Video të fundit

Flet mbrojtësi, çfarë na tha Klop para sfidës me Barcelonën
2:09
Gazeta Si
86 Shikime · 4 years më parë

Triumfi 4-0 në Anfield tashmë është futur në histori si një ndeshjet më epike të Ligës së Kampionëve. Një ditë më pas në të gjitha mediet sportive në botë vijon të flitet për këtë sukses të madh të ekipit anglez. 4-0 ishte një rezultat i paimagjinueshëm për këdo, por jo për trajnerin e tyre, Jurgen Klopp, ndoshta arkitekti i vërtetë i kësaj mrekullie. Mbrojtësi kroat Dejan Lovren ka folur pas ndeshjes, duke treguar atë që Lovren iu kishte thënë lojtarëve para se të fillonte takimi në “Anfield”.

Përmbysja spektakolare e Liverpulit me Barcelonën në shtëpi
8:30
Gazeta Si
64 Shikime · 4 years më parë

Përmbledhja e rasteve dhe golave të ndeshjes së dytë gjysmëfinale mes Liverpulit dhe Barcelonës.

Rama: Reformën zgjedhore me opozitën e re
0:59
Gazeta Si
78 Shikime · 4 years më parë

Pjesë nga fjala e Kryeministrit në seancën plenare të 5 marsi

Tension te Milani, Bakajoko sqaron sherrin me Gatuzon
2:34
Gazeta Si
67 Shikime · 4 years më parë

Tension te Milani, Bakajoko sqaron sherrin me Gatuzon

Një milion gjallesa shtazore dhe bimore, kërcënohen të zhduken
1:07
Gazeta Si
181 Shikime · 4 years më parë

Një milion speciesh në planet janë të kërcënuar të zhduken nga njerëzit. Në një studim të publikuar të hënën nga Platforma Ndërqeveritare e Politikës së Shkencës mbi Biodiversitetin dhe Shërbimet e Ekosistemit (IPBES), thuhet se këtë vit janë vlerësuar humbjet më të mëdha të gjallesave që janë parë ndonjëherë.

Urimi i misionit të FA në Letoni me rastin e 10-vjetorit të anëtarësimit në NATO
0:45
Gazeta Si
71 Shikime · 4 years më parë

Videoja është shpërndarë rreht një muaj më parë nga Ministria e Mbrojtjes

Shpërthen mina, vdes efektivja e FA shqiptare në Letoni
2:22
Gazeta Si
104 Shikime · 4 years më parë

Një efektive e Forcave të Armatosura shqiptare ka humbur jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine. Bëhet fjalë për efektiven Zarife Hasanaj. Nga shpërthimi i minës kanë mbetur të plagosur edhe dy efektivë të tjerë, gjithashtu pjesë të Forcave të Armatosura, Major Klodian Tanushi dhe rreshter Julian Kapaj.

Si do dukeshin sot 7 mrekullitë e botës antike
0:49
Gazeta Si
143 Shikime · 4 years më parë

Shtatë mrekullitë e lashta të botës janë rindërtuar kompjuterikisht dhe zbulohet se si do të kishin qenë ato nëse rrjedha e kohës nuk do i kishte rrënuar.

17 vite nga ‘5 maji’, kur Lacio bëri të qajë Ronaldon dhe lumturoi Juventusin
5:06
Gazeta Si
60 Shikime · 4 years më parë

Në vitin 2002, duke fituar në “Olimpico”, Lacio i hoqi nga duart Interit një një kampionat që kishte praktikisht në xhep dhe e bëri Ronaldo fenomenin të qajë. Por në vitin 2010 gjërat rrodhën ndryshe dhe shpërtheu një polemikë e madhe.

Shkëndija mbron titullin kampion në Maqedoni
1:01
Gazeta Si
92 Shikime · 4 years më parë

Shkëndija e Tetovës ka vijuar dominimin në futbollin maqedonas edhe këtë sezon. Me fitoren 0-1 ndaj Rabotnickit, të arritur falë golit të shënuar përtej limiteve të kohës së rregullt nga Totre, kuqezinjtë tetovar kanë nisur zyrtarisht festën e kampionit.

Rama për 5 Maj: S’i besoj historisë së shkruar nga fitimtarët
2:18
Gazeta Si
87 Shikime · 4 years më parë

Pak muaj më parë Rama u kritikua nga një pjesë e socialistëve për ceremoninë shtetërore dhe pjesëmarrjen me rastin e rikthimit në atdhe të eshtrave të Mithat Frashërit. Kryeministri mbrojti qëndrimin e tij.

5 Maji, Rama: Aspirata e integrimit po minohet nga forca të brendshme
2:38
Gazeta Si
78 Shikime · 4 years më parë

Edi Rama pretendon se Shqipëria është në rrugën e duhur dhe se aspiratën e integrimit po e minojnë forca të brendshme me agjendë politikën e tyre të ditës.

5 Maji, Basha: Sot një ditë reflektimi për t’u bashkuar
3:14
Gazeta Si
70 Shikime · 4 years më parë

Ditë reflektimi e bashkimi e konsideroi edhe Lulzim Basha. Por, ndryshe nga Rama, në mesazhin e përcjellë prej tij, nënkuptohet se në Shqipëri liria dhe vlerat e saj janë sërish në rrezik dhe për këtë kreu i PD-së kërkon një sakrificë nga të gjithë.

Jo vetëm për lojë, teknologjia VR si qetësues dhimbjesh
0:58
Gazeta Si
66 Shikime · 4 years më parë

Teknologjia VR (realiteti virtual) nuk mund të kushtëzohet vetëm në përdorimin e saj për argëtim. Një grup studiuesish të rrjetit të spitaleve Cedars Sinai në Los Anxheles kanë dalë në përfundimin se realiteti virtual ndihmon edhe në trajtimin e pacientëve.

LSI prezanton platformën, Kryemadhi: Stabilokracia në Tiranë, trazon rajonin
1:58
Gazeta Si
63 Shikime · 4 years më parë

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi platformën e saj qeverisëse në Konventën Kombëtare të kësaj të shtune. Monika Kryemadhi thotë se LSI nuk premton parajsën dhe as zgjidhje fantapolitike që bëhen për të rrëmbyer vota.

Nisma e rrallë, dy tifozeritë armike të Romës shpëtojnë shitësin e  lajthive
1:24
Gazeta Si
58 Shikime · 4 years më parë

Shitësit historik të lajthive të “Olimpico”-s i ishte ndaluar hyrja në stadium për shkak të mungesës së licencës dhe ai kishte shpërthyer në lot përpara kangjellave. Pas apelit të tifozëve të dy skuadrave armike dhe gjithë qytetit, të dielën pritet të rikthehet në shkallët e stadiumit...

Rama kërcënon me burg kush prish zgjedhjet
0:46
Gazeta Si
82 Shikime · 4 years më parë

Në mbledhjen e grupit parlamentar socialist, Rama kujtoi Kodin Penal. Për parashikimet e ndëshkimeve që ky Kod jep për prishjen e procesit zgjedhor, mes të cilave edhe burgu, Kryeministri u shpreh i kënaqur dhe se nuk ka nevojë për ndërhyrje.

Burg edhe kush bllokon rrugët! Rama i përgjigjet opozitës
1:07
Gazeta Si
86 Shikime · 4 years më parë

Pasi sqaroi se në Berlin nuk kishte vajtur me misionin për të marrë vendimin e Angela Merkel për hapjen, ose jo të negociatave dhe pasi foli për keqpërdorimet dhe keqinformimet politike e mediatike, që sipas tij pasuan samitin me Presidentin francez dhe Kancelaren gjermane, Kryeministri Edi Rama përçoi një mesazh të fortë në drejtim të opozitës.

600 magjitë e Lionel Mesit dhe fluturimi drejt “Topit të artë” numër 6
0:59
Gazeta Si
94 Shikime · 4 years më parë

Këta ishin dy golat e Lionel mesit ne ndeshjen me Liverpulin, qe e ben ate autor te 600 golave.

perplasja e Ayrton Senna.mp4
1:08
Gazeta Si
76 Shikime · 4 years më parë

Kthesa fatale qe i mori jeten Ayrton Sennas, pilotit brazilian qe ndryshoi rrjedhjen e Formula 1
Showing 97 out of 102