Ligji për fenë në Mal të Zi, grushte në Parlamentin serb

15 Shikime· 28 Dec 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Parlamenti serb u bë arenë dhune mes deputetëve të opozitës dhe atyre të mazhorancës mbi reagimin e qeverisë serbe për ligjin e fesë të miratuar në Mal të Zi.

Deputetë opozitarë mbanin në duar pankarta kritikuese ndaj mungesës së përgjigjes nga ana e qeverisë serbe ndaj Malit të Zi për këtë ligj.

Ligji në fjalë kundërshtohet nga Kisha Ortodokse Serbe në Mal të Zi.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By