Gazeta Si
Gazeta Si 29 Oct 2019
0

Up next

Di Maio pret mjekët e infermierët shqiptarë dhe thumbon BE: Shembull si ndihmohen popujt
28 Mar 2020
Di Maio pret mjekët e infermierët shqiptarë dhe thumbon BE: Shembull si ndihmohen popujt
Gazeta Si · 1 Shikime

Mitsotaqis pret Ramën; në Athinë nis takimi mes dy Kryeministrave

5 Shikime
In Lajme

Kryeministri Edi Rama ka nisur në Athinë takimin me homologun e tij grek, Qirjakos Mitsotaqis.

Pas pritjes protokollare në hyrje të godinës së Qeverisë greke dhe pas shtrëngimit të duarve dhe shkrepjes së fotove të rastit, dy Kryeministrit dhe delegacionet që i shoqëronin i janë drejtuar sallës së takimit.

Kryeministri Edi Rama shoqërohet nga ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe Këshilltari Endri Fuga, ndërsa Kryeministri grek, Mitsotaqis shoqërohej nga ministri i Punëve të Jashtme, Nikos Dendias dhe pjesëtarë të tjerë të stafit të tij.

Rama ndodhet në kryeqytetin greke për të marrë pjesë në punimet dyditore të samitit mes vendeve të Bashkimit Europian me vendet e Ligës Arabe.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Di Maio pret mjekët e infermierët shqiptarë dhe thumbon BE: Shembull si ndihmohen popujt
28 Mar 2020
Di Maio pret mjekët e infermierët shqiptarë dhe thumbon BE: Shembull si ndihmohen popujt
Gazeta Si · 1 Shikime