Up next


SHBA: Jo më pazare politike për Gjykatën Kushtetuese. Së shpejti një trupë apolitike

30 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 13 Aug 2019 / In Lajme

Palët politike fajësojnë njëra-tjetrën për mungesën e Gjykatës Kushtetuese sot. Por, për Ambasadën Amerikane në Tiranë, mosfunksionimi i përkohshëm e kësaj trupe është një sakrificë që ja vlen për të ngritur një trupë me gjyqtarë të kualifikuar, të pavarur dhe të pandikuar nga politika.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next