Up next

⁣Rama: “Albania 1” lëshohet në hapësirë në muajin mars me Falcon 9

7 Shikime· 20 Oct 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Satelitët “Albania 1” dhe “Albania 2” do të lëshohen në hapësirë në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm me anijen Falcon 9 të kompanisë amerikane, Space X.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon nga bashkëbisedimi me një person, me gjasë përfaqësues i kompanisë Space X të Elon Musk, ku në dialog thuhet se “Albania 1” do të niset në orbitë në muajin mars, ndërsa në qershor “Albania 2”.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next