Molotov Parlamentit dhe Xhamisë së Namazgjasë

12 Shikime· 17 May 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Një koktejl molotov është hedhur brenda territorit të Xhamisë së Namazgjasë rreth orës 22:30 minuta.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, ku fillimisht kanë hasur vështirësi në hyrjen brenda territorit të xhamisë për shkak se janë ende të ngritura muret rrethuese të ndërtesës së është ende në ndërtim.

Ndërkohë, një tjetër koktejl molotovi është gjetur i paplasur në oborrin e sallës së seancave të Kuvendit.

Gazeta “Si” mëson se paraprakisht dyshohet se bëhet fjalë për një sulm të vetëdijshëm dhe se xhamia nuk ka qenë objektiv i këtij sulmi, por Parlamenti.

Policia ka ngritur një grup hetimor dhe ka nisur sekuestrimin e pamjeve filmike të bizneseve të shumta që ndodhen në rrugën përballë xhamisë dhe parlamentit, në përpjekje për të identifikuar autorët.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By