Up next

Mesazhi i mjekut Harxhi: Të gjithë kemi përgjegjësitë tona

20 Shikime· 28 Jun 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Mjeku Arjan Harxhi u ka adresuar qytetarëve një mesazh ndërgjegjësimi për kontributin që gjithsecili mund të japë në përballimin me sukses të pandemisë së koronavirusit.

Harxhi thotë se veç institucioneve shtetërore, një rol thelbësor në këtë betejë kanë edhe qytetarët dhe respektimi i masave të sigurisë për frenimin e përhapjes së infeksionit.

“Me sëmundjet infektive është shumë e rëndësishme që të dihet që çdokush ka përgjegjësitë e veta dhe do të duhet që ta rishikojë këtë pozicion. Pra, përgjegjësitë që kanë institucionet, shteti dhe shoqëria e individi sa i përket kujdesit, parandalimit dhe për të parë sesi do të jetë pozicioni i secilit prej tyre në të ardhmen e afërt, afatmesme dhe afatgjatë”, deklaron profesor Harxhi.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next