Gazeta Si
Gazeta Si 15 Apr 2019
0

Up next

Nisma që “bashkon” Ballkanin përçan shqiptarët
10 Nov 2019
Nisma që “bashkon” Ballkanin përçan shqiptarët
Gazeta Si · 1 Shikime

Si e përcollën shqiptarët diktatorit Enver Hoxha

51 Shikime
In Lajme

Më 11 prill të 1985 vdiq Enver Hoxha. Vdekja e diktatorit pasoi disa ditë zie kombëtare dhe vajtimet kolektive publike me hir dhe pahir zgjatën deri më 15 prill, ditë kur u varros. Sot, 34 vite më vonë ato ngjarje shihen si një ndër aktet e fundit të tragji-komedisë komuniste shqiptare.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Nisma që “bashkon” Ballkanin përçan shqiptarët
10 Nov 2019
Nisma që “bashkon” Ballkanin përçan shqiptarët
Gazeta Si · 1 Shikime