Up next

Momente nga tërmeti me magnitutë 7.9 në Turqi

44 Shikime· 02/06/23
Gazeta Si
Gazeta Si
1 Subscribers
1
In Lajme

⁣Turqia është zgjuar mbrëmjen e djeshme nga një
termet me magnitutë 7.9. Ndërkohë ditën e sotme kanë rënë edhe dy tërmete të
tjerë me magnitutë 7.7 dhe 5.9 të shkallës Rihter.

Deri më tani janë raportuar mbi 1500 të vdekur
dhe 3500 të plagosur.

Videot në internet tregojnë tmerrin që po
kalojnë banorët e Turqisë duke parë ndërtesa që shemben dhe njerëz që kanë
mbetur në rrënoja, shumë prej tyre edhe fëmijë.

Gjithashtu ka edhe video që i kanë regjistruar
vetë personat e mbetur poshtë rrënojave.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next