Ligji i ri, Ambasadori Zingraf shpjegon procedurat për të punuar në Gjermani

6 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 06 Mar 2020 / In Lajme

Ambasadori Gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf, ka shpërndarë sot një video-mesazh rreth ligjit të ri të emigrimit të fuqisë punëtore në Gjermani. Ai shpjegon se çfarë do të ndryshojë pas hyrjes në fuqi të këtij ligji më një mars dhe mundësitë për punësim në Gjermani.

Më shumë
0 Komente sort Sort By