Video të fundit

Rama për 5 Maj: S’i besoj historisë së shkruar nga fitimtarët
2:18
Gazeta Si
82 Shikime · 3 years më parë

Pak muaj më parë Rama u kritikua nga një pjesë e socialistëve për ceremoninë shtetërore dhe pjesëmarrjen me rastin e rikthimit në atdhe të eshtrave të Mithat Frashërit. Kryeministri mbrojti qëndrimin e tij.

5 Maji, Rama: Aspirata e integrimit po minohet nga forca të brendshme
2:38
Gazeta Si
75 Shikime · 3 years më parë

Edi Rama pretendon se Shqipëria është në rrugën e duhur dhe se aspiratën e integrimit po e minojnë forca të brendshme me agjendë politikën e tyre të ditës.

5 Maji, Basha: Sot një ditë reflektimi për t’u bashkuar
3:14
Gazeta Si
66 Shikime · 3 years më parë

Ditë reflektimi e bashkimi e konsideroi edhe Lulzim Basha. Por, ndryshe nga Rama, në mesazhin e përcjellë prej tij, nënkuptohet se në Shqipëri liria dhe vlerat e saj janë sërish në rrezik dhe për këtë kreu i PD-së kërkon një sakrificë nga të gjithë.

Jo vetëm për lojë, teknologjia VR si qetësues dhimbjesh
0:58
Gazeta Si
63 Shikime · 3 years më parë

Teknologjia VR (realiteti virtual) nuk mund të kushtëzohet vetëm në përdorimin e saj për argëtim. Një grup studiuesish të rrjetit të spitaleve Cedars Sinai në Los Anxheles kanë dalë në përfundimin se realiteti virtual ndihmon edhe në trajtimin e pacientëve.

LSI prezanton platformën, Kryemadhi: Stabilokracia në Tiranë, trazon rajonin
1:58
Gazeta Si
60 Shikime · 3 years më parë

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi platformën e saj qeverisëse në Konventën Kombëtare të kësaj të shtune. Monika Kryemadhi thotë se LSI nuk premton parajsën dhe as zgjidhje fantapolitike që bëhen për të rrëmbyer vota.

Nisma e rrallë, dy tifozeritë armike të Romës shpëtojnë shitësin e  lajthive
1:24
Gazeta Si
55 Shikime · 3 years më parë

Shitësit historik të lajthive të “Olimpico”-s i ishte ndaluar hyrja në stadium për shkak të mungesës së licencës dhe ai kishte shpërthyer në lot përpara kangjellave. Pas apelit të tifozëve të dy skuadrave armike dhe gjithë qytetit, të dielën pritet të rikthehet në shkallët e stadiumit...

Rama kërcënon me burg kush prish zgjedhjet
0:46
Gazeta Si
78 Shikime · 3 years më parë

Në mbledhjen e grupit parlamentar socialist, Rama kujtoi Kodin Penal. Për parashikimet e ndëshkimeve që ky Kod jep për prishjen e procesit zgjedhor, mes të cilave edhe burgu, Kryeministri u shpreh i kënaqur dhe se nuk ka nevojë për ndërhyrje.

Burg edhe kush bllokon rrugët! Rama i përgjigjet opozitës
1:07
Gazeta Si
79 Shikime · 3 years më parë

Pasi sqaroi se në Berlin nuk kishte vajtur me misionin për të marrë vendimin e Angela Merkel për hapjen, ose jo të negociatave dhe pasi foli për keqpërdorimet dhe keqinformimet politike e mediatike, që sipas tij pasuan samitin me Presidentin francez dhe Kancelaren gjermane, Kryeministri Edi Rama përçoi një mesazh të fortë në drejtim të opozitës.

600 magjitë e Lionel Mesit dhe fluturimi drejt “Topit të artë” numër 6
0:59
Gazeta Si
90 Shikime · 3 years më parë

Këta ishin dy golat e Lionel mesit ne ndeshjen me Liverpulin, qe e ben ate autor te 600 golave.

perplasja e Ayrton Senna.mp4
1:08
Gazeta Si
69 Shikime · 3 years më parë

Kthesa fatale qe i mori jeten Ayrton Sennas, pilotit brazilian qe ndryshoi rrjedhjen e Formula 1

Ndasia Thaçi-Haradinaj reflektohet përballë Merkel
1:56
Gazeta Si
67 Shikime · 3 years më parë

Që delegacioni i Kosovës shkoi në Berlin i ndarë në qëndrime për dialogun me Serbinë, kjo nuk është më sekret. Por, ndasia mes Ramush Haradinajt dhe Hashim Thaçit u reflektua që në pritje nga Kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Kryeministri Edi Rama gjatë samitit të Ballkanin Perëndimor në Berlin
0:33
Gazeta Si
84 Shikime · 3 years më parë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pritur në një takim kokë më kokë me kryeministrin, Edi Rama. I pranishëm në këtë takim është edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Mësohet se Rama dhe Merkel diskutuan mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë ne Bashkimin Europian. Gjithashtu Kryeministri Rama foli edhe për pritshmëritë e qeverise shqiptare për raportin e Komisionit Europian që pritet të publikohet ne fund te muajit maj.

Kreymimistri Ramush Haradinaj takohet me presidentin francez në Berlin.
0:12
Gazeta Si
64 Shikime · 3 years më parë

Edhe pse videot e kryeministrit Hamush Haradinaj tregojnë takime dhe përshëndetje miqësore me presidentin francez prapa dyerve të mbyllura, atmosfera duket të ketë qenë tejet e acaruar. Burime për mediat në Prishtinë bëjnë të ditur se ka pasur një përplasje e ashpër mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Emmanuel Macron për shkak të tarifës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.

Rama-Merkel kokë më kokë në Berlin
0:15
Gazeta Si
70 Shikime · 3 years më parë

Një orë pas nisjes zyrtare të samitit të Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel ka pritur pak momente më parë në një takim kokë më kokë kryeministrin, Edi Rama I pranishëm në këtë takim është edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Shkumbini denoncon arbitrimin skandaloz në ndeshjen me Delvinën
1:00
Gazeta Si
57 Shikime · 3 years më parë

Gabimet e arbitrave janë më të pakta kohët e fundit, në kategoritë inferiore vijon estrada dhe gabimet trashanike. Rasti më i fundit ka ndodhur në ndeshjen e Kategorisë së Dytë mes Shkumbinit dhe Delvinës. Klubi peqinas është në grupin e jugut në Kategorinë e Dytë dhe këtë sezon kërkon ringjitjen në Kategorinë e Parë.

Mercedes komandon në Formula 1, Botas fiton duelin me Hamilton
0:31
Gazeta Si
55 Shikime · 3 years më parë

Mercedesi ka vijuar dominimin në kampionatin botëror të makinave të shpejta, Formula 1 edhe në pistën e Azerbajxhanit. Skuderia gjermane e ka fituar me një dominim absolut çmimin e madh të Bakusë, me dy pilotët e saj që zunë vendet e para dhe për ferraristin, Vetel lanë vetëm vendin e tretë.

Nejmar nervoz, godet tifozin me grusht
0:36
Gazeta Si
61 Shikime · 3 years më parë

Braziliani nuk i mbajtur dot nervat pas humbjes në finalen e Kupës dhe ka sulmuar një tifoz në shkallët e stadiumit

Nejmar nuk përmbahet, godet tifozin me grusht
0:16
Gazeta Si
54 Shikime · 3 years më parë

Sulmuesi brazilian ka humbur kontrollin dhe ka sulmuar një tifoz, i cili iu drejtua me fjalët: "Mëso të luash futboll"

‘Paqe në San Siro’, Inter dhe Juventus ndajnë nga një pikë
2:22
Gazeta Si
55 Shikime · 3 years më parë

Kryendeshja e javës së 34-të të Serisë A mes Interit dhe Juventusit është mbyllur në barazim 1-1. Derbi i Italisë, ka qenë një reklamë e vërtetë për futbollin italian, duke një futboll shumë intensiv për gjatë gjithë 90 minutave.

policia-velipoje.mp4
0:32
Gazeta Si
71 Shikime · 3 years më parë

Gjatë operacionit, policia ka ushtruar kontrolle në disa banesa, ku kishte marrë informacion për një arsenal armësh që mund të ishin të fshehura në banesë në pronësi të shtetasit G.S., në të cilën nuk banonte njeri.
Showing 79 out of 84