Komunitet

Gazeta Si
25 Shikime · 10 muaj më parë

⁣Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi se i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të zhvillojnë mbledhjen e përbashkët të dy qeverive më 6 Korrik, kur Rama do të jetë në Prishtinë në kuadër të turit që do të zhvillojë në Ballkan.
Në një konferencë shtypi me gazetarët, Kurti bëri të ditur se me rëndësi konsideron mbledhjen e përbashkët për firmosjen e marrëveshje të lënë përgjysmë pas anulimit të mbledhjes, dhe jo takime të tjera.

Gazeta Si
26 Shikime · 10 muaj më parë

⁣Mijëra besimtarë myslimanë u mblodhën këtë të
mërkurë në mëngjes në sheshin ‘Skënderbej’ për faljen e namazit të Kurban
Bajramit. Falja nisi në orën 06:00.

Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar Bujar
Spahiu, iu drejtua mbarë shqiptarëve, duke theksuar se Kurban Bajrami është
festë e sakrificës.

Gazeta Si
50 Shikime · 10 muaj më parë

Atletja shqiptare ka nisur ditën e enjte të shkruajë historinë duke u bërë atletja e parë që kalon Otranton me not për të mbërritur në Vlorë. Udhëtimi mendohet se zgjat 35 deri në 40 orë.

Gazeta Si
26 Shikime · 10 muaj më parë

⁣Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar ka organizuar një pritje për ditëlindjen e Mbretit Charles III

Gazeta Si
21 Shikime · 10 muaj më parë

⁣Policia ka publikuar pamjet e operacionit të zhvilluar këtë të martë në kampin e muxhahedinëve në zonën e Manzës.

Gazeta Si
20 Shikime · 11 muaj më parë

⁣Kryeministri Edi Rama ka takuar në Bratislavë të Sllovakisë, Presidentin e Francës, Emmanuel Macron me të cilin kanë diskutuar për disa tema kryesore.

Gazeta Si
26 Shikime · 12 muaj më parë

⁣Kryebashkiaku njëkohësisht kandidati i PS-së në një prononcim për mediat është shprehur se ngjarja e ndodhur mbrëmë ishte e shëmtuar dhe se i vjen turp që në një kohë të tillë akoma ndodhin situate të tilla absurde.

Gazeta Si
21 Shikime · 12 muaj më parë

⁣Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç miratuan Deklaratën për të Zhdukurit nga lufta e fundit në Kosovë.

Gazeta Si
40 Shikime · 1 year më parë

⁣Ngjarja ka ndodhur në fshatin Arramera, pranë rrugës nacionale Fushë Krujë – Tiranë ndërsa shpërthimi është dëgjuar zonën përreth. Si pasojë e këtij shpërthimi ka vetëm dëme materiale.

Gazeta Si
40 Shikime · 1 year më parë

⁣Një sasi tritoli është vendosur mbrëmjen e sotme në një mobileri në Fushë Krujë.

Gazeta Si
41 Shikime · 1 year më parë

⁣Incidenti i dhunshëm fizik i policisë malazeze ndaj Petraq Milos, ish-këshilltar i kryeministrit Berisha, tashmë përfaqësues politik i Partisë së Lirisë më 15 janar në pikën kufitare të Sukobinës ka shkaktuar përplasje të forta politike në Malin e Zi.

Gazeta Si
27 Shikime · 1 year më parë

⁣Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha gjatë seancës së posaçme të Kuvendit serb se qëllimi “i
ditës së sotme nuk është që përgjegjësia të bartet në këtë institucion apo te
populli”.⁣Seanca plenare po mbahet pasi presidenti i Serbisë ka pranuar propozimin nga Bashkimi Evropian
për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën.

Gazeta Si
8 Shikime · 1 year më parë

⁣Në Cape Carnaval të Florida sapo është lëshuar raketa Falcon 9, misioni i përbashkët i SpaceX Transporter 6 që transporton për në hapësirë Albania 1 dhe Albania 2.

Gazeta Si
24 Shikime · 1 year më parë

⁣Nga shpejtësia në lëvizje drejtuesi i automjetit tip benz që mbeti viktimë Leonard Dushku, u përplas me bordurën prej betoni. 20 vjecari ndërroi jetë në vend ndërsa 4 shokët e tij të plagosur po marrin mjekim në spitalin e Lushnjes.

Gazeta Si
5 Shikime · 1 year më parë

⁣Dy viktima dhe 5 të plagosur është bilanci i dy aksidenteve rrugore brenda pak minutave të ndodhura në Divjakë.

Gazeta Si
13 Shikime · 1 year më parë

⁣Sot nisin punimet për ndërtimin e teatrit të ri. Vendimi ka sjellë reagim nga Aleanca për mbrojtjen e Teatrit, të cilët kundërshtuan shembjen dhe procedurat për ndërtimin e godinës së re.

Gazeta Si
9 Shikime · 1 year më parë

⁣Në Bruksel është duke u zhvilluar takimi i përbashkët ndërmjet kryediplomatit evropian, Josep Borrell, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçi⁣ç .

Gazeta Si
24 Shikime · 2 years më parë

⁣Studentët tek Universiteti i Historisë dhe Filologjisë

Gazeta Si
66 Shikime · 2 years më parë

⁣Gledis Nano kur ishte ende në detyrë për kanalin francez
Metropole

Gazeta Si
112 Shikime · 2 years më parë

Gjysmë nëndetësja lundron për herë të parë në portin e Marinës në Sarandë
Showing 2 out of 3