Video të fundit

“Bon anniversaire, Tour Eiffel”!
1:00
Gazeta Si
73 Shikime · 3 years më parë

Simboli i qytetit të Parisit, Kulla Eifel, festoi mbrëmjen e djeshme historinë 130 vjetorin e saj me një shfaqe spektakolare të mundësuar nga drita të shumta.
Në mbrëmje së bashku me fillimin e festivalit të Kanës, nisi edhe shfaqja e dritave të mëdha, të cilat u montuan nga profesionistë. Shfaqja do të vazhdojë deri të premten, për të kujtuar historitë e këtij simboli.

Negociatat, Hahn optimist: Shpresojmë para vjeshtës
2:44
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

Komisioni Europian do të paraqesë në fund të muajit maj rekomandimin për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn e konfirmoi këtë dhe thotë se nuk e ka humbur shpresën se Këshilli Europian do të vendosë pozitivisht para pushimeve të verës.

Por, kur vjen puna për progresin, Hahn thekson më fort atë të bërë nga Shkupi, ndërsa për Tiranën vlerëson reformën në drejtësi.

Sulmohet rezidenca e ambasadës së SHBA në Athinë
1:38
Gazeta Si
60 Shikime · 3 years më parë

Me motoçikleta, skafandra, shishe me bojë dhe tymuese, një grup anarkistësh kanë sulmuar vilën ku banon ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Athinë.

Sulmi ka ndodhur gjatë orëve të natës dhe vetë grupi i anarkistëve e ka filmuar dhe më pas shpërndarë nëpër internet të gjithë aksionin, që ka zgjatur disa sekonda.

Hakerat izraelit përgjuan botën përmes Whatsup-it
2:59
Gazeta Si
66 Shikime · 3 years më parë

Whatsupp një prej programeve më të përdorura në mbarë botën, ka rënë pre e hakerave izraelit, gjatë ditëve të fundit. Programi i cili përdoret nga 1.5 miliardë njerëz në mbarë botën, tregoi se hakerat ishin në gjendje të instalonin një softuer të veçantë në telefonat Android dhe Iphone, duke bërë të mundur përgjimin e mesazheve dhe bisedave.
Kodi dëmtues, i zhvilluar nga kompania izraelite NSO Group, mund të transmetohet edhe nëse përdoruesit nuk i përgjigjeshin telefonatave të rreme që dërgonte kompania.

WhatsApp Video 2019-05-14 at 11.25.15.mp4
0:14
Gazeta Si
66 Shikime · 3 years më parë

Pas reagimit të ashpër të Berlinit zyrtar mbi protestat e opozitës në Tiranë, Ministri gjerman për Çështjet Evropiane, Michael Roth ka dënuar së rish dhunën ndaj institucioneve, duke e cilësuar si të papranueshme.

Jeff Bezos mendon kolonizimin e Hënës
1:46
Gazeta Si
67 Shikime · 3 years më parë

Divorci me bashkëshorten dhe humbja e miliona dollarëve pasuri nga ky divorc nuk e ka shkurajuar bosin e Amazon, Jeff Bezos. Bezos prezantoi së fundmi në një ceremoni, që deri para se ta bënte vetë publike ishte mister, projektin për të zbritur dhe kolonizuar Hënën para vitit 2024.

Fitore në stilin “Superman” e atletit amerikan (VIDEO)
0:39
Gazeta Si
80 Shikime · 3 years më parë

Kemi parë shumë akte nga sportistë të ndryshëm që bëjnë gjithë sakrificat e mundshme për të arritur suksesin aq shumë të dëshiruar. Por këtë herë atleti amerikan, Infinite Tucker i ka kaluar të gjitha limitet.

protesta video e pd.mp4
0:38
Gazeta Si
80 Shikime · 3 years më parë

Spoti i PD per protesten e 13 majit

Lleshaj mbron policinë: Një episod s’mbulon histerinë e zjarrit real e verbal ndaj institucioneve
5:50
Gazeta Si
64 Shikime · 3 years më parë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj mbrojti punën e Policisë së Shtetit dhe Gardës së Republikës në përballimin e protestës së mbrëmjes së të shtunës të thirrur nga opozita. Ai tha se falë profesionalizmit dhe durimit, forcat e sigurisë ja dolën mbanë që të mbrojnë institucionet dhe rendin kushtetues. Lleshaj pranoi se arrestimi me forcë i Sait Dollapit ishte i gabuar, por e cilësoi episod prej pak sekondash humbjeje durimi që nuk mund të mbulojë histerinë e zjarrit real dhe verbal që u derdh mbi institucionet dhe forcat e rendit.

Për organizatorët e protestës, ministri i Brendshëm tha se janë të njëjtët autorë të dhunës ndaj institucioneve dhe qytetarëve në vitet 1997, 1998 dhe në 2011, duke kujtuar trazirat e ’97, grushtin e shtetit të 1998 dhe vrasjen e katër protestuesve më 21 janar para Kryeministrisë në 2011.

Video, si u arrestua sekretari organizativ i PD, Sait Dollapi
0:50
Gazeta Si
68 Shikime · 3 years më parë

Pasi protesta e sotme e opozitës përshkallëzoi në akte dhune, Policia e Shtetit ka nisur shoqërimet e protestuesve.
Forca të shumta kanë rrethuar sekretarin organizativ të PD, Sait Dollapi, i cili është qëlluar nga policët, që e kanë marrë me forcë.
Ai ka tentuar të largohet me vrap, por një grup policësh e kanë rrethuar dhe e qëlluar me shkopa gome. Dollapi duket se ka marrë lëndime.
Ndërkohë që edhe protestues të tjerë kanë pasur të njëjtin fat.

Basha: S’ka rrugë të mesme, o me juntën, o me ne!
2:13
Gazeta Si
76 Shikime · 3 years më parë

Për të arrestuarit, Basha tha se opozita nuk do të lejojë asnjë prej tyre që të mbahet i arrestuar, duke shtuar se tanimë nuk ka një rrugë të mesme për të zgjedhur.

“Kurrë nuk ka qenë më e qartë dhe e kthjellët zgjedhja! O me juntën, o me popullin e bashkuar për liri dhe demokraci”, shtoi ai.

Basha viziton Sait Dollapin në Spitalin e Traumës
0:52
Gazeta Si
64 Shikime · 3 years më parë

Pas vizitës tek Dollapi, Basha iu bashkua protestuesve të opozitës të grumbulluar ndërkohë para Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Në fjalën e mbajtur para tyre, kreu i PD-së përsëriti akuzën se sot nuk qeveris vota e shqiptarëve, por krimi dhe oligarkia. “Nga Parlamenti i krimit ka dalë një Qeveri e krimit me njeriun me arrogant e mashtrues që u ka vënë shqelmin në fyt shqiptarëve të thjeshtë dhe ka ulur në tavolinën e babazësë kriminelët dhe oligarkët”, tha ai.

Grabova, “muzeu i gjallë” i bashkëjetesës vllahe
7:25
Gazeta Si
94 Shikime · 3 years më parë

Reportazh per fshatin Grabove i cilesuar si, “muzeu i gjallë” i bashkëjetesës vllahe.

Peshq mes plehrave, pamje nga fundi i detit Mesdhe (VIDEO)
2:22
Gazeta Si
95 Shikime · 3 years më parë

Televizioni “France 2” ka realizuar një dokumentar, në të cilin kamerat e një nëndetëse për herë të parë kanë filmuar fundin e Detit Mesdhe, në thellësinë 2200 metra.

protesta, kryemadhi publikon spotin
0:15
Gazeta Si
69 Shikime · 3 years më parë

protesta, kryemadhi publikon spotin

Basha publikon spotin per protesten
0:45
Gazeta Si
81 Shikime · 3 years më parë

Basha publikon spotin per protesten para kryeministrise

Djali i Olldashit ne takimin e FRPD.mp4
1:34
Gazeta Si
64 Shikime · 3 years më parë

Gauk Olldashi ne takimin e me te rinjte e FRPD, se bashku me kreun e PD, Lulzim Basha

Basha per djalin e olldashit.mp4
0:49
Gazeta Si
89 Shikime · 3 years më parë

Kryetarii PD, Lulzim Basha ne takimin me te rinjte europiane EDS, i zhvilluar ne Tirane. I pranishem ka qene edhe Glauk Olldashi, djali i ish-deputetit Sokol Olldashi, dikur rival i Bashes per kreun e PD.

Spektakli anlgez në Europa League (VIDEO)
5:40
Gazeta Si
66 Shikime · 3 years më parë

Futbolli europian, si asnjëherë më parë dominohet nga Anglia. Pas Ligës së Kampionëve, edhe në finalen e “Europa League” do të jetë një derbi londinez, mes të cilëve do të diskutohet fituesi i këtij kompeticioni. Çesli mposhti Eintrahtin e Frankfurtit, ndërsa Arsenali fitoi edhe përballjen e dytë me Valencian.

Fjala e Presidentit te Kosoves, Hashim Thaci gjate samitit Brdo-Brijun
11:08
Gazeta Si
65 Shikime · 3 years më parë

Fjala para mediave pak para nisjes së samitit të Presidentëve të rajonit, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u karakterizua nga një lapsus. Thaçi po u shpjegonte gazetarëve përmbajtjen e një bisede, siç tha, shumë të hapur me Kryeministrin Edi Rama një ditë më parë duke shtuar se temë kishte qenë edhe mundësia e heqjes së tërësore të kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës.
Showing 94 out of 100