Komunitet

Gazeta Si
8 Shikime · 4 days më parë

⁣Partia e Lirisë do të mbledhë sot pasdite Komitetin Drejtues Kombëtar pas përplasjeve në parti dhe revolucionit që ka nisur Ilir Meta për të larguar tradhtarët.

Gazeta Si
14 Shikime · 2 muaj më parë

⁣Shpërthimi ka qenë aq i fuqishëm sa është dëgjuar në të gjithë qytetin madje ka shkaktuar edhe thyerjen e xhamave në disa banesa përreth.

Gazeta Si
38 Shikime · 2 muaj më parë

⁣Një shpërthim i fuqishëm ndodhi rreth orës 16:05 në vendin e quajtur "Rrethrrotullimi i Plasmasit", në një kapanon në ndërtim në qytetin e Lushnjes.
Si pasojë e shpërthimit pas vinçierit, Landi Verçani, mësohet se ka humbur jetën edhe djali i tij 24 vjeçar i cili po transportohej drejt Traumës.
Bëhet me dije se i riu ka qenë brenda vinçit kur mjeti i punës ka rënë në kontakt me rrjetin e tensionit të lartë elektrik.

Gazeta Si
14 Shikime · 2 muaj më parë

⁣14 shkurti është njohur prej kohësh si dita e
dashurisë, një ditë që na mëson të vlerësojmë dashurinë në çdo formë të marrëdhënieve.
Të favorizuar edhe nga moti me diell, qytetarët e Tiranës po shijojnë kohën dhe
vendin e zbukuruar me lule dhe zemra të kuqe.

Gazeta Si
4 Shikime · 3 muaj më parë

⁣Rreth 100 blegtorë kanë bllokuar rrugën nacionale Kardhiq-Delvinë në shenjë proteste.
Zemërimi i tyre është nxitur nga ulja drastike e çmimeve të qumështit nga fabrikat
përpunuese, nga 180 lekë të reja për litër vitin e shkuar, në 120 lekë të reja për litër sot.

Gazeta Si
1 Shikime · 4 muaj më parë

⁣Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga pritja që i është bërë në Bruskel në kuadër të samitit BE-Ballkani Perëndimor. Ai është pritur nga Pedro Sanchez, kryeministri i Spanjës që aktualisht mban presidencën e Bashkimit Europian, presidentja e KE, Ursula Von der Leyen dhe presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel.

Gazeta Si
7 Shikime · 4 muaj më parë

⁣Nuk kanë kaluar veçse 2 muaj dhe kompania Raynair ka nisur të shfaqë problemet me shërbimin e transportit ajror.
Jo më larg se mbrëmjen e djeshme, rreth 300 pasagjerë që prisnin të niseshin drejt Romës me linjën e Raynair i'u është dashur të presin 12 orë e në fund udhëtimi u anulua.

Gazeta Si
2 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Partia Socialdemokrate (PSD) protestoi kundër kryetares së Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova, duke hedhur flakadanë që krijuan tym të madh pranë një hoteli në Prishtinë, ku ajo po mbante takim me shoqërinë civile. ⁣Më pas aktivistët kanë hedhur gaz lotsjellës në drejtim të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës. Policia arrestoi disa prej anëtarëve të kësaj partie, e cila nuk përfaqësohet në Kuvendin e Kosovës, mes tyre edhe kryetarin Dardan Molliqaj.

Gazeta Si
2 Shikime · 5 muaj më parë

⁣17 nëntor shënon
79-vjetorin e çlirimit të Tiranës nga ushtria gjermane në vitin 1944. Në këtë
ditë, komunistët kanë përkujtuar diktatorin Enver Hoxha, duke vendosur lule
pranë pankartave me fotografitë e tij dhe të tjerave që shkruajnë “Lavdi
shqiptarit të madh”.

Gazeta Si
1 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Qytetarët janë mbledhur sot në protestë para Ministrisë së Arsimit për dhunën e ushtruar ndaj 3-vjeçares në kopshtin privat “Stinët”.

Gazeta Si
3 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Edhe pse me
intensitet më të ulët, në Tiranë vazhdojnë reshjet e shiut, duke shkaktuar vështirësi
për të kaluar në disa rrugë.

Gazeta Si
18 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Pas një seance maratonë, Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Jamarbër Malltezin, i arrestuar për korrupsion dhe pastrim parash, për dosjen hetimore të privatizimin e ish-kompleksit sportiv të klubit Partizani.

Gazeta Si
13 Shikime · 6 muaj më parë


Marshojmë sot për një kauzë të fortë, marshojmë për luftën kundër kancerit të gjirit.”
Me këtë slogan marshuan sot qytetarët në Sheshin “Nënë Tereza”, duke dhënë një mesazh të fortë për rëndësinë që ka kontrolli për të parandaluar kancerin e gjirit.

Gazeta Si
18 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Oficerët e policisë gjyqësore kanë shkuar sërish në shtëpinë e Berishës, për t'i kominikuar paraqitjen në seancën gjyqësore. Mësohet se ato kanë qëndruar disa minuta dhe janë larguar nga banesa.
Berisha akuzohet për korrupsion pasiv për çështjen e privatizimit tw ish-kompleksit “Partizani”.

Gazeta Si
19 Shikime · 7 muaj më parë

⁣-Për herë të parë pas më shumë se katër muajsh, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç u takuan sot (14 shtator) në Bruksel, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve.

Gazeta Si
13 Shikime · 8 muaj më parë

⁣Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka shkaktuar zemërim tek fansat e saj në trojet shqiptare, pasi performoi me flamurin serb të hedhur krahëve në Festivalin e të Rinjve në Szeged, në Hungari.

Gazeta Si
10 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Këngëtari Ricky Martin:⁣ Do të flas në të gjithë botën për Shqipërinë, ua premtoj.

Gazeta Si
21 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Këngëtari Ricky Martin ka zhvilluar një
koncert në Sheshin ‘Skënderbej’ mbrëmjen e të enjtes, duke dhënë një mesazh për
vendin dhe duke premtuar se do të rikthehet.

Gazeta Si
24 Shikime · 10 muaj më parë

⁣Gjatë kohës sa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po mbante fjalim në foltoren e Kuvendit të Kosovës, është sulmuar fizikisht nga deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku dha Hajdar Beqa.

Gazeta Si
26 Shikime · 10 muaj më parë

⁣Rama ka mbërritur në Beograd ku po takohet me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç.
Më pas dy liderët politikë do të mbajnë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp.
Showing 1 out of 2