Up next

Koronavirusi vë në gjumë “Qytetin që nuk fle”

12 Shikime· 19 Mar 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

“Qyteti që nuk fle” është përgjumur nga koronavirusi. Këto janë pamjet që mbërijnë nga “Times Square” në Nju Jork me lëvizje të zbehta në pikun e orarit kur njerëzit normalisht do të duhej të shkonin në punë.

Rrugët me pak makina, pak këmbësorë dhe në ekranet e mëdha titrat e kanaleve informative që përditësojnë lajmet e fundit për koronavirusin e ri.

Ajo që nuk ka ndodhur kurrë në të shkuarën, po ndodh këto ditë për shkak të pandemisë dhe masave të detyruara kufizuese të ndërmarra nga autoritetet vendore dhe federale amerikane në këtë shtet për ngadalësimin e përhapjes së virusit.

Në një ditë normale, “Times Square” është i mbingarkuar nga trafiku i automjeteve dhe zhurma e hapave të këmbësorëve që nxitojnë për punë.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next