Up next

Kurti: I kërkova Ramës të mbajmë mbledhjen e 2 qeverive, jo takim bilateral

14 Shikime· 05 Jul 2023
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0

⁣Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi se i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të zhvillojnë mbledhjen e përbashkët të dy qeverive më 6 Korrik, kur Rama do të jetë në Prishtinë në kuadër të turit që do të zhvillojë në Ballkan.
Në një konferencë shtypi me gazetarët, Kurti bëri të ditur se me rëndësi konsideron mbledhjen e përbashkët për firmosjen e marrëveshje të lënë përgjysmë pas anulimit të mbledhjes, dhe jo takime të tjera.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next