Up next

PD: Fëmijët u lanë pa shkollë për ceremoninë e stadiumit

19 Shikime· 16 Nov 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi thotë se qindra fëmijë janë lënë pa shkollë prej ditësh për t’u përgatitur për ceremoninë e përurimit të stadiumit kombëtar.

Vokshi thotë se fëmijët e disa shkolla të Tiranës, Ata janë të detyruar të marrin pjesë në provat e ceremonisë së përurimit të projektit, sipas saj, korruptiv të familjes kryeministrore, stadiumit me kullë.

“Pamjet në video janë xhiruar 3-4 ditë më parë, në orën 9 të mëngjesit. Në vend që të shkojnë në shkollë për të mësuar historinë, gjeografinë, gjuhën shqipe, fizikën apo kiminë, fëmijët mësohen të kërcejnë për të mbushur propagandën e Edi Ramës me spektakël rinor”, shkruan ish-deputetja.

Vokshi i krahason pamjet me ato që mbërrijnë nga Kina.

“Këto video e foto të shfrytëzimit të fëmijëve si në spektaklet kineze komuniste është një arsye më shumë për t’i dhënë fund kësaj qeverie, që u mbyll gojën mësuesve me një kërcënim për largim nga puna dhe që vendos sistemin e arsimit në shërbimin e propagandës për të mbuluar vjedhjen dhe korrupsionin qeveritar”, mbyll reagimin e saj ish-deputetja e PD-së.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next