Up next


“Kush voton është lapanjoz”. Ralf Gjoni braktis Ligjet dhe akuzon për manipulim

7 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 02 Oct 2020 / In Lajme

“Kush voton është lapanjoz”. Ralf Gjoni braktis Ligjet dhe akuzon për manipulim

Opozita Parlamentare bojkotoi sërish mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, pasi nuk u bind nga propozimi i ri i Partisë Socialiste për hapjen e listave. Por, mazhoranca vazhdoi e vetme mbledhjen dhe kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja lexoi emrin e deputetëve të pranishëm për efekt kuorumi.

Mes emrave të lexuar nga Ulsi Manja ishte edhe ai i deputetit Nimet Musai, njëkohësisht kryetar i grupit parlamentar të pavarur. Por, deputeti Ralf Gjoni tha se në sallë nuk kishte asnjë deputet të grupit parlamentar të pavarur dhe u largua duke deklaruar se “kush voton është lapanjoz”.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next