Gazeta Si
Gazeta Si 06 May 2020
0

Up next

OSBE rrëzon opozitën parlamentare: Nuk ka kohë për ndryshim të sistemit
07 Jul 2020
OSBE rrëzon opozitën parlamentare: Nuk ka kohë për ndryshim të sistemit
Gazeta Si · 3 Shikime

Politikat monetare në kohë pandemia, Guvernatori Sejko në konferencë për shtyp

3 Shikime
In Lajme

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko doli në një konferencë për mediat për të bërë një tablo të gjendjes ekonomike dhe financiare të vendit në këtë periudhë të vështirë të shkaktuar nga tërmeti i nëntorit të vitit të kaluar dhe nga pandemia e koronavirusit.

Sejko foli për politikat monetare të Bankës së Shqipërisë, që në daljen e fundit, para se të shpërthente pandemia e koronavirusit uli normën bazë të interesit nga 1 në 0.5 për qind.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

OSBE rrëzon opozitën parlamentare: Nuk ka kohë për ndryshim të sistemit
07 Jul 2020
OSBE rrëzon opozitën parlamentare: Nuk ka kohë për ndryshim të sistemit
Gazeta Si · 3 Shikime