Gazeta Si
Gazeta Si 24 Jun 2020
0

Up next

Fshatari i Bashës dhe fermeri i Ramës
24 Jun 2020
Fshatari i Bashës dhe fermeri i Ramës
Gazeta Si · 3 Shikime

Fshatari i Bashës dhe fermeri i Ramës

3 Shikime
In Lajme

U bënë ca ditë që qytetarëve u serviren dy realitete të kundërta; realiteti i Lulzim Bashës dhe realiteti i Edi Ramës për fermerët.

Basha thotë se se sot fshati është i harruar nga dora e shtetit dhe gjendja e banorëve të tij është në kufijtë e mbijetesës, ndërsa Rama kundërpërgjigjet herë vetë, herë përmes ministrit të Bujqësisë, Blendi Çuci me shembuj, sipas tij, të një blegtori e bujku të fshatit shqiptar që është shndërruar në një sipërmarrës të suksesshëm, ashtu si në modelet perëndimore.

Modeli i fshatarit të Lulzim Bashës dhe modeli i fermerit të Edi Ramës jo vetëm që nuk kryqëzohen askund, por ecin paralel dhe në kahe të kundërta me njëri-tjetrin. Në takimet e kreut të PD-së ka pakënaqësi e revoltë me Qeverinë, shtetin dhe të gjitha institucionet e tij.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Fshatari i Bashës dhe fermeri i Ramës
24 Jun 2020
Fshatari i Bashës dhe fermeri i Ramës
Gazeta Si · 3 Shikime