Video të fundit

Nga Shpella e Pëllumbasit në Syrin e Kaltër të Erzenit
4:22
Gazeta Si
70 Shikime · 4 years më parë

Nga Shpella e Pëllumbasit në Syrin e Kaltër të Erzenit

Thyhet dera e pallatit te sportit Qazim Dervishi vend i cili ishte parashi.mp4
1:19
Gazeta Si
52 Shikime · 4 years më parë

Pamje nga thyerja e deres kryesore te KZAZ numer 2 ne Shkoder, ne Pallatin e Sportit "Qazim Dervishi"

KZAZ SHKODER 1.mp4
3:31
Gazeta Si
46 Shikime · 4 years më parë

Video e perplasjes mes simpatizante te PS me policine bashkiake. PD me kete video akuzon PS se po nderhyn ne dhunimin e ambienteve te Pallatit te Sportit

Kundërshton 30 qershorin, Qeveria do të shkarkojë kryebashkiakun e Vaut të Dejës
3:52
Gazeta Si
45 Shikime · 4 years më parë

Qeveria do të shkarkojë menjëherë kryetarin e Bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila pas sulmit ndaj KZAZ-së numër gjashtë të vendosur në fshatin Bushat, territor i kësaj bashkie. Lajmin e dha ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës: Nuk ka zgjedhje më 30 qershor
0:32
Gazeta Si
43 Shikime · 4 years më parë

Zef Hila, kryetar i Bashkise se Vaut te Dejes, mohoi përfshirjen në aktet e dhunës ndaj KZAZ-së, ndërkohë që pak ditë më parë gjatë një takimi me banorë të bashkisë premtonte se më 30 qershor në Vaun e Dejës nuk do të mbaheshin zgjedhje vendore.

Ironia e Metës me zgjedhjet e 1982: Shijoni zgjedhjet socialiste
0:49
Gazeta Si
46 Shikime · 4 years më parë

Presidenti Ilir Meta kujtoi përmes rrjeteve sociale se sipas dekretit që nxorri një ditë më parë, data kushtetuese për zgjedhjet vendore është 13 tetori. Për të nuk ka asnjë dilemë se vendimi i tij është në përputhje të plotë dhe të padiskutueshme me Kushtetutën dhe ligjet e tjera të vendit.

Përballë këmbënguljes së Kryeministrit për të zhvilluar zgjedhjet këtë të dielë, Meta këshillon qytetarët që, sipas tij, të mos bien pre e provokimeve dhe të shmangin dhunën në procesin e së dielës e cilëson një proces tërësisht partiak.

“Ju këshilloj ta merrni atë me qetësi e mençuri, dhe të mos bini pre e provokimeve, sepse ato u shërbejnë vetëm atyre që duan të legjitimojnë kapjen totale të shtetit dhe instalimin e një regjimi njëpartiak.T’i respektojmë dhe të mos konfrontohemi me të gjithë ata bashkëqytetarë që do të shkojnë në këto votime socialiste. Konfrontimi dhe dhuna nuk i shërben Shqipërisë dhe së ardhmes së saj europiane dhe sidomos bashkëjetesës sonë qytetare në çdo familje, në çdo lagje, në çdo fshat, në çdo komunitet dhe në të g jithë shoqërinë tonë”, shkruan Meta.

Presidenti nuk kursen ironizimin dhe postimin e tij me shkrim e shoqëron me një video-kronikë nga zgjedhjet e vitit 1982 në Shqipëri, proces që në kohën e regjimit pritej me këngë, daulle e valle.

“Ndoshta e teproj, por për t’i shijuar tamam votimet socialiste dhe për t’ju rikthyer qoftë dhe për 1 ditë asaj periudhë 45-vjeçare, shoqërojini me dajre e daulle si njëherë e një kohë. Ata vetë do votojnë, vetë do t’i numërojnë. Të gjithë shqiptarët së bashku, në mënyrë demokratike, të fshehtë, të lirë dhe të ndershme do të zgjedhin vetëm në 13 tetor 2019. Ndaj ju ftoj të ndiqni dhe këtë video për t’u çtensionuar sadopak në prag të kësaj fundjave interesante”, mbyll reagimin e tij Meta.

Molotovi në KZAZ e Vaut të Dejës, 14 persona në pranga, mes tyre nënkryetari i Bashkisë
0:55
Gazeta Si
55 Shikime · 4 years më parë

Molotovi në KZAZ e Vaut të Dejës, 14 persona në pranga, mes tyre nënkryetari i Bashkisë

Prezantohet projekti, kjo është pamja e stadiumit më të ri që do ndërtohet në Shqipëri
2:25
Gazeta Si
68 Shikime · 4 years më parë

Prezantohet projekti, kjo është pamja e stadiumit më të ri që do ndërtohet në Shqipëri

Kryepeshkopi Anastas në koncertin Dalaras te amfiteatri në Tiranë
2:14
Gazeta Si
61 Shikime · 4 years më parë

Kryepeshkopi Anastas në koncertin Dalaras te amfiteatri në Tiranë

Salvini: Rama po mban zgjedhje vetëm me partinë e tij. Rrezikohet përplasje civile!
0:59
Gazeta Si
61 Shikime · 4 years më parë

Salvini: Rama po mban zgjedhje vetëm me partinë e tij. Rrezikohet përplasje civile!

Foshnja e porsalindur gjendet e braktisur në një qese plastmasi
0:51
Gazeta Si
55 Shikime · 4 years më parë

Autoritetet amerikane në shtetin e Xhorxhias janë vënë në punë në përpjekje për të identifikuar beben dhe prindërit e një bebeje të porsalindur të gjetur brenda një qeseje plastike në anë të rrugës.

Të qarat e bebes, që ishte ende me kordonin e kërthizës të pahequr në momentin kur u gjet, kanë tërhequr vëmendjen e banorëve të zonës pranë, të cilët kanë njoftuar zyrën e sherifit të Forsyth County.

“E dëgjova që nga shtëpia. Fëmijët e mi më thanë që është një foshnje, por unë s’u besova dhe u thashë që duhet të jetë ndonjë kafshë”, thotë një banor i zonës që telefonoi policinë.

Foshnja është shoqëruar menjëherë në një spital për kontroll mjekësor. Autoritetet e kanë pagëzuar foshnjen me emrin “Baby India” dhe thonë se gjendja e saj është e shëndetshme. Ndërkohë, zyra e sherifit kërkon ndihmën e qytetarëve për të mësuar më shumë se si ka përfunduar foshnja e hedhur në anë të rrugës e mbështjellë në një qese plastmasi.

KiE tërhoqi vëzhguesit, Basha: Vendim politik! Sinjal që s’ka zgjedhje më 30 qershor
4:23
Gazeta Si
62 Shikime · 4 years më parë

Këshilli i Europës anuloi misionin vëzhgues të zgjedhjeve të 30 qershorit duke dhënë si arsye pasigurinë me të cilën mund të përballen vëzhguesit e këtij institucioni në disa zona të vendit. Por, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se pas këtij vendimi ka një tjetër arsye.

Pse femrat amerikane janë kaq të mira në futboll?
5:12
Gazeta Si
67 Shikime · 4 years më parë

Në 11 qershor të vitit 2019-të, kombëtarja amerikane e futbollit fitoi 13-0 me Tailandën. Kjo ishte më shumë se sa gjithë golat që çdo skuadër kishte shënuar gjatë gjithë kampionatit botëror për meshkuj në vitin 2006. Femrat e dominojnë futbollin në SHBA. Në fakt në vitin 2019-të kombëtarja e Amerikës është e para në renditjen botërore të FIFA-s.

Kërkuan azil në Francë dhe Belgjikë, riatdhesohen 32 shqiptarë
0:35
Gazeta Si
53 Shikime · 4 years më parë

Kërkuan azil në Francë dhe Belgjikë, riatdhesohen 32 shqiptarë

Spoti i ps
0:22
Gazeta Si
72 Shikime · 4 years më parë

spoti i Ps

Meta: Nuk kam anuluar zgjedhjet në SHBA e Itali
0:45
Gazeta Si
65 Shikime · 4 years më parë

Presidenti u kundërvihet zërave ndërkombëtarë që kërkojnë mbajtjen e zgjedhjeve më 30 qershor.

Meta përjashton dorëheqjen: Nuk do të lejoj tiraninë
0:31
Gazeta Si
49 Shikime · 4 years më parë

Presidenti mohoi mundësinë që të japë dorëheqjen dhe të largohet nga Presidenca, përkundrazi ai tha se do të drejtojë nga Presidenca betejën për ringritjen e Republikës, që sipas tij është në kërcënim serioz.

Meta: Vendimi i Kolegjit është marrë nën presion e shantazh
0:45
Gazeta Si
67 Shikime · 4 years më parë

Presidenti thotë se vendimi nuk ka prek dekretin e tij, që deklaron se mund të interpretohet vetëm nga Gjykata Kushtetuese.

Mes lotëve, nigeriani nga Greqia fiton çmimin MVP në NBA
1:49
Gazeta Si
53 Shikime · 4 years më parë

Mes lotëve, nigeriani nga Greqia fiton çmimin MVP në NBA

Basha: Europa është kundër drogës dhe korrupsionit
0:36
Gazeta Si
69 Shikime · 4 years më parë

“Europa nuk është kundër shqiptarëve. Europa është kundër drogës, kundër qeveritarëve të korruptuar. Nuk shkohet në Europë pa vlerat europiane të zgjedhjeve të lira e të ndershme, pa drejtësi me një standard për të gjithë, pa i dhënë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve”, deklaron Lulzim Basha per REL.
Showing 95 out of 109