnjes" si organ shtypi dhe shtepi botuese ne ndikimin kulturor dhe politik ne Kosoven e asokohe

Rama pret Kryeministren serbe, Ana Brnabic
0:55
Gazeta Si
29 Shikime · 8 muaj më parë

Rama pret Kryeministren serbe, Ana Brnabic

Rruga e Arbrit nen rreshjet e debores
0:10
Gazeta Si
10 Shikime · 2 muaj më parë

⁣Rruga e Arbrit nen rreshjet e debores

Blerja e votave, gazeta gjermane Bild publikon audi-përgjimin e njëmbëdhjetë
1:41
Gazeta Si
66 Shikime · 3 years më parë

Gazeta gjermane “Bild”, ka publikuar sot bombën e re të audio-përgjimeve, të cilat lidhin sipas medias së njohur qeverinë shqiptare me mashtrimi elektoral, blerjen e votave dhe shantazhimin e votuesve të opozitës.

Digjet fabrika e përpunimit të drurit në Fushë Krujë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme
0:28
Gazeta Si
22 Shikime · 1 year më parë

Digjet fabrika e përpunimit të drurit në Fushë Krujë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Lumi Ishëm del nga shtrati, përmbyt disa fshatra
0:42
Gazeta Si
18 Shikime · 1 year më parë

⁣Lumi Ishëm del nga shtrati, përmbyt disa fshatra

Aksident pranë RTSH-së, makina thyen barrierat mbrojtëse
0:21
Gazeta Si
14 Shikime · 30 days më parë

⁣Aksident pranë RTSH-së, makina thyen barrierat mbrojtëse

⁣Përgjimet e italianëve, Rama: Kemi ligje të ashpra kundër pastrimit të parave
15:14
Gazeta Si
28 Shikime · 1 year më parë

Kryeministri Edi Rama doli në konferencë për shtyp me temë bujqësinë, por përballë pyetjeve të gazetarëve foli gjatë edhe për përgjimet e anti-mafias italiane dhe akuzat e hedhura për përfshirjen e “Ndraghetas” në Shqipëri.

Ai i quajti “tymnaja të neveritshme të hedhura nga opozita dhe mediet, që sipas Ramës, citojnë në mënyrë selektive përfundimet e prokurorisë italiane. Sipas këtyre përfundimeve, Rama thotë se hetuesit italianë thonë se mafia italiane dështoi në përpjekjet e saj për zgjerimin e aktivitetit në Shqipëri.

"Nuk do të them për këtë duhet të flasë drejtësia, sepse në këtë rast ka folur qartësisht duke dhënë konkluzion ekipi italian he po ua lexoj për të thënë pse është turp për të gjithë ju që në vend te merreni me fakte, bëni dezinformim. Në konkluzion, citoj prokurorinë italiane, pas më shumë se një viti udhëtimesh në Tiranë dhe bisedimesh me njeri-tjetrin për investimet që do të bëheshin në Shqipëri ata dështuan totalisht dhe i vetmi investim është një dyqan i vogël, që në vitin 2018, sipas bilanceve të publikuara në QKB ka shitur mallra për 5 milionë lekë të reja dhe humbi në fund të atij viti rreth 400 mijë lekë të reja, ndërsa në vitin 2019 siguroi 4 milionë lekë të ardhura dhe 1.8 milionë lekë humbje”, tha Rama.

Kryeministri thotë se nuk ka asnjë provë dhe se përgjimet e anti-mafias italiane po përdoren për qëllime politike.

“Kjo për mua është një provë spektakolare e katandisë së opozitës dhe të mediave. Nuk e imagjinoj dot që të merret kohë nga koha e njerëzve për t'iu hedhur në fytyrë këtë lloj gjelle kuturbuese budallallëku dhe poshtërsie.. Është një mënyrë më e ulët se s'ka për të kërkuar avantazhe duke 'ia bërë nënë këtij vendi' përsëri, si gjithmonë”, deklaroi ai.

Në përgjimet e palës italiane përmendet edhe emri i Ilir Kullës, këshilltar i Presidentit Ilir Meta. Rama nënkuptoi se përmendja e emrit nuk e bën fajtor.

“Ju e dini se sa i gatshëm jam ta mbroj Metën aty ku nuk mbrohet, por nëse përmendet aty me emër dhe mbiemër, nëse këshilltari i tij që njihet si tregtar lajmesh të rreme, e provuar nga gjykata italiane për t’i bërë nënë vendit këtu, është aty, unë kam të njëjtin qëndrim edhe për ata; po pastaj? Ata mund të kenë njohje direkte me ata njerëz, po pastaj? Prokuroria italiane e ka dhënë këtë konkluzion. Nuk ka fakte dhe as prova”, deklaroi ai.

Në “mbrojtje” mori edhe Bashën.

“Ai deputet dihet që është mik i Lulzim Bashës dhe PD dhe lidhjet e këtyre njerëzve janë me të djathtën. Po pastaj?! Çfarë duhet të them unë që Lulzim Basha priste këta njerëz që i çonin mafiozët dhe u jepte fjalën që do të ndihmonte mafiozët?! S’e them dot kurrë!”, tha Rama.

Në lidhje me këto përgjime një mbrëmjen e së hënës ka reaguar edhe ambasada italiane në Shqipëri, duke bërë thirrje që çështja t’i lihet në dorë drejtësisë. SPAK nga ana tjetër ka deklaruar se po të hënën do të vihej në kontakt me autoritetet italiane për këtë çështje.

Fillesa e përgjimeve janë pas një operacioni të antimafias italiane, ku u ekzekutuan 50 masa ndalimi me akuzën për korrupsion dhe mashtrim në vlerën e 250 milionë eurove në kuadër të grupit mafioz "Ndrangheta". Aksioni pasoi një periudhë disavjeçare përgjimesh, që datojnë prej 2016-ës. Mes përgjimeve janë edhe telefonatat mes disa të arrestuarve për investime në Shqipëri.
Showing 1 out of 8