Gazeta Si
Gazeta Si 28 Jun 2020
0

Up next

Yuri Kim i mbledh nën një tendë, të gjithë urojnë SHBA
04 Jul 2020
Yuri Kim i mbledh nën një tendë, të gjithë urojnë SHBA
Gazeta Si · 3 Shikime

Mesazhi i mjekut Harxhi: Të gjithë kemi përgjegjësitë tona

2 Shikime
In Lajme

Mjeku Arjan Harxhi u ka adresuar qytetarëve një mesazh ndërgjegjësimi për kontributin që gjithsecili mund të japë në përballimin me sukses të pandemisë së koronavirusit.

Harxhi thotë se veç institucioneve shtetërore, një rol thelbësor në këtë betejë kanë edhe qytetarët dhe respektimi i masave të sigurisë për frenimin e përhapjes së infeksionit.

“Me sëmundjet infektive është shumë e rëndësishme që të dihet që çdokush ka përgjegjësitë e veta dhe do të duhet që ta rishikojë këtë pozicion. Pra, përgjegjësitë që kanë institucionet, shteti dhe shoqëria e individi sa i përket kujdesit, parandalimit dhe për të parë sesi do të jetë pozicioni i secilit prej tyre në të ardhmen e afërt, afatmesme dhe afatgjatë”, deklaron profesor Harxhi.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Yuri Kim i mbledh nën një tendë, të gjithë urojnë SHBA
04 Jul 2020
Yuri Kim i mbledh nën një tendë, të gjithë urojnë SHBA
Gazeta Si · 3 Shikime