Up next

⁣Nafta, Ahmetaj: Naivitet të thuash që çmimin e rriti Qeveria

21 Shikime· 03 Feb 2022
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

Qeveria këmbëngul se rritja e çmimit të naftës është pasojë e luhatjes së tyre në tregjet ndërkombëtare dhe jo produkt i taksave të vendosura.

Pas ministres së Financave, Delina Ibrahimaj, këtë qëndrim e mbrojti këtë të enjte në seancë plenare edhe zv.Kryeministri Arben Ahmetaj.

“Do të ishte naivitet të thuash që fajin e ka qeveria për rritjen e çmimit të karburanteve, se në 2009, çmimi ishte 193 lek, ndërsa taksa e qarkullimit ishte 7 lek. Tani është 193 lek, ndërsa taksa e qarkullimit është 27 lek”, deklaroi Ahmetaj.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next