Up next

Politikat monetare në kohë pandemia, Guvernatori Sejko në konferencë për shtyp

21 Shikime· 06 May 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko doli në një konferencë për mediat për të bërë një tablo të gjendjes ekonomike dhe financiare të vendit në këtë periudhë të vështirë të shkaktuar nga tërmeti i nëntorit të vitit të kaluar dhe nga pandemia e koronavirusit.

Sejko foli për politikat monetare të Bankës së Shqipërisë, që në daljen e fundit, para se të shpërthente pandemia e koronavirusit uli normën bazë të interesit nga 1 në 0.5 për qind.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next