Up next

Policia dhunon 15-vjecarin se shkeli rregullat e kufizim-qarkullimit

21 Shikime· 03 Jun 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar në Gjykatë pezullimin nga detyra të efektivit të policisë, i cili rrahu djalin 15-vjeçar të Zaida Çobos në Tiranë, një skenë që u filmua nga kalimtarë të rastit.

Djali 15-vjeçar kishte thyer karantinën dhe po kthehej në shtëpi me biçikletë kur u dhunua nga një prej policëve, i cili rezulton të jetë Glein Ndreu.

Prokuroria pretendon se efektivi i policisë, Glein Ndreu e ka qëlluar me shpullë dhe grusht dhe për të kërkon ndalimin e ushtrimit të çdo detyre publike.

Pikërisht nga ky rast u prodhua një skandal ku në mbledhjen online të Komisionit të Sigurisë, drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu nxori një video për të treguar shembullin se nga çfarë familje vinte 15-vjeçari.

Aty tregohej nëna e djalit, Zaida Çobo e cila i drejtonte dikujt një pistoletë në kokë, por në fakt ajo po luante aktore në një film. Sot po ajo e ka kallëzuar penalisht në Prokurori kryepolicin Ardi Veliu.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next