Up next


Kush është basketbollisti grek origjinë afrikane që po dominon në NBA

88 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 20 May 2019 / In Sport

Historia e Antetokounmpo qe u rrit me kulturën greke duke mësuar gjuhën, duke shkuar në shkollë dhe duke filluar të luante basketboll që në moshën 7-vjeçare. Por kur ai ishte në shtëpi me familjen e tij, ai gjithmonë ishte një nigerian, duke i ruajtur edhe traditat e vendit nga vinin prindërit e tij.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next