Video të fundit

Një prej të dyshuarve që shkaktoi sulmin e Sri Lankës
1:08
Gazeta Si
60 Shikime · 3 years më parë

Kjo video tregon një nga sulmuesit e dyshuar për sulmin që ndodhi ditën e pashkëve në Sri Lanka. Një burrë i cili mban një çantë shpine shihet, duke hyrë në kishën e Shën Sebastianit në qytetin Negombo. Si pasojë e sulmeve, humbën jetën qindra njerëz me kombësi të ndryshme. Shpërthimet tronditën edhe tre hotele luksoze në qytetin më të madh të vendit, Colombo. Tragjedia ndodhi kur të krishterët po mblidheshin për festimet e të dielës së Pashkëve.

Rashica mahnit gjermanët, gol “alla Mesi” kundër Bajernit
0:09
Gazeta Si
67 Shikime · 3 years më parë

Milot Rashica po zhvillon një super sezon me Verder Bremenin, duke marrë rolin e protagonistit në çdo ndeshje që i jepet mundësia. Të njëjtën gjë, futbollisti kosovar ka bërë edhe këtë herë në ndeshjen Verder Bremen – Bajern Mynih, e vlefshme për Kupën e Gjermanisë. Goli i Rashicës në minutën 75’ erdhi vetëm një minutë, pasi ishte shënuar goli i parë dhe ekzaltoi të gjithë të pranishmit në “Weserstadion”, duke filluar nga trajneri e deri tek tifozët. Një gol që nisi dhe përfundoi nga këmbët e Rashicës dhe që nga shumë medie në Gjermani është krahasuar me stilin e golave të Lionel Mesit.

Perplasja Dule-Idrizi per rezoluten came
0:18
Gazeta Si
64 Shikime · 3 years më parë

Kreu i PBDNJ dhe ai i PDIU u perballen ne Komisionin e Jashtem gjate nje seance ne vitin 2013

Studimi: Tregjet e kafshëve, minë me sahat për sigurinë ushqimore
8:00
Gazeta Si
58 Shikime · 3 years më parë

Si rezultat i mungesës së kontrollit të gjurmueshmërisë së kafshëve, mungesës së certifikatave veterinare e matrikujve, tregjet e kafshëve të gjalla janë kthyer në një minë me sahat për sigurinë ushqimore e më tej.

Deklarata e Bashës pas nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit me aleatët
7:02
Gazeta Si
60 Shikime · 3 years më parë

Partia Demokratike hyri në marrëveshje të veçanta me aleatët, që firmosën njëri pas tjetrit “Platformën e Bashkëpunimit”, kryefjalë e të cilës është refuzimi për të hyrë në zgjedhje përsa kohë Edi Rama është Kryeministër.

Kilian Mbape vendos rekord, vrapon me 38 km/h dhe shënon
0:55
Gazeta Si
60 Shikime · 3 years më parë

Kilian Mbape vendos rekord, vrapon me 38 km/h dhe shënon

PAOK-u shpallet kampion i Greqisë, i jep fund hegjemonisë së Athinës
2:34
Gazeta Si
59 Shikime · 3 years më parë

PAOK-u shpallet kampion i Greqisë, i jep fund hegjemonisë së Athinës

PAOK shpallet kampion i Greqise
3:04
Gazeta Si
66 Shikime · 3 years më parë

PAOK shpallet kampion i Greqise

Përgjaken Pashkët, 140 të vrarë në Sri Lanka
2:04
Gazeta Si
56 Shikime · 3 years më parë

Sipas BBC në orët në vazhdim pritet që bilanci i këtyre akteve terroriste të rritet edhe më shumë, pasi ka shumë të plagosur rëndë dhe shumë të tjerë që për momentin janë të shpallur të zhdukur. Deri më tani nuk ka asnjë organizatë terroriste që të ketë marrë përsipër këto sulme.

Përgjaken Pashkët, 140 të vrarë në Sri Lanka nga sulmet terroriste
0:23
Gazeta Si
670 Shikime · 3 years më parë

Të paktën 140 vetë raportohen të kenë humbur jetën nga 7 sulme terroriste të njëpasnjëshme në Sri Lanka. Mediet ndërkombëtare shkruajnë se janë 7 sulme me bombë në 7 pika të ndryshme ne kryeqytetin Kolombo dhe në qytezën Batikola.

Hajdari.mp4
7:26
Gazeta Si
57 Shikime · 3 years më parë

Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re. Emri i përzgjedhur është “Bindja Demokratike” dhe nismës së saj pritet që t’i bashkohen edhe ish-drejtues dhe ish-deputetë të Partisë Demokratike.

Infocom Albania, aktiviteti më i madh teknologjik në Shqipëri, për të rinjtë këtë vit
0:44
Gazeta Si
79 Shikime · 3 years më parë

Konferenca Infocom ka vendosur të ndryshojë qasjen dhe aktorët e aktivitetit duke e fokusuar tek të rinjtë; studentë dhe jo vetëm, por që janë të apasionuar pas teknologjisë. Këtë vit si partner mediatik i është bashkuar konferenecës Infocom edhe Gazeta “SI”.

Përplasje te Bregu i Lumit
0:08
Gazeta Si
65 Shikime · 3 years më parë

Konfrontim ka pasur jo vetëm me banorët, por edhe me ish-deputetët që shkuan në mbështetje të tyre. Policia ka goditur ish-deputetët e opozitës, Endrit Braimllari dhe Klevis Balliu. Ky i fundit ka denoncuar, edhe veprimin ku një punonjës policie ka qëlluar një vajzë, e cila protestonte që të mos i merrnin telefonin. Edhe në aksionin e disa ditëve më parë ka pasur tension dhe konfrontime fizike.

Konfrontimet e policisë me deputetët dhe njërin prej banorëve
0:15
Gazeta Si
73 Shikime · 3 years më parë

Banorët e zonës së quajtur Bregu i Lumit, prej ditësh protestojnë për të ndaluar prishjen e shtëpive të tyre. Edhe ditën e sotme, ata janë konfrontuar me forcat e policisë por në mbështetje të tyre kanë qenë edhe ish deputetët e Partisë Demokratike.

Liqeni mbulohet nga merimangat
6:28
Gazeta Si
82 Shikime · 3 years më parë

Merimangat e kanë mbuluar një breg liqeni në Greqi

Video e mahnitshme, çfarë la pas zjarri në Notre Dame
1:21
Gazeta Si
80 Shikime · 3 years më parë

Video e mahnitshme, çfarë la pas zjarri në Notre Dame

tension te bregu i lumit
1:35
Gazeta Si
54 Shikime · 3 years më parë

tension te bregu i lumit

800 vjet nga Notre Dame
2:20
Gazeta Si
58 Shikime · 3 years më parë

Historia e Notre Dame

Përse Franca vajton për Notre Dame De Paris
0:22
Gazeta Si
70 Shikime · 3 years më parë

Asgjë nuk e përfaqëson Francën si Notre-Dame de Paris. Ajo ka qëndruar e heshtur në sfondin e kryeqytetit francez që nga viti 1200, duke u bërë pjesë e ngjarjeve më të bukura dhe të trishtuara të Francës dhe mbarë kontinentit të vjetër. Herën e fundit që katedralja mesjetare u dëmtua ishte gjatë Revolucionit Francez, kur statujat e shenjtorëve u shembën nga qytetarët. Notre Dame i mbijetoi kryengritjeve të vitit 1871 dhe dy luftërave botërore,

Notre Dame De Paris shkrumbohet nga flakët
1:38
Gazeta Si
68 Shikime · 3 years më parë

I gjithë Parisi duket se ka mbetur pa frymë pas shkrumbimit të një prej simboleve më të vyera të kontinentit të vjetër, katedrales Notre Dame de Paris. Zjarri u vu nën kontroll gati nëntë orë pasi nisi, të hënën pasdite, ndërkohë që shkaku i tij mbetet ende i paqartë. Pasi zjarri i madh shkrumboi pjesën më të madhe të Katedrales, presidenti francez Emmanuel Macron u zotua ta rindërtojë.
Showing 76 out of 79