Kreymimistri Ramush Haradinaj takohet me presidentin francez në Berlin.

63 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 30 Apr 2019 / In Other

Edhe pse videot e kryeministrit Hamush Haradinaj tregojnë takime dhe përshëndetje miqësore me presidentin francez prapa dyerve të mbyllura, atmosfera duket të ketë qenë tejet e acaruar. Burime për mediat në Prishtinë bëjnë të ditur se ka pasur një përplasje e ashpër mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe presidentit Emmanuel Macron për shkak të tarifës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.

Më shumë
0 Komente sort Sort By