Gazeta Si
Gazeta Si 29 Oct 2019
0

Up next

“Deti”, Rama “mbron” Turqinë dhe përplaset me Bakojanis në Athinë
16 Sep 2020
“Deti”, Rama “mbron” Turqinë dhe përplaset me Bakojanis në Athinë
Gazeta Si · 2 Shikime

Mitsotaqis pret Ramën; në Athinë nis takimi mes dy Kryeministrave

7 Shikime
In Lajme

Kryeministri Edi Rama ka nisur në Athinë takimin me homologun e tij grek, Qirjakos Mitsotaqis.

Pas pritjes protokollare në hyrje të godinës së Qeverisë greke dhe pas shtrëngimit të duarve dhe shkrepjes së fotove të rastit, dy Kryeministrit dhe delegacionet që i shoqëronin i janë drejtuar sallës së takimit.

Kryeministri Edi Rama shoqërohet nga ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe Këshilltari Endri Fuga, ndërsa Kryeministri grek, Mitsotaqis shoqërohej nga ministri i Punëve të Jashtme, Nikos Dendias dhe pjesëtarë të tjerë të stafit të tij.

Rama ndodhet në kryeqytetin greke për të marrë pjesë në punimet dyditore të samitit mes vendeve të Bashkimit Europian me vendet e Ligës Arabe.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

“Deti”, Rama “mbron” Turqinë dhe përplaset me Bakojanis në Athinë
16 Sep 2020
“Deti”, Rama “mbron” Turqinë dhe përplaset me Bakojanis në Athinë
Gazeta Si · 2 Shikime