Video të fundit

Vrau për gjakmarrje, kapet i shumëkërkuari në Shkodër
0:39
Gazeta Si
60 Shikime · 3 years më parë

Vrau për gjakmarrje, kapet i shumëkërkuari në Shkodër

Kosovë, aksion kundër krimit në veri, plagosen 3 policë
5:06
Gazeta Si
61 Shikime · 3 years më parë

Tre efektivë të Policisë së Kosovës të plagosur dhe mbi 20 persona të arrestuar është bilanci i deritanishëm i operacionit të beftë të ndërmarrë nga ana e autoriteteve të Prishtinës në Mitrovicën Veriore në orët e para të ditës së martë.

ROSU duke carë barrikadën e vendosur nga serbët pranë Zubin Potokut
0:08
Gazeta Si
68 Shikime · 3 years më parë

Mbi 20 persona jane arrestuar si pjese e grupeve kriminale ne Kosoven e Veriut

ROSU duke arrestuar një person në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut
0:45
Gazeta Si
63 Shikime · 3 years më parë

Mbi 20 persona janë ndaluar nga Policia e Kosovës në aksionin e ndërmarrë në veri kundër grupeve kriminale dhe kontrabandistëve në veri të Mitrovicës.

Aksioni në Veri, Thaçi: Kundër paligjshmërisë. Edhe një rus i arrestuar
4:01
Gazeta Si
65 Shikime · 3 years më parë

“Ftoj të gjithë qytetarët e Kosovës, pa dallim etnie që ta shohin këtë çështje si një ndërmarrje krejt normale për vendosjen e rendit dhe ligjit. Nuk është e drejtuar kundër asnjë komuniteti, përkundrazi duhet t’u jemi mirënjohës qytetarëve për bashkëpunimin që kanë bërë me institucionet dhe policinë e Kosovës”, deklaroi Presidenti Hashim Thaçi.

Trajtimi që shpëton diabetikët nga gjymtimi
1:37
Gazeta Si
63 Shikime · 3 years më parë

Çdo herë e më shumë po rriten shifrat e pacientëve diabetik, sidomos të tipit dy. Kjo sëmundje është shumë e lidhur me stilin e jetesës rastet e të cilës janë dyfishuar në mbarë botën, pas viteve 90. Por, një zbulim teknologjik i kohëve të fundit, ka krijuar një fije shprese për të gjithë këta të sëmurë. Shkencëtarë kanë arritur të zhvillojnë një trajtim i cili kryhet më anë të një mase gjaku të pacientëve. Sipas tyre kjo është një tjetër arritje e madhe e mjekësisë.Trajtimi, i quajtur LeucoPatch, është provuar në më shumë se 200 spitale në Evropë. Ky trajtim kryehet me anë të një sasie gjaku të pacientit.

Edi Reja rrëzohet pas konferencës për shtyp
0:15
Gazeta Si
63 Shikime · 3 years më parë

Trajneri i Kombëtares pati një aventurë të pakëndshme sapo përfundoi konferencën pë shtyp, kur u rrëzua teksa po linte sallën

Procedim penal 6 ish-deputetëve të PD, dhunuan policët në drejtorinë e Tiranës
1:15
Gazeta Si
57 Shikime · 3 years më parë

Procedim penal 6 ish-deputetëve të PD, dhunuan policët në drejtorinë e Tiranës

Sirenat serbe në Veri të Mitrovicës
0:28
Gazeta Si
63 Shikime · 3 years më parë

Sirenat e serbëve që sinjalizojnë tubimin në sheshin qendror të qytetit dëgjohen në Mitrovicën e Veriut, ku forcat speciale ROSU të Kosovës kanë ndërmarrë një operacion për arrestimin e elementëve të dyshuar si pjesë e grupeve kriminale dhe kontrabandimit të mallrave.

Aksioni ngjalli reagime në Beograd. Vuçiç foli për operacion për spastrim etnik, ndërkohë që Haradinaj u përgjigj duke deklaruar se aksioni ishte i shtrirë në të gjithë territorin e Kosovës dhe synon vendosjen e ligjit dhe shtetit ligjor.

Shkodër, kapet me 900 doza shpërndarësi i drogës
0:24
Gazeta Si
58 Shikime · 3 years më parë

Shkodër, kapet me 900 doza shpërndarësi i drogës

Operacioni “Fundjava” ve nën pranga 10 shtetas në Tiranë
0:46
Gazeta Si
63 Shikime · 3 years më parë

Gjatë ditës së sotme është finalizuar operacioni “Fundjava” i Policisë së Shtetit. Më anë të kontrolleve të befasishme në të gjithë kryeqytetin, janë kryer një sërë arrestimesh, duke filluar me një preson që qarkullonte në qytet me armë pa leje e duke përfunduar me arrestimin e tetë shtetasve të cilët prej kohësh ishin në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Basha: Beteja që kemi nisur do të përfundojë vetëm me shporrjen e qeverisë së krimit
12:04
Gazeta Si
63 Shikime · 3 years më parë

Letrës së katërt te Edi Rames, Lulzim Basha iu përgjigj në fjalën e mbajtur para mbështetësve të opozitës, ku mes rreshtave përforcoi qëndrimin se dialog pa dorëheqjen e Kryeministrit nuk ka dhe s’do të ketë. “Njeriu që për pushtetin e tij futi krimin në Parlament, asgjësoi gjykatat e larta, lëshoi gaz lotsjellës si një kriminel ndaj popullit të vet, nuk duhet të qëndrojë më në krye të vendit”, deklaroi kryedemokrati.

Nën pranga i dënuari që transportonte kanabis drejt Greqisë
0:16
Gazeta Si
59 Shikime · 3 years më parë

Përpara disa minuta Policia e Shtetit ka bërë më dije se në vijimësi të planit për kapjen e personave, për trafikim të lëndëve narkotike, është dënuar me 7 vjet burg e 4 muaj shtetasi Qamil Muçaj, 47 vjeç, banues në Mallakastër.

basha, protesta sot
0:49
Gazeta Si
72 Shikime · 3 years më parë

basha, protesta sot

basha pergjigje letres se trete te kryeministrit
5:11
Gazeta Si
63 Shikime · 3 years më parë

basha pergjigje letres se trete te kryeministrit

Harmoni dhe skemë e re, fillon të ndihet dora e Edi Rejas në kombëtare
0:58
Gazeta Si
58 Shikime · 3 years më parë

Edi Reja që prej ditës së mërkurë ka veshur zyrtarisht tutat e trajnerit të kombëtares shqiptare, duke nisur punën fillimisht me një grup lojtarësh që kanë mbaruar aktivitetet me klubet e tyre dhe po ndiqen me imtësi. Të gjithë u habitën, kur Reja e nisi grumbullimin e ekipit kombëtar shumë herët dhe në listë ishin shumë futbollistë të rinj që ishin marrë në provë, për t’i parë nga afër nëse janë të vlefshëm për fanellën kuqezi. Por këto nuk janë të vetmet risi që Edi Reja ka sjellë në kombëtaren shqiptare në këto dy ditë të para të punës së tij.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve Tirane Live Stream.mp4
40:00
Gazeta Si
69 Shikime · 3 years më parë

Debati ne KQZ mes anetareve per kerkesen e PD dhe LSI per te pasur anetare ne KZAZ. Kater anetaret votuan kunder ketij propozimi duke lene jashte keto parti qe te kene komisionere ne zgjedhjet e 30 qershorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve Tirane Live Stream.mp4
38:00
Gazeta Si
60 Shikime · 3 years më parë

Debati ne KQZ mes anetareve per kerkesen e PD dhe LSI per te pasur anetare ne KZAZ. Kater anetaret votuan kunder ketij propozimi duke lene jashte keto parti qe te kene komisionere ne zgjedhjet e 30 qershorit

Hapja e dosjeve, përplasje Lleshaj-Braho në Kuvend
2:19
Gazeta Si
67 Shikime · 3 years më parë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj rrëzoi akuzën e Agron Tufës. “Të gjitha informacionet që lidhen me dosjet e komunizmit janë tashmë publike. Kush do dhe kush di të kërkojë, ka të gjithë informacionin në dispozicion dhe mund të njihet me to. Nuk ka asnjë pengesë, as për institucionin dhe as për qytetarët për t’u njohur me dosjet”, tha Lleshaj.

Ligji për hapjen e dosjeve, sipas ministrit të Brendshëm e mundëson këtë dhe kushdo mund të marrë dosjen që kërkon sipas këtij ligji. Por, Spartak Braho tha se ligji nuk e jep këtë të drejtë për çdo dosje.

Kombëtarja nis punën për ndeshjet e qershorit nga Durrësi
0:52
Gazeta Si
57 Shikime · 3 years më parë

Nën drejtimin e trajnerit, Edi Reja, kombëtarja shqiptare e futbollit ka nisur këtë të mërkurë punën përgatitore për dy ndeshjet e radhës eliminatore të kampionatit europian. Për sfidat me Islandën dhe Moldavinë, ekipi kuqezi e ka nisur punën shumë shpejt. Si rrallë herë më parë, nga tekniku Reja janë thirrur një grup lojtarësh të përzgjedhur nga grupi i ekipit A, që kanë mbyllur kampionatet e tyre dhe lojtarë nga ekipi “Shpresa” që në një të ardhme të afërt mund t’i bashkohen kombëtares.
Showing 92 out of 100