Up next

Andy Ruiz kampion bote në peshat e rënda, rrëzon mitin Anthony Joshua

61 Shikime· 02 Jun 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Sport

Për herë të parë një kampion bote në boksin e peshave të rënda do të jetë një meksikan. Quhet Andy Ruiz dhe në finalen e madhe në “Madison Square Garden” në New York mposhti amerikanin Anthony Joshua. Dy gjigantët zbritën u futën në ring me diferenca të mëdha, me amerikanin, Joshua ndjeshëm më favorit për shkak të famës më të madhe, por edhe të arritje të deritanishme.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next