Videot kryesore

Me arsenal armësh dhe kanabis në makinë, pranga katër të rinjve në Tropojë
0:51
Gazeta Si
23 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Me arsenal armësh dhe kanabis në makinë, pranga katër të rinjve në Tropojë

Andrea Marko ne boten e kafsheve
4:46
Gazeta Si
70 Shikime · 3 years më parë

Andrea Marko ne boten e kafsheve

Kufiri Poloni-Ukrainë, nënat me fëmijë i shpëtojnë luftës
0:09
Gazeta Si
23 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Kufiri Poloni-Ukrainë, nënat me fëmijë i shpëtojnë luftës

Komedia "Celule seksuale"
0:37
Gazeta Si
23 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Komedia "Celule seksuale" në Teatrin Eksperimental

Rruga e Arbrit nen rreshjet e debores
0:10
Gazeta Si
30 Shikime · 8 muaj më parë

⁣Rruga e Arbrit nen rreshjet e debores

Dialog mes ushtarëve rusë dhe ukrainas mes fyerjeve dhe kërcënimeve
0:45
Gazeta Si
23 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Dialog mes ushtarëve rusë dhe ukrainas mes fyerjeve dhe kërcënimeve

Kristjan Asllani i shënon Interit, ditë e shënuar për mesfushorin kuqezi
0:26
Gazeta Si
23 Shikime · 3 muaj më parë

⁣Kristjan Asllani i shënon Interit, ditë e shënuar për mesfushorin kuqezi

rayan
3:09
Gazeta Si
22 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Rayan-i i vogël nuk ia doli. Vogëlushi 5-vjeçar, i cili ra në një pus në Marok ka ndërruar jetë, pasi u nxor në sipërfaqe nga ekipet e shpëtimit që kishin hyrë në tunelin e hapur për të arritur tek ai. Fëmija vdiq nga plagët e marra gjatë rënies. Ai ishte ngecur në një thellësi prej rreth 32 metrash për më shumë se 100 orë.

Meta kujton 2 marsin: Kur Qeveria ka frikë nga populli...
0:15
Gazeta Si
35 Shikime · 1 year më parë

⁣Meta kujton 2 marsin: Kur Qeveria ka frikë nga populli...

Kreu i shtetit kthehet një vit pas në kohë, duke risjellë pamjet nga mitingu i 2 marsit të vitit të kaluar për të përcjellë me zë dhe figurë dhe ndoshta për t’i rikujtuar popullit dhe Qeverisë një mesazh të përcjellë në atë kohë.

“Kur populli ka frikë nga qeveria aty ka tirani. Kur qeveria ka frikë nga populli, aty ka liri! Aty ka drejtësi!”, thotë Meta.

Jeta e nates pas heqjes se orarit policor
0:26
Gazeta Si
22 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Të rinjtë duke kërcyer valle pas heqjes së orarit policor

⁣Ahmetaj: Te 5 Maj bëjmë kompensim 100 për qind për banorët. Premtimet do të mbahen
2:39
Gazeta Si
22 Shikime · 6 muaj më parë

Qeveria do të trajtojë në mënyrë të barabartë të gjithë banorët e zonës së “5 majit”, si ata që i kanë të legalizuara pronat e tyre, ashtu edhe të tjerët që nuk i kanë të legalizuara ato.

Deklarata u bë nga zv.Kryeministri Arben Ahmetaj.

“Rreth 60 janë ndërtime të palegalizuar. Qeveria ka vendosur në janar të 2021, që edhe ata të palegalizuar do të trajtohen njësoj. Nëse dikush ka sot te 5 maji një ndërtesë, shtëpi apo, dyqan 200 metra/katrorë do të marrë me shkëmbim po 200 metra/katrorë”, tha Ahmetaj.

Deklarata e zv.Kryeministrit bie ndesh me pretendimet e disa banorëve, që thonë se në kontratat paraprake u është ofruar sipërfaqe më e vogël se sa sipërfaqja e shtëpive që iu shemben nga ky proces.

Zv.Kryeministri u shpreh se deri më tani janë bërë 27 kontrata të atyre që janë me ndërtesa të legalizuara dhe tha se marrëveshjet e nënshkruara janë në përputhje me ligjin dhe premtimet që do të mbahen nga ana e Qeverisë.

Ahmetaj akuzoi opozitën se po e përdorte politikisht këtë çështje dhe e ftoi atë që të heqë dorë nga ky përdorim.

Rruga e Arbrit e bllokuar naten e mbremshme
0:19
Gazeta Si
26 Shikime · 8 muaj më parë

⁣Pa kaluar pak orë pasi u inagurua provizorisht Rruga e
Arbrit, me dhjetëra automjete mbetën të bllokuara në vendin e quajtur “Qafa e
Murrizit” mbrëmjen e kaluar, si pasojë e rreshjeve të borës dhe terrenit të vështirë
ku u vu re dhe mungesa e patrullës së policisë.

Komisioni Hetimor zbarkon në Sharrë në inceneratorin e Tiranës
0:20
Gazeta Si
21 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Komisioni Hetimor zbarkon në Sharrë në inceneratorin e Tiranës

Sali Berisha 'dëbon' nga foltorja Enkelejd Alibeajn
0:52
Gazeta Si
21 Shikime · 4 muaj më parë

Nëse Sali Berisha do të marrë drejtimin e Partisë Demokratike, Partia Socialiste do të shkëpusë çdo marrëdhënie me opozitën.

Kështu deklaroi Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, kur ftoi pjesën tjetër të opozitës që t’i bashkohen nengociatave për zgjedhjen e Presidentit të ri. Nga këto negociata ai përjashtoi Berishën.

“Me Saliun ne nuk kemi punë, është i vdekur politikisht, por meqënëse një pjesë e juaj dhe me sa po shoh po shtohen çdo ditë që mendoni se ai është gjallë. Kjo është çështje e juaja. Është mirë që gjërat të thuhen hapur dhe drejtpërdrejt: nëse ju doni të keni Saliun në krye, është zgjedhja juaj. Por nëse ju vendosni të drejtoheni nga një i vdekur, ne shkëpusim çdo marrëdhënie”, deklaroi Rama.

Pas Kryeministrit fjalën e kërkoi Enkelejd Alibeaj për t’iu përgjigjur. Por, kreu i grupit parlamentar nuk foli dhe ai që e pengoi ishte Sali Berisha, që iu drejtua gjithashtu foltores, madje duke shtyrë Alibeajn kërkoi fjalën.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i kërkoi që të ulej Berishës. Berisha refuzoi, ndërsa fjalën për procedurë e mori Taulant Balla. Balla e cilësoi të pashembullt përplasjen e Berishës në foltore me Alibeajn dhe i kërkoi Nikollës pushim të seancës.

Ndërkohë, Berisha i ktheu përgjigje Edi Ramës në dalje të Kuvendit në lidhje me deklaratën e Kryeministrit se do të ndërpresë marrëdhëniet me PD nëse në krye të saj vjen Berisha.

“E falenderoj për këtë qëndrim, sepse faktoi që ka frikë nga opozita e vërtetë”, tha Berisha para gazetarëve.

⁣Vila në Lalz fut në sherr deputetët e PD, Spaho e Shehu shpërthejnë ndaj Gaz Bardhit
1:17
Gazeta Si
21 Shikime · 3 muaj më parë

Prezantimi i raportit në Kuvend nga Genci Mamani, kreu i Agjencisë së Sigurimit të Depozitave u ndërpre nga një sherr i pazakontë brenda sallës së seancave plenare mes deputetëve të opozitës.

Protagonistë të sherrit u bënë deputetët Edmond Spaho, Tritan Shehu dhe Gazment Bardhi. Spaho dhe Shehu akuzuan për shpifje Gazment Bardhin, që në një seri postimesh në Tëitter ka folur për një vilë luksoze që është në shitje në Gjirin e Lalzit duke nënkuptuar se ajo është në pronësi të një deputetit të opozitës.

“Pyetje për “opozitën e vërtetë”; vilën 760 mijë euro, e shitën apo s’po ja ble askush? Nuk mund të mbash peng opozitën për një vilë të pajustifikuar që të ka zbuluar dhe me të cilën të mban peng Edi Rama!”, shkruan Bardhi në një postim të 9 majit.

Deputeti i rikthehet të njëjtës vilë me një postim të dytë këtë të enjte. “E rëndësishme është që për shkak të publicitetit çmimi i vilës është ulur”, shkruan ai.

Postimi i Bardhit është bërë në orën 11 e 19 minuta. Pak pas këtij momenti ndodhi përplasja mes tij dhe Edmond Spahos dhe Tritan Shehut në prani të Jorida Tabakut. Nga mazhoranca ndërhyri Erion Braçe që e cilësoi të turpshme shfaqjen në fjalë.

Debati ishte i ashpër mes Spahos dhe Bardhit, që për pak u përplasën fizikisht. Gjatë përplasjes verbale, ata përdorën fjalët “zhduku”, “s’të vjen turp”, “palaço”. Edmond Spaho i është drejtuar Gazment Bardhit me fjalët: Je shpifës, gënjeshtar dhe legen që thua që vila 760 mije euro është e njërit nga katër deputetët Noka, Shehu, Spaho, Leskaj.

Spaho reagoi më pas në rrjetet sociale. Ai e quan mashtrues, gënjeshtar, të pafytyrë, intrigant, burrë legen e deri te “pa të poshtme”. Spaho thotë se e ka të deklaruar të gjithë pasurinë e vet në ILDKP dhe i kujton Bardhit vrasjen e Elbasanit para zgjedhjeve të vitit të kaluar.

“Vetëm sharlatanë si Gazi mund të thonë shpifje të tilla për qëllime politike. Askush nga rrethi im familjar nuk merret me biznes dhe nuk ka pasuri të tilla. Gazi bën mirë të kujdeset për pronat e tij. Shiko hallet që të kanë zënë more derëzi, mos hap fronte të tjera se mjaft e ke ngjarjen në Elbasan”, thotë Spaho.

“Burrec” e quan Tritan Shehu në reagimin e tij, duke e ftuar që të bëjë denoncimin te strukturat përkatëse.

“Është vepër antiligjore, përveçse ndesh dhe me çdo normë morali, transparence, “burrërie”, të përhapesh aludime e meskinitete për kolegët në publik e media. Këtë po bën dhe Gazi prej disa ditësh, duke arritur kulmin mbrëmë, kur ngushton rrethin e të “akuzuarve” prej tij në 3-5 deputetë, përfshi dhe mua”, shkruan Shehu.

Xhamia e Namazgjasë
0:39
Gazeta Si
20 Shikime · 4 muaj më parë

Rikonstruktimi i Xhamisë së Namazgjasë është drejt përfundimit.

Ambulanca ndihmon një banor në zonën e “5 Majit”
0:47
Gazeta Si
20 Shikime · 6 muaj më parë

Ambulanca ndihmon një banor në zonën e “5 Majit”

Qytetarët gjermanë mirëpresin në shtëpitë e tyre refugjatët nga Ukraina
0:15
Gazeta Si
20 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Qytetarët gjermanë mirëpresin në shtëpitë e tyre refugjatët nga Ukraina

Pamje nga fillimi i takimit të dy delegacioneve Ukrainë-Rusi
0:25
Gazeta Si
20 Shikime · 5 muaj më parë

Pamje nga fillimi i takimit të dy delegacioneve Ukrainë-Rusi

Rama takohet me Blinken në Uashington
0:12
Gazeta Si
20 Shikime · 6 muaj më parë


Kryeministri Edi Rama ka mbërritur rreth orës 19:00 me orën tonë në selinë qendrore të Departamentit të Shtetit në Uashington, për të nisur takimin me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken.

Rama ndodhet në SHBA për një vizitë 4-ditore, që nisi me një ceremoni të organizuar me rastin e marrjes nga ana e Shqipërisë së mandatit dyvjeçar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit.

Rama e vlerësoi këtë si një arritje historike dhe plotësisht të merituar për Shqipërinë.

Ndërkohë, takimi me Blinken mbërrin në një periudhë të trazuar në kampin e opozitës së politikës shqiptare, ku Sali Berisha ka nisur prej shtatorit Foltoren për t’i marrë PD-në Lulzim Bashës, që e akuzon së bashku me Ramën si pjesë “të komplotit që e shpalli atë non grata nga DASH” me akuzën e korrupsionit madhor.

Berisha thotë se ka paditur në gjykatën korrektuese të Parisit Sekretarin e Shtetit, ndërsa deklaron se ai ka marrë një vendim krejtësisht politik e të shtyrë nga George Soros, pa asnjë provë e fakt kundër tij.
Showing 3 out of 90