Up next

Si e përcollën shqiptarët diktatorit Enver Hoxha

78 Shikime· 15 Apr 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Më 11 prill të 1985 vdiq Enver Hoxha. Vdekja e diktatorit pasoi disa ditë zie kombëtare dhe vajtimet kolektive publike me hir dhe pahir zgjatën deri më 15 prill, ditë kur u varros. Sot, 34 vite më vonë ato ngjarje shihen si një ndër aktet e fundit të tragji-komedisë komuniste shqiptare.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next