Mercedes komandon në Formula 1, Botas fiton duelin me Hamilton

60 Shikime· 28 Apr 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Sport

Mercedesi ka vijuar dominimin në kampionatin botëror të makinave të shpejta, Formula 1 edhe në pistën e Azerbajxhanit. Skuderia gjermane e ka fituar me një dominim absolut çmimin e madh të Bakusë, me dy pilotët e saj që zunë vendet e para dhe për ferraristin, Vetel lanë vetëm vendin e tretë.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By