Komunitet

Go Taps, një produkt i vogël që do kryej një sërë shërbimesh
0:21
Gazeta Si
6 Shikime · 1 year më parë

⁣“GoTaps” një aplikacion(produkt) që nxit komunikimin dhe kryen shërbime të tjera të rëndësishme.

Rruga e Arbrit nen rreshjet e debores
0:10
Gazeta Si
34 Shikime · 1 year më parë

⁣Rruga e Arbrit nen rreshjet e debores

Rruga e Arbrit e bllokuar naten e mbremshme
0:19
Gazeta Si
38 Shikime · 1 year më parë

⁣Pa kaluar pak orë pasi u inagurua provizorisht Rruga e
Arbrit, me dhjetëra automjete mbetën të bllokuara në vendin e quajtur “Qafa e
Murrizit” mbrëmjen e kaluar, si pasojë e rreshjeve të borës dhe terrenit të vështirë
ku u vu re dhe mungesa e patrullës së policisë.

Rave party brenda tunelit ne Tirane
0:25
Gazeta Si
26 Shikime · 1 year më parë

Rave party brenda tunelit ne Tirane

Festa rave ne Tirane
0:07
Gazeta Si
48 Shikime · 1 year më parë

Festa rave ne tunel

Një fermer delesh i izoluar në New South Wales
1:06
Gazeta Si
7 Shikime · 2 years më parë

⁣Një fermer delesh i izoluar në New South Wales i cili nuk
ishte në gjendje të merrte pjesë në funeralin e tezes së tij dhe e ka nderuar
kujtimin e saj me një zemër të bërë nga delet.

Ben Jackson nuk mund të arrinte në Brisbane të ishte me
tezen e tij gjatë momenteve të saj të fundit pas një lufte dyvjeçare me
kancerin që filloi në fillimin e pandemisë kështu që mendoi të bënte dicka për
të nderuar kujtimin e saj. Ai krijoi një zemër të madhe me ushqim dhe pastaj
lëshoi delet që nxituar për të ngrënë, kështu dhe formuan një zemër të madhe.

Çadra kontrolli për shtetasit afganë pranë aeroportit
0:40
Gazeta Si
13 Shikime · 2 years më parë

⁣Çadra kontrolli për shtetasit afganë pranë aeroportit

Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec Pjesa 2
0:30
Gazeta Si
22 Shikime · 2 years më parë

⁣Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec
Pjesa 2

Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec
0:31
Gazeta Si
13 Shikime · 2 years më parë

⁣Linguine me nje salce kremoze speciale dhe karkalec

Përgatitja e godinave për afganët!
0:11
Gazeta Si
11 Shikime · 2 years më parë

⁣Përgatitja e godinave për afganët!

Kaos në aeroportin e Kabulit kur talebanët marrin kontrollin e kryeqytetit afgan
1:10
Gazeta Si
5 Shikime · 2 years më parë

⁣Turmate njerëzve kanë mbushur asfaltin në aeroportin e Kabulit në një përpjekje për të ikur nga kryeqyteti afgan, ndërsa kryengritësit talebanë filluan të pushtojnë qytetin. Kryengritësit morën kontrollin e pallatit presidencial./The Guardian/

Cristiano Ronaldo “injoron” Coca-cola”, preferon ujin
0:19
Gazeta Si
45 Shikime · 2 years më parë

⁣Gjatë një konference për shtyp, ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka mënjanuar dy shishe Coca-Cola që i kishte në tavolinë duke marrë një shishe ujë ndërkohë që thotë “drink water”.

Video e OBSH: Çfarë përmbajnë vaksinat?
0:35
Gazeta Si
18 Shikime · 2 years më parë

⁣Vaksina është
një suspenzion i një agjenti infektiv (për shembull virus) ose i pjesëve të
tija. Suspenzioni jepet (zakonisht me injeksion) në mënyrë që të japë
rezistencë ose imunitet ndaj agjentit infektiv. Vaksinat e mësojnë sistemin
tonë imunitar të ndërtojë antitrupa specifikë kundër viruseve dhe baktereve që
i shkaktojnë sëmundjet ose toksinat e tyre. Në atë mënyrë
organizmi jonë armatoset për t’i luftuar këto, madje edhe pa
qenë i sëmurë paraprakisht. Pra, në të ardhmen kur trupi përballet
me viruset ose bakteret kundër të cilave bëhen vaksinat, ai
tashmë e di se si t’i mposhtë ato.

Vajzat shqiptare po marrin kurse vetëmbrojtje sepse nuk ndjehen të sigurta kur ikin jashtë vendit
0:07
Gazeta Si
43 Shikime · 2 years më parë

⁣Në një botë ku njerëzit dhe sidomos femrat po ndjehen
çdo herë e më të pasigurta, në Shqipëri femrat kanë filluar të kuptojnë rëndësinë
e nju kursi vetëmbrojtje.

Frederik Hoxha, instruktor vetëmbrojtje tregon
për Gazetasi.al se në ndryshim me para disa kohësh ku në kurse vetëmbrojtje kishte
vetëm djem që më shumë e bënin për të kaluar kohën apo dhe për të bërë diçka ndryshe,
kjo gjë ka ndryshuar tashmë dhe “është zgjuar interesi nga femrat për të bërë
kurse të ndryshme, veçanërisht ato të vetëmbrojtjes”. Një nga këto kurse është
Krav Maga, ku siç tregon Hoxha, është më e pëlqyera pasi shquhet për
efikasitetin, shumëllojshmërinë e teknikave të vetëmbrojtjes dhe është “dizajnuar”
për rrugën.

Çojmë Flamurin”-Komuniteti LGBTI shpalos flamurin në sheshin “Skënderbej”
0:33
Gazeta Si
26 Shikime · 2 years më parë

⁣17
maji është përcaktuar si Dita Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Transfobisë dhe
Bifobisë. Të hënën Ambasada PINK ka
njoftuar se në Sheshin “Skenderbej” komuniteti LGBTI, do të shpalosë falmurin shumëngjyrësh
në kryeqytet. Kjo ditë u vendos si e tillë në vitin 2004 për të tërhequr
vëmendjen ndaj dhunës dhe diskriminimit të përjetuar nga personat lezbike,
homoseksualë, biseksualë, transgjinorë dhe interseksualë.

jeta e nates ne Tirane
0:09
Gazeta Si
97 Shikime · 2 years më parë

⁣jeta e nates ne Tirane

Konflikti Izrael-Palestinë ka dalë jashtë kontrollit
2:07
Gazeta Si
16 Shikime · 2 years më parë

Një video që tregon vuajtjet e popullit palestinez pas bombardimeve.

Zjarri te "Casa Italia"
0:37
Gazeta Si
23 Shikime · 2 years më parë

⁣Forcat zjarrëfikëse në përpjekje për të shuar flakët në magazinat e qendrës tregtare "Casa Italia", në Tiranë, ku humbi jetën 32-vjeçari Arjan Sala, roje sigurie në këtë qendër

Kryeministri i Tailandës refuzon tu përgjigjet gazetarëve duke i spërkatur me dezinfektant
0:50
Gazeta Si
44 Shikime · 2 years më parë

⁣Kryeministri i Tailandës, Prayut Chan-o-cha, u
përgjigj në një mënyrë të pazakontë gjatë një konference shtypi ku ai u pyet
për një riorganizim të kabinetit. I bezdis nga pyetjet e shumta, ai zbriti nga
foltorja dhe i spërkati gazetarët me sprej, duke u bërë viral në të gjithë botën.

I riu shqiptar që ndërtoi SPAC, robotin që lufton… koronavirusin
1:18
Gazeta Si
24 Shikime · 2 years më parë

⁣Ndërkohë që shokët
e tij në vegjëli thjesht argëtoheshin duke shijuar kënaqësinë e përdorimit të
një lodre si makina me telekomandë, ekskavatorë me bateri etj., Jusuf Rrustaj, 17
vjeç sot, ishte në kërkim për më shumë. E emociononte më shumë ideja të dinte
se si funksionojnë ato lodra sesa ideja për të luajtur me to. Sot ai studion në
një shkollë profesionale në Tiranë për “Teknologjia e Informacionit dhe
Komunikimit, TIK dhe dashurinë për teknologjinë e shpalli duke ndërtuar SPAC,
një robot që bën dezinfektimin e ambienteve të shkollës së tij.
Showing 2 out of 7