⁣Martesa me BE, Borrell ‘ndërlikon’ integrimin: Ka lloje të ndryshme martesash

23 Shikime· 15 Mar 2022
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

Kur flet për integrimin, Kryeministri Edi Rama preferon shpesh ta krahasojë procesin me atë të një martese.

Kështu ndodhi edhe këtë të martë në konferencën e përbashkët për shtyp me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Europian, Josep Borrell.

“Këta do të detyrohen të martohen me ne deri në fund, nuk kanë ku shkojnë. Është vetëm çështje kohe. Nuk e shmangin dot martesën tonë, por ne duhet të rezistojmë me të gjithë forcën e pasionit dhe dashurisë tonë që do ta tregojnë me durimin që kemi”, tha Rama.

Përgjigja që dha Borrell la një hije mjegulle dhe paqartësie mes gazetarëve në këtë konferencë.

“Nëse flasim për martesa, ka lloje të ndryshme martesash, por nuk po e ndërlikojmë më tej”, tha Borrell.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By