Videot kryesore

Panik në Florida, aligatori kapërcen gardhin e bazës detare
0:12
Gazeta Si
38 Shikime · 3 years më parë

Panik në Florida, aligatori kapërcen gardhin e bazës detare

Çfarë fshihet Petras, qyteti i mistereve
3:20
Gazeta Si
46 Shikime · 3 years më parë

Çfarë fshihet Petras, qyteti i mistereve

Një flamur kombëtar për çdo tifoz, “Kuqezinjtë” nisin festën që në rrugë
0:23
Gazeta Si
15 Shikime · 3 years më parë

Tifozët “Kuqezinj” kanë nisur që prej mesditës festën që i paraprin takimit të fundit për eliminatoret e Euro2020.

Shqipëria nuk ka asnjë mundësi që të kualifikohet dhe ndeshja ndaj Francës është sa për statistikë. Por, kjo nuk ka qenë aspak pengesë që 22 mijë biletat të shterojnë me shpejtësi për këtë takim, ndërkohë që rreth orës 19:00 tifozët iu drejtuan stadiumit “Air Albania”.

Para fillimit të takimit do të ketë një ceremoni përurimi, që pritet të zgjasë rreth 15 minuta. Si pjesë e koreografisë së kësaj ceremonie, por edhe përgjatë ndeshjes në të gjitha shkallët e stadiumit është shpërndarë nga një flamur kombëtar.

1 (1).mp4
1:21
Gazeta Si
13 Shikime · 2 years më parë

Film me metrazh të shkurtër prej 14 vjeçarit kosovar nga Gjilani mbi tërmetin në Shqipëri

Gati drafti për legalizimin e hashashit, Rama: 1 vit që punojmë
1:00
Gazeta Si
15 Shikime · 2 years më parë

Qeveria shqiptare është duke i dhënë dorën e fundit projektligjit që do të legalizojë në vendin tonë kultivimin e hashashit për qëllime mjekësore.

Lajmi është konfirmuar këtë të shtunë në konferencën për shtyp të Kryeministrit Edi Rama me kreun e delegacionit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca. Drafti është në fazë të avancuar dhe për te Rama tha se ka marrë dakordësinë e ekspertëve vendas dhe të huaj.

“Kemi një vit që po punojmë, edhe pak dhe do të jetë gati. Ne asnjëherë nuk bëjmë punë pa u konsultuar me ekspertë vendas dhe të huaj, jemi konsultuar me ekspertë të huaj”, tha ai.

Kryeministri nënkuptoi se drafti është bazuar në përvojat e vendeve të tjera dhe shpejt do të jetë publik për konsultim. Ideja fillestare për legalizimin e hashashit është hedhur nga ish-deputeti socialist, tashmë kryetar i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, që në vitin 2014.

Të njëjtën ide, Kokëdhima e rihodhi në qarkullim gjatë vitit 2016, kur Qeveria u akuzua për kanabizimin e vendit. Vetë Rama as e kundërshtoi dhe as e pranoi publikisht në atë periudhë, por përfaqësues të tjerë socialistë e cilësuan nismën si të parakohshme për kushtet e vendit tonë.

Por, në fillim të muajit prill nga goja e vetë Kryeministrit u shqiptuan fjalët se diçka kishte ndryshuar për këtë temë dhe se diskutimi i saj në Qeveri, jo vetëm nuk ishte më një tabu, por kishte marrë udhë.

“Atë pa leje nuk e lejojmë, atë me leje po e studiojmë se të tjerët e kanë bërë. Jemi shumë të avancuar, por akoma nuk jemi në kapitullin e fundit për ligjërimin e prodhimit për arsye mjekësore, sikur e kanë pothuajse të gjithë, disa e kanë më të hapur, por jo, kaq”, deklaroi Rama gjatë një interviste dhënë për “Zonë e Lirë”.

Ndërkohë, në lidhje me këtë propozim të Qeverisë ka reaguar prerazi kundër Lulzim Basha. Kryedemokrati hamendësoi se për këtë Rama nuk kishte marrë asnjë “OK” nga ndërkombëtarët dhe se drafti që po shqyrtohet nuk është gjë tjetër veçse legalizim i kanabizimit të vendit, që kreu i opozitës e cilësoi “fakt të kryer”.

“Kërkoi legalizimin e kanabisit sepse ka nisur procesin e kanabizimit në të gjithë vendin. Partnerët janë të informuar shumë mirë për këtë”, tha Basha

Meta: Yuri Kim s'e ka me mua
3:25
Gazeta Si
20 Shikime · 2 years më parë

Meta nuk komentoi deklaratat e Ambasadores Amerikane që kërkoi vazhdimin përpara me reformën në drejtësi dhe të ndalen lojërat e përpjekjet për “ta vrarë atë”.

“Nuk komentoj deklaratat apo qëndrimet të ambasadores. Ambasadorja ka të drejtë kur thotë stop këtyre lojërave. Kam 4 vjet që them stop lojërave me reformën në drejtësi. Vetëm për Ilir Metën nuk mund ta kishte ambasadorja, që ka pas vlerësimet më të mira formalisht dhe zyrtarisht. e kam takuar shumë herë ambasadoren, më shumë se ç’jam takuar me ambasadorë amerikanë dhe europianë për 4 vite. Unë nuk kam ndërhyrë asnjëherë për zgjedhjet në SHBA, e mbani mend deklaratën e bërë kundër atij tjetrit?! S’merrem me këto lojëra. Unë them që kjo është platforma dhe këtë platformë ja kam dorëzuar ambasadores. Lojërat nuk pushuan për ta kapur atë reformë edhe me Kushtetutë dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i thirri hajde këtu se kështu nuk vazhdohet dhe ju e dini se kush nuk erdhi (Edi Rama). Burimi i konfliktit është identifikuar për të gjithë botën demokratike dhe për të gjithë ata që janë të shqetësuar se vendi po shkon drejt një humnere”, deklaroi ai.

Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec Pjesa 2
0:30
Gazeta Si
17 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec
Pjesa 2

Rave party brenda tunelit ne Tirane
0:25
Gazeta Si
19 Shikime · 7 muaj më parë

Rave party brenda tunelit ne Tirane

Arrestimi i autorit kryesor të grabitjes së filialit të postës në Kamzë
0:49
Gazeta Si
3 Shikime · 1 muaj më parë

⁣Arrestimi i autorit kryesor të grabitjes së filialit të postës në Kamzë

WhatsApp Video 2022-05-24 at 5
1:06
Gazeta Si
3 Shikime · 3 days më parë

tifozat ne feste

BORA BORA
3:04
Gazeta Si
73 Shikime · 3 years më parë

Pamje përrallore në Bora Bora

Atak në zemër gjatë lojës, ndërron jetë arbitri 31-vjeçar në Bolivi
2:48
Gazeta Si
54 Shikime · 3 years më parë

Një arbitër 31-vjeçar u rrëzua përtokë gjatë një ndeshje të ligës superiore boliviane dhe vdiq pasi u dërgua në spital. Ndeshja mes klubeve Always Ready dhe Oriente Petrolero u luajt në Stadiumin Komunal në El Alto, që është në një lartësi rreth 3.900 metra mbi nivelin e detit.

Pjesa e pare - Tuneli u prish por rruga dytesore e Arbrit i solli turizmin
3:55
Gazeta Si
75 Shikime · 3 years më parë

Pjesa e pare - Tuneli u prish por rruga dytesore e Arbrit i solli turizmin

Ngjitja përmes shkallëve më të frikshme në botë
0:15
Gazeta Si
37 Shikime · 3 years më parë

Ngjitja përmes shkallëve më të frikshme në botë

Bateritë e lodrave mund të vrasin fëmijët nëse gëlltiten, kështu që mbajini sa më larg tyre
0:27
Gazeta Si
21 Shikime · 2 years më parë

Bateritë e vogla të lodrave mund të vrasi fëmijët nëse i gëlltitin, paralajmërojnë mjekët në Shërbimin Kombëtar të Shëndetit në Londër.
Stephen Powis, një mjek bën thirrje prindërve që të jenë vigjilentë në prag festash dhe të shmangnin lodrat që kanë bateri të vogla. Ato gjenden kudo, në dritat e festave, lodrat e ndryshme, telekomandat e të tjerë. Këto bateri janë sa një monedhë dhe mund të kalojnë kollaj në fyt, e më pas të shkaktojnë hemorragji të brendshme dhe më pas vdekjen në më pak se dy orë.

⁣Meta takohet në Budapest me Viktor Orban
0:41
Gazeta Si
7 Shikime · 11 muaj më parë

Presidenti Ilir Meta u prit në Budapest nga Kryeministri hungarez, Viktor Orban, vetëm disa ditë pasi ky i fundit priti në të njëjtën zyrë, Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

“Përherë kënaqësi të takohem me Kryeministrin Orban, mik i sinqertë i Shqipërisë, të cilin e falënderoj për pritjen, si gjithmonë të veçantë. Bisedë e hapur, e ngrohtë dhe produktive për shumë çështje me interes të përbashkët, në dobi të qytetarëve tanë dhe forcimit të marrëdhënieve të shkëlqyera dypalëshe historike, tradicionale dhe premtuese për të ardhmen”, deklaron Meta përmes rrjeteve sociale, duke e shoqëruar postimin me një video të shkurtër nga takimi me Orban.

Meta ndodhej në Hungari për të marrë pjesë në përurimin e bustit të Skënderbeut në parkun e kryeqytetit hungarez. Në këtë ceremoni mori pjesë edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Megjithatë, në njoftimet zyrtare si Presidenca, ashtu edhe Bashkia e Tiranës jo vetëm që nuk përmendet titullarët e instititucionit tjetër, por i shmangën ata edhe nga fotot e rastit.

Dera e re e blinduar në PD në hyrjen anësore
0:13
Gazeta Si
3 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Dera e re e blinduar në PD në hyrjen anësore

Prova e Briken Caljas ne kampionatin europian
0:38
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

Prova e Briken Caljas ne kampionatin europian te peshengritjes

Andy Ruiz kampion bote në peshat e rënda, rrëzon mitin Anthony Joshua
10:45
Gazeta Si
59 Shikime · 3 years më parë

Për herë të parë një kampion bote në boksin e peshave të rënda do të jetë një meksikan. Quhet Andy Ruiz dhe në finalen e madhe në “Madison Square Garden” në New York mposhti amerikanin Anthony Joshua. Dy gjigantët zbritën u futën në ring me diferenca të mëdha, me amerikanin, Joshua ndjeshëm më favorit për shkak të famës më të madhe, por edhe të arritje të deritanishme.

WhatsApp Video 2019-06-17 at 12.23.03 (1).mp4
0:43
Gazeta Si
58 Shikime · 3 years më parë

Shkodër, përplasje mes përfaqësuesve të PD-së dhe policisë në KZAZ nr. 2
Showing 26 out of 80