Komunitet

Aventura në shpellat nënujore të Meksikës
1:50
Gazeta Si
76 Shikime · 4 years më parë

Aventura në shpellat nënujore të Meksikës

Përtej imagjinatës, të hidhesh nga avioni pa parashutë
3:08
Gazeta Si
39 Shikime · 4 years më parë

Përtej imagjinatës, të hidhesh nga avioni pa parashutë

Sfida Ronaldo, kush e prek topin fiton 10 mijë paund
3:03
Gazeta Si
49 Shikime · 4 years më parë

Sfida Ronaldo, kush e prek topin fiton 10 mijë paund

Panik në Florida, aligatori kapërcen gardhin e bazës detare
0:12
Gazeta Si
47 Shikime · 4 years më parë

Panik në Florida, aligatori kapërcen gardhin e bazës detare

Kërpudhat magjike janë të paligjshme në shumicën e vendeve, edhe pse janë të nevojshme
1:00
Gazeta Si
53 Shikime · 4 years më parë

Kërpudhat magjike e kanë origjinën që prej Egjiptit dhe është i vetmi vend ku gjenden në sasi të mëdha. Gojëdhëna të ndryshme tregojnë se edhe në kohë të lashta këto kërpudha janë përdorur për depresioni dhe paqëndrueshmërinë fizike. Kërpudhat magjike kanë aftësi për lënien e duhanit dhe një nivel më të lartë të vetëdijes.

Tempulli budist në këmbët e një vullkani
0:42
Gazeta Si
39 Shikime · 4 years më parë

Tempulli budist në këmbët e një vullkani

Dy danezet e humbur perballe malit te Tjerisë
4:05
Gazeta Si
46 Shikime · 4 years më parë

Dy danezet e humbur perballe malit te Tjerisë

Dy të rinj ngjiten në një nga majat më të larta të Zvicrës
0:49
Gazeta Si
32 Shikime · 4 years më parë

Zvicra ndryshe mund të quhet edhe shteti alpin, për shkak të vargmaleve të larta. Vizitë e fundit në malin e quajtur Monte Rosa, ka qenë aventura e radhës e dy të rinjve që kanë sfiduar ndjenjën e frikës. Teksa shihni pamjet e veçanta dhe rrëqethëse njëkohësisht, mund edhe të mendoni për një udhëtim.

Francezi kalon Kanalin e La Manshit duke fluturuar
0:39
Gazeta Si
89 Shikime · 4 years më parë

Ai njihet nga të gjithë francezët si njeriu që fluturon dhe ka thyer tanimë rekord botëror duke kaluar kanalin e Lamashit me flyboard.Bëhet fjalë për sipërmarrësin francez Franky Zapata, i cili ka kapërcyer me sukses kanalin që ndan Anglinë dhe Francën pas një përpjekjeje të dështuar muajin e kaluar, duke rrëmbyer zemrat e publikut në mbarë botën.

Nga Golemi, në plazhin e Spillesë, ku turistët vijnë ditën e “zhduken” natën
5:43
Gazeta Si
88 Shikime · 4 years më parë

Nga Golemi, në plazhin e Spillesë, ku turistët vijnë ditën e “zhduken” natën

Tushemishti
3:58
Gazeta Si
49 Shikime · 4 years më parë

Tushemishti

Xhepa: Efekte negative në ekonomi nëse gjërat nuk ndryshojnë
3:18
Gazeta Si
51 Shikime · 4 years më parë

Studiuesi i njohur i ekonomisë, Dr. Selami Xhepa, President i Universitetit Europian të Tiranës, thotë se Raporti i fundit i Departamentit të Shtetit për klimën e biznesit thekson më fort vështirësitë e mëdha, që hasin përditë bizneset shqiptare.
Korrupsioni i përhapur, paqartësitë mbi pronat dhe mos-zbatimi i ligjit po dëmtojnë rëndë prej vitesh ekonominë, por asnjë nga këto nuk po ndryshon, dhe klima e biznesit në Shqipëri, mbetet e acarruar, tha ai.

Stuhi në Greqi
0:39
Gazeta Si
58 Shikime · 4 years më parë

Mediat greke raportuan ditën e djeshme se nga moti i keq në gadishullin Halkidiki janë vrarë gjashtë turistë, mes tyre dhe dy fëmijë dhe janë plagosur mbi 100 persona të tjerë.

Stuhi në Itali
0:57
Gazeta Si
85 Shikime · 4 years më parë

Në Itali tetëmbëdhjetë persona kanë përfunduar në sallën e emergjencës për shkak të plagëve të shkaktuara nga stuhia e breshërit dhe madhësia e tij ishte përafërsisht sa një kokërr portokall. Breshëri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në makina dhe shtëpi.

protesta ecoalbania.mp4
18:32
Gazeta Si
39 Shikime · 4 years më parë

Organizata Eco Albania dhe ambinetalistë të tjerë janë bashkuar pranë kryeministrisë për të protestuar kundër shkatërrimit të natyrës, të cilën sipas tyre po e sjellin mbi të gjitha ndërtimet e HECE-ve në zonat e mbrojtura

Kalifornia dridhet sërish, pasojat e tërmetit të dytë 7.1 ballë
0:45
Gazeta Si
53 Shikime · 4 years më parë

Kalifornia dridhet sërish, pasojat e tërmetit të dytë 7.1 ballë

Kruja dhe sarisalltiku
5:27
Gazeta Si
64 Shikime · 4 years më parë

kruja dhe sarisalltiku

Nga Shpella e Pëllumbasit në Syrin e Kaltër të Erzenit
4:22
Gazeta Si
72 Shikime · 4 years më parë

Nga Shpella e Pëllumbasit në Syrin e Kaltër të Erzenit

Ne Belsh, aty ku ndodhet perla karstike e Mesdheut
6:21
Gazeta Si
139 Shikime · 4 years më parë

Ne Belsh, aty ku ndodhet perla karstike e Mesdheut

Karavasta, në oazin shqiptar të pelikanit kaçurrel
6:57
Gazeta Si
57 Shikime · 4 years më parë

Karavasta, në oazin shqiptar të pelikanit kaçurrel
Showing 6 out of 8