Lajme

Gazeta Si
3 Shikime · 4 hours më parë

⁣Një apartament në një pallat në zonën e Astirit është
përfshirë nga flakët.

Ende nuk dihen detaje në lidhje me shkaqet e zjarrit.

Gazeta Si
3 Shikime · 5 hours më parë

⁣Një apartament në një pallat në zonën e Astirit është
përfshirë nga flakët.

Ende nuk dihen detaje në lidhje me shkaqet e zjarrit.

Gazeta Si
17 Shikime · 1 muaj më parë

⁣Mediat ruse dhe disa kanale në Telegram kanë raportuar për shpërthime në qytetin e Sevastopolit në Krimenë e pushtuar nga rusët. Në anën tjetër edhe autoritetet ruse pranuan se një anije është sulmuar me raketa.

Gazeta Si
13 Shikime · 3 muaj më parë

⁣Në Tiranë kanë nisur përgatitjet edhe për
mikpritjen e sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Në rrugët ku do të kalojë Blinken janë
vendosur flamuj shqiptarë dhe amerikanë. Ndërsa në Fakultetin Politeknik është vendosur
një banderolë e zyrtarit të lartë amerikan, me mbishkrimin “Mirë se vjen zoti
Blinken”.

Gazeta Si
9 Shikime · 4 muaj më parë

⁣⁣Ekstradohen nga Gjermania dhe Greqia, në Shqipëri, 2 shtetas shqiptarë

Gazeta Si
7 Shikime · 5 muaj më parë

⁣Fatos Nano u arrestua e u dërgua menjëherë në
burg, u mbajt në burg ditë me ditë nga 30 korriku i vitit 1993 deri në
fundmarsin e 1997!

Gazeta Si
1 Shikime · 6 muaj më parë

⁣Policia e Durrësit ka arrestuar një 38-vjeçar A. D, i cili
rezulton në kërkim ndërkombëtar.

I arresutari tentoi t’i ikte policisë duke u larguar me
shpejtësi por pas disa minutash ndjekjeje dhe kontrolli të territorit, policia
ka kapur dhe arresutar 38-vjeçarit.

Gazeta Si
4 Shikime · 6 muaj më parë

Pamje nga vrasja n⁣ë Fier

Gazeta Si
3 Shikime · 7 muaj më parë

⁣Stuhia e shiut ka
përmbytur rrugët e kryeqytetit, duke krijuar kaos në rrugët kryesore të Tiranës.

Shqipëria është prekur
këtë mesditë nga stuhia që ka përfshirë Europën prej dy ditësh.

Si pasojë e reshjeve
të dendura, uji ka hyrë në disa banesa dhe biznese.

Gazeta Si
25 Shikime · 7 muaj më parë

Kishte vjedhur 9100 euro, 2000 paund, dhe sende me vlerë (aksesorë floriri), në një banesë, por nuk kishte vënë re kamerat që e ndiqnin në çdo hap që bënte.
Pas vjedhjes, me një pjesë të parave të vjedhura ka blerë një celular në dyqanin e shtetasit Sh. P.
Emiljan Ali (Gjoni) vjeç, është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, gjatë operacionit të koduar ‘Shkoza’. Policia thotë se është vënë nën hetim edhe pronarin e dyqanit të celularëve që i ka shitur telefonin të arrestuarit.

Gazeta Si
23 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Gazment Bardhi tha se Lulzim Bashës i duhet të sigurojë 19 vota të deputetëve për t’u
bërë kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike. Ai tha se kaq vota
nuk i siguron dot, ndërsa zgjodhi të sfidojë publikisht atë, duke theksuar se
nëse mbledh 18 vota, vota e 19-të do jetë ajo e Gazment Bardhit.

Gazeta Si
22 Shikime · 9 muaj më parë

⁣Dy autorë të dyshuar për zjarrvënie në fshatin Kudhës në Himarë janë vendosur në pranga. Personat E. M., 44 vjeç dhe nipi i tij, A. L., 29 vjeç kishin marrë me qira një sipërfaqe pyjore për kullotë.
Duke pasur si qëllim rigjenerimin e saj, ata i kanë vënë zjarrin sipërfaqes pyjore. Për shkak të erës, zjarri ka marrë përmasa të mëdha duke djegur dhjetëra hektarë.

Gazeta Si
24 Shikime · 10 muaj më parë

Prej të hënës, Greqia është në flakë. Pas Rodosit, edhe Korfuzi është përfshirë nga flakët që duken që nga Saranda.

Gazeta Si
17 Shikime · 11 muaj më parë

⁣Policia e Shtetit ka kryer kontrolle ditën e sotme në kampin e muxhahedinëve në Manzë të Durrësit. Burime bëjnë me dije se ka pasur përplasje mes policisë dhe iranianëve.

Gazeta Si
24 Shikime · 1 year më parë

⁣Ka nisur në Shqipëri stërvitja më e madhe
ushtarake në Europë “Defender Europë 2023”. rreth 24 mijë trupa dhe mjete ushtarake
amerikane, shqiptare dhe partnere kanë zbarkuar në Sheshin “Nënë Tereza”, në stërvitjen
më të madhe të vitit.

Gazeta Si
24 Shikime · 1 year më parë

⁣Albina dhe Familja
Kelmendi kanë shkëlqyer me interpretimin, vokalin dhe performancën e tyre në
skenën e Liverpool me këngën ‘Duje’. I gjithë interpretimi ishte i kompletuar deri
në detaje edhe me veshjet e familjes Kelmendi që plotësonin të gjithë skenën që
për disa minuta ishte ‘Kuq e Zi’.

Gazeta Si
17 Shikime · 1 year më parë

⁣Albina dhe Familja
Kelmendi kanë shkëlqyer me interpretimin, vokalin dhe performancën e tyre në
skenën e Liverpool me këngën ‘Duje’. I gjithë interpretimi ishte i kompletuar deri
në detaje edhe me veshjet e familjes Kelmendi që plotësonin të gjithë skenën që
për disa minuta ishte ‘Kuq e Zi’.

Gazetasi.al ka
siguruar disa video të shqiptarëve që kërcejnë dhe brohorasin njëzëri me Albina
Kelmendin pas kualifikimit të Shqipërisë për në finale.

Gazeta Si
30 Shikime · 1 year më parë

⁣Protestuesit hedhin flakadanë dhe tymues në shkallët e Kryeministrisë pak minuta pas mbylljes së
protestës së opozitës.

Gazeta Si
28 Shikime · 1 year më parë

⁣Protestuesit e opozitës mbajnë banderolën “Burg Brother Vip” teksa marshojnë drejt bulevardit “Dëshmoret e Kombit”.

Gazeta Si
44 Shikime · 1 year më parë

⁣Turqia është zgjuar mbrëmjen e djeshme nga një
termet me magnitutë 7.9. Ndërkohë ditën e sotme kanë rënë edhe dy tërmete të
tjerë me magnitutë 7.7 dhe 5.9 të shkallës Rihter.

Deri më tani janë raportuar mbi 1500 të vdekur
dhe 3500 të plagosur.

Videot në internet tregojnë tmerrin që po
kalojnë banorët e Turqisë duke parë ndërtesa që shemben dhe njerëz që kanë
mbetur në rrënoja, shumë prej tyre edhe fëmijë.

Gjithashtu ka edhe video që i kanë regjistruar
vetë personat e mbetur poshtë rrënojave.
Showing 1 out of 2