Video të fundit

Ndasia Thaçi-Haradinaj reflektohet përballë Merkel
1:56
Gazeta Si
71 Shikime · 4 years më parë

Që delegacioni i Kosovës shkoi në Berlin i ndarë në qëndrime për dialogun me Serbinë, kjo nuk është më sekret. Por, ndasia mes Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit u reflektua që në pritje nga Kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Kryeministri Edi Rama gjatë samitit të Ballkanin Perëndimor në Berlin
0:33
Gazeta Si
88 Shikime · 4 years më parë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pritur në një takim kokë më kokë me kryeministrin, Edi Rama. I pranishëm në këtë takim është edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Mësohet se Rama dhe Merkel diskutuan mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë ne Bashkimin Europian. Gjithashtu Kryeministri Rama foli edhe për pritshmëritë e qeverise shqiptare për raportin e Komisionit Europian që pritet të publikohet ne fund te muajit maj.

Kreymimistri Ramush Haradinaj takohet me presidentin francez në Berlin.
0:12
Gazeta Si
65 Shikime · 4 years më parë

Edhe pse videot e kryeministrit Hamush Haradinaj tregojnë takime dhe përshëndetje miqësore me presidentin francez prapa dyerve të mbyllura, atmosfera duket të ketë qenë tejet e acaruar. Burime për mediat në Prishtinë bëjnë të ditur se ka pasur një përplasje e ashpër mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Emmanuel Macron për shkak të tarifës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.

Rama-Merkel kokë më kokë në Berlin
0:15
Gazeta Si
75 Shikime · 4 years më parë

Një orë pas nisjes zyrtare të samitit të Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel ka pritur pak momente më parë në një takim kokë më kokë kryeministrin, Edi Rama I pranishëm në këtë takim është edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Shkumbini denoncon arbitrimin skandaloz në ndeshjen me Delvinën
1:00
Gazeta Si
59 Shikime · 4 years më parë

Gabimet e arbitrave janë më të pakta kohët e fundit, në kategoritë inferiore vijon estrada dhe gabimet trashanike. Rasti më i fundit ka ndodhur në ndeshjen e Kategorisë së Dytë mes Shkumbinit dhe Delvinës. Klubi peqinas është në grupin e jugut në Kategorinë e Dytë dhe këtë sezon kërkon ringjitjen në Kategorinë e Parë.

Mercedes komandon në Formula 1, Botas fiton duelin me Hamilton
0:31
Gazeta Si
57 Shikime · 4 years më parë

Mercedesi ka vijuar dominimin në kampionatin botëror të makinave të shpejta, Formula 1 edhe në pistën e Azerbajxhanit. Skuderia gjermane e ka fituar me një dominim absolut çmimin e madh të Bakusë, me dy pilotët e saj që zunë vendet e para dhe për ferraristin, Vetel lanë vetëm vendin e tretë.

Nejmar nervoz, godet tifozin me grusht
0:36
Gazeta Si
64 Shikime · 4 years më parë

Braziliani nuk i mbajtur dot nervat pas humbjes në finalen e Kupës dhe ka sulmuar një tifoz në shkallët e stadiumit

Nejmar nuk përmbahet, godet tifozin me grusht
0:16
Gazeta Si
62 Shikime · 4 years më parë

Sulmuesi brazilian ka humbur kontrollin dhe ka sulmuar një tifoz, i cili iu drejtua me fjalët: "Mëso të luash futboll"

‘Paqe në San Siro’, Inter dhe Juventus ndajnë nga një pikë
2:22
Gazeta Si
56 Shikime · 4 years më parë

Kryendeshja e javës së 34-të të Serisë A mes Interit dhe Juventusit është mbyllur në barazim 1-1. Derbi i Italisë, ka qenë një reklamë e vërtetë për futbollin italian, duke një futboll shumë intensiv për gjatë gjithë 90 minutave.

policia-velipoje.mp4
0:32
Gazeta Si
92 Shikime · 4 years më parë

Gjatë operacionit, policia ka ushtruar kontrolle në disa banesa, ku kishte marrë informacion për një arsenal armësh që mund të ishin të fshehura në banesë në pronësi të shtetasit G.S., në të cilën nuk banonte njeri.

Aeroporti i Rinasit Ministria Balluku per avokaturen e Shtetit.mp4
2:20
Gazeta Si
64 Shikime · 4 years më parë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku ka reaguar sa i takon autorizimit të Avokatit të Shtetit për të kontraktuar një studio ndërkombëtare ligjore, për shërbim konsulence, për marrëveshjen koncensionare me kompaninë kineze në aeroportin e Rinasit.

Perplasja e protestuesve ne Elbasan ne momentin kur kalon kryeministri Edi Rama
1:12
Gazeta Si
89 Shikime · 4 years më parë

Perplasja e protestuesve ne Elbasan ne momentin kur kalon kryeministri Edi Rama per takimin Bashkia qe Duam

protesta kunder rames ne elbasan
0:26
Gazeta Si
79 Shikime · 4 years më parë

protesta kunder rames ne elbasan

Mesazhi i Pashkes 2019.mp4
1:32
Gazeta Si
64 Shikime · 4 years më parë

kryepeshkopi anastas

Corovode, skrapar
0:34
Gazeta Si
64 Shikime · 4 years më parë

Corovode, skrapar

Kapaku i pusetës ndërpret provat e Formula 1 në Azerbajxhan
0:45
Gazeta Si
65 Shikime · 4 years më parë

Ndodh edhe kështu në garën e makinave të shpejta, Formula 1. Provat e lira në pistën e Baku në Azerbajxhan janë ndërprerë nga një kapak pusete në kohën kur ishte duke pilotuar Xhorxh Rusell i Uilliams.

Një prej të dyshuarve që shkaktoi sulmin e Sri Lankës
1:08
Gazeta Si
63 Shikime · 4 years më parë

Kjo video tregon një nga sulmuesit e dyshuar për sulmin që ndodhi ditën e pashkëve në Sri Lanka. Një burrë i cili mban një çantë shpine shihet, duke hyrë në kishën e Shën Sebastianit në qytetin Negombo. Si pasojë e sulmeve, humbën jetën qindra njerëz me kombësi të ndryshme. Shpërthimet tronditën edhe tre hotele luksoze në qytetin më të madh të vendit, Colombo. Tragjedia ndodhi kur të krishterët po mblidheshin për festimet e të dielës së Pashkëve.

Rashica mahnit gjermanët, gol “alla Mesi” kundër Bajernit
0:09
Gazeta Si
68 Shikime · 4 years më parë

Milot Rashica po zhvillon një super sezon me Verder Bremenin, duke marrë rolin e protagonistit në çdo ndeshje që i jepet mundësia. Të njëjtën gjë, futbollisti kosovar ka bërë edhe këtë herë në ndeshjen Verder Bremen – Bajern Mynih, e vlefshme për Kupën e Gjermanisë. Goli i Rashicës në minutën 75’ erdhi vetëm një minutë, pasi ishte shënuar goli i parë dhe ekzaltoi të gjithë të pranishmit në “Weserstadion”, duke filluar nga trajneri e deri tek tifozët. Një gol që nisi dhe përfundoi nga këmbët e Rashicës dhe që nga shumë medie në Gjermani është krahasuar me stilin e golave të Lionel Mesit.

Perplasja Dule-Idrizi per rezoluten came
0:18
Gazeta Si
67 Shikime · 4 years më parë

Kreu i PBDNJ dhe ai i PDIU u perballen ne Komisionin e Jashtem gjate nje seance ne vitin 2013

Studimi: Tregjet e kafshëve, minë me sahat për sigurinë ushqimore
8:00
Gazeta Si
61 Shikime · 4 years më parë

Si rezultat i mungesës së kontrollit të gjurmueshmërisë së kafshëve, mungesës së certifikatave veterinare e matrikujve, tregjet e kafshëve të gjalla janë kthyer në një minë me sahat për sigurinë ushqimore e më tej.
Showing 98 out of 102