Up next

Kush është basketbollisti grek origjinë afrikane që po dominon në NBA

104 Shikime· 20 May 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Sport

Historia e Antetokounmpo qe u rrit me kulturën greke duke mësuar gjuhën, duke shkuar në shkollë dhe duke filluar të luante basketboll që në moshën 7-vjeçare. Por kur ai ishte në shtëpi me familjen e tij, ai gjithmonë ishte një nigerian, duke i ruajtur edhe traditat e vendit nga vinin prindërit e tij.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next