Gazeta Si
Gazeta Si 13 Jul 2019
0

Up next

Rama: 30 korriku nuk lëviz! Listat hapen, koalicionet ndryshojnë
27 Jul 2020
Rama: 30 korriku nuk lëviz! Listat hapen, koalicionet ndryshojnë
Gazeta Si · 2 Shikime

Xhepa: Efekte negative në ekonomi nëse gjërat nuk ndryshojnë

37 Shikime

Studiuesi i njohur i ekonomisë, Dr. Selami Xhepa, President i Universitetit Europian të Tiranës, thotë se Raporti i fundit i Departamentit të Shtetit për klimën e biznesit thekson më fort vështirësitë e mëdha, që hasin përditë bizneset shqiptare.
Korrupsioni i përhapur, paqartësitë mbi pronat dhe mos-zbatimi i ligjit po dëmtojnë rëndë prej vitesh ekonominë, por asnjë nga këto nuk po ndryshon, dhe klima e biznesit në Shqipëri, mbetet e acarruar, tha ai.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Rama: 30 korriku nuk lëviz! Listat hapen, koalicionet ndryshojnë
27 Jul 2020
Rama: 30 korriku nuk lëviz! Listat hapen, koalicionet ndryshojnë
Gazeta Si · 2 Shikime