Gazeta Si
Gazeta Si 04 Nov 2019
0

Up next

Sandër Lleshaj përforcon zërat e largimit të tij nga Qeveria (Video)
11 Sep 2020
Sandër Lleshaj përforcon zërat e largimit të tij nga Qeveria (Video)
Gazeta Si · 2 Shikime

Kthimi i Alvinit nga Siria, qeveria shpjegon pse u bllokua operacioni

0 Shikime
In Lajme

Kryeministri Edi Rama duke shfrytëzuar të drejtën e tij, iu shmang interpelancës së thirrur nga opozita në Parlament për çështjen e shqiptarëve të bllokuar në kampin Al Hol që kontrollohet nga ISIS. Ai ia delegoi këtë përballje ministres së Shtetit, Elisa Spiropali. Edhe pse interpelanca ishte thirrur me ministrin e Jashtëm, detyrë që ushtrohet nga Rama, kryeministri preferoi të mos shfaqej sot. Kjo “shmangie” u kontestua nga deputeti i opozitës, Andi Përmeti dhe shkaktoi jo pak përplasje me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Sandër Lleshaj përforcon zërat e largimit të tij nga Qeveria (Video)
11 Sep 2020
Sandër Lleshaj përforcon zërat e largimit të tij nga Qeveria (Video)
Gazeta Si · 2 Shikime